Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:58 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
Jééé vždyť v přírodě na té poušti, kde agamy žijí tak tam je hodně zvířat takže si myslím, že tam taky žerou potentované věci. Přísnou sterilitu neočekávej nikde...To bys musela mít ty kytky doopravdy doma.Ale tam zas najdeš prach a za zeminu výsevní taky neručím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:57 Žena Nadka [214] Re: Verčák
Zrovna jsem psala ve své prezentaci-semínka pampelišek se prodávají za 15 kč. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:44 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
V tom případě si sežeň "sazeničky" semínka nebo tak něco pampelišek a můžeeš si je pěstovat doma v truhlíku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:36 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
No jo, jenže z potentování si můžeš donést nějaké parazity, což bych nerada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:11 Žena Verčák [112] - Ještěři
S emisemi bych tomu moc nevěřila ;) jedině kdyby před každou ovocnou alejí u cesty stál pinčlík a zakazoval vjezd ten den "přebytečným autům kamionům a pod". Každopádně si ale nemyslím, že by to mělo znamenat, že jim nemůžeš dát jabko ze stromu u cesty... my to taky jíme... umýt a hotovo. :-D S tou trávou, nevím proč, ale byla bych opatrnější. A záleží taky na frekventovanosti silnice ;-) u nějaké hlavní tepny ve městě bych nic nesbírala... :-) u zapadlé uličky ... proč ne :-)
A s tím kálením a močením psů.... kde se to neděje? To neuhlídáš... já sbírám na zahradě, máme psa, potulujou se tu kočky, a pochybuju že jsem se někdy trefila do místa kde by to nebylo někdy potentované ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 16:36 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Nessy
S emisemi nevím ale z trávy mi agamy žerou trojlístky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 16:27 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zelené z venku
Jaká je „ochranná zóna“ trávy od silnice? Vím, že mi někdo říkal, že se nemusím bát ovoce ze stromů, co rostou u silnice, protože co se hlídají emise, tak nich ty škodliviny nejsou. Platí to i s trávou? Nevím totiž v okolí o žádné louce a tam, co vím o sedmikráskách, močí a kálí psi. Na dvorku u baráku, kde nic nemočí, zas nerostou žádné pampelišky ani sedmikrásky, jen fialky (ty můžu zkusit taky? A co z nich?) a obyč tráva, kterou mi nechce. Domů z práce chodím ale tak 4-5 metrů od silnice, kde je každou chvíli nějaká pampeliška nebo sedmikráska. Radši se vás ale zeptám, kdyby to s těmi emisemi byl kec a bylo to nějaké zdraví škodlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:35 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
Pokud jsi je viděla obě klást tak tím pádem je to stejný jako u psů...Když jsem měla fenku a šla jsem shodou okolností ven stejně jako sousedka, co měla čivavu tak mi mojí fenku ta čivava ojela taky.Můj úsudek byl, že je to reakce z nedostatku sexu , teplý nejsou zvířata.Asi...nebo teda myslím.Kdyby byla hermafrodit jako nějaký ty ještěrky v poušti, které se umí změnit tak je to jasné ale to agamy nejsou :-D Ale možná, že se to v přírodě děje tam kde je nedostatek samců, že některé samice se snaží přebrat na sebe jejich reprodukční úlohu..ale neúspěšně, co se týká snůšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:22 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikola90
obě jsem je viděla klást .... jsou to obě holky...
nevšimla jsem si že by ji za ten 3/4 rok vyrostl hemipenis... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:09 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
A jsi si váážně jistá, že to jsou Veru holky??? :-O Nebo viděla jsi, že by obě kladly vejce???Kdyžtak zkus stáhnout kůžičku u ocasu pokud bude volná a nevykoukne na tebe z řiťky nic červeného je to holka ;-) Takhle když stáhneš kůži u ocasu u zadku samici tak na tebe vykoukne šupinatá kůže a má zadek stažený, kdežto kluk má zadek volnější asi díky hemipenisům a tak nejen, že otevřeš zadek víc ale i na tebe vykoukne kus červené sliznice :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:50 Žena Verčák [112] - Ještěři
Dneska jsem u mojich agam viděla něco docela neobvyklého. Jsem si 150% jistá, že jsou obě samičky... (od obou jsem měla vajíčka). Docela často na sebe střídavě kývají hlavama... to by bylo ještě normální. Prostě si musí vyřídit kdo je v terku ten den "pánem" Dneska ale koukám jak se tam zase honí, Ginny chytla Kimi přesně jako to dělají samci při páření (to bych ještě snesla) a navíc obtočila i ocas přesně tak jako to dělají samci při páření... a nechtěla pustit. Ty dvě holky se mi tam prostě dneska snažili spářit... no je to normální? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 11:57 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: malenka5331
Až bude léto vypouštěj ji na včely a vosy.Ta moje po nich hned startuje jakmile je vidí.Žihadla se bát nemusíš slupne je v mžiku, že ani nestihnou bodnout.A je to doopravdy pro ně chutné zpestření jídelníčku.Chce si to počkat no však se rozežere :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:08 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
ok díky...to jsem potřebovala číst :) dík Tomku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:36 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: Nikola90
To jsem taky zkoušela, máme na dvoře sedmikrásky, fialky a nic, pouštěla jsem ji i venku do trávy, jestli jí to nebude chutnat víc a nic. Asi musím být víc trpělivá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 15:12 Žena Nikola90 [8] - Hadi – měsíc staré vejce
Ahojda, tak mi zbylo z 10 vajec jen jedno, ostatní byla nakonec neoplozená a teď nevím zda není náhodou i to poslední. Jelikož uběhl měsíc od nakladení, vermikulit je stále vlhký ale vejce se nijak nezvětšilo nebo jaksi nepřibralo na objemu.(Jedna možnost je, že to neumím rozeznat to je taky možné).Není splasklé, není při prosvícení žluté ale ani růžové a žilky tam jsou vidět málo..jo nějaké tam jsou ale to se musí člověk víc zadívat, aby je vůbec našel. A já právě vůbec nemám páru zda je nebo není oplodněné :-( :-( :-( . Co myslíte?Je nebo není???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:09 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: malenka5331
Co se týká žraní zkus ji dát zelené nejlépe pampeliškové listy nebo i sedmikrásky. Chce to zkoušet a čekat, co si vezme.Když je nějaké potravy až moc tak se může stát, že ji přestane žrát.Tak to chce obměňovat. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:25 Albert – Délka
Zdravím , chtěl jsem se ještě zeptat za jak dlouho bude mít moje agama třeba 40 cm ? mám jí asi 3 měsíce a měří 24 cm ... děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 16:34 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – nechce žrát cvrčky
Ahoj já mám zase problém s tím, že mi nechce žrát cvrčky, červy to jo, z ruky, z pinzety i jen tak když jí ho položím, ale na cvrčka jen tak kouká pak ho obejde a nic, zkoušela jsem jí i vynechat jedno žrádlo a stejně nic. Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 16:34 Albert – Krmení
Zpinzety ne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Albert
Z pinzety si nevezme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Každý se někdy splete X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:40 Albert – Krmení
U těch je to stejné právě jsem přešel na šváby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Albert
Zkus jiné krmení, ideálně cvrčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:17 Albert – Agama Krmení
Zdravím , zase já mám problém s tím že moje vousatka nežere měří 24-25 cm zdá se jako by chtěla sníst švába , ale pak jí šváb uteče a ona se s tím netrápí , co mám dělat děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 19:07 Albert – Plachost Vousatky
Děkuji za odpovědi za ty dobré a za ty špatné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 07:30 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Jen mě odstřel ;-) Nemám se plést do něčeho,čemu nerozumím.I když někdy moje hloupé laické komentáře urychlí odpověď odborníků palec Já jsem to brala podle Dyna a nějak jsem zapomněla,že to je úplně jiné zvířátko žijící ve skupinách,kde potřebuje víc způsobů k dorozumívání.Jsem ráda,že jsi hned reagoval a uvedl věci na správnou míru.Dík potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2014 22:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Nadko, promiň za ten palec dolů (zvlášť u Tebe mě hodně hodně mrzí, že Tě musím odstřelit), Tvůj "překlad" agamího chování byl ale dle Albertova popisu přesně pravým významovým opakem! To zvířátko nechce nikoho zastrašit, ale naopak má radost - v překladu do lidského neverbálního jazyka - usmívá se ;-)
Pokus o zastrašení spočívá v mávání hlavou spojeném s nafukováním a zčernáním hrdla, zploštěním se a nafouknutím do stran, opticky zvětšujícím velikost těla. Ve vyhrocených situacích zdůrazněném i dupáním přední pacičkou (když ani to neklapne, následuje útok) ;-). Vyjádření agrese v rámci pohybu ocasu pak vypadá jako hadovité horizontální vlnění postupující od konečku. Dle stavu "naštvanosti" jednotlivých zvířátek někdy rychlé, jindy pomalé...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2014 22:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Albert
Kolego, agamy z okruhu rodu Pogona jsou navzdory Tvé zmínce v závorce pravděpodobně jedinými ještěry, kteří jsou i podle odborníků ochočitelné od přírody. A to doslova. Těmto zvířatům se z nějakého důvodu líbíme, v domácích chovech se s lidmi (které se bez ohledu např. na změny oblečení naučí velice rychle spolehlivě determinovat), snaží komunikovat ve smyslu - svého chovatele vousatka zahrne do vlastního klanu, vnímá jej jako obrovskou dominantní agamu ;-)

Ke štírovitě zdviženému ocásku - agama má radost (a dost možná i něco za lubem ;-) ), je to takový jejich ekvivalent našeho úsměvu. Tvé zvíře Ti zkrátka důvěřuje a je rádo že Tě vidí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.03.2014 18:23 Žena Nadka [214] Re: Albert
Když zvedne ocásek-to tě chce zastrašit.S takovými zvířátky musíš být trpělivý.Nejdřív si musí zvykat na tvou přítomnost,až později na dotyky.Spěchem si to spíš pokazíš. :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 17:09 Albert – Plachost Vousatky
Fotka k příspěvku Zdravím , před 2 měsíci jsem si koupil Vousatku a pořád je plachá, snažím si jí aspon trochu ochočit ( vím že to není tvor na ochočení). Dostal jsem radu at jí krmím z ruky do pusy , ale ona potravu nepřímá když jí uchopím , je prostě moc plachá , zvedne ocas jako škorpion ( co to znamená ? ) Děkuji... ;-)

Přidávám foto :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 13:26 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: jozkablack
No vidíííš :) Tak si Fredík dal jen menší půst no :) Hlavně že žere :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 07:22 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jozkablack
Ok, já jen pro jistotu.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 07:20 Muž jozkablack [2] - JeštěřiRe: Landvir
Já vim. Četl jsem to tady. Ale taky jsem četl, že vyjímečně pro zpestření to nevadí. Prostě jsem chtěl vidět jestli odmítá jen sarančata, nebo vše. A nic jinýho jsem venku ještě nenašel. A on se prostě rozežral i tak. A to je hlavní hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 05:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jozkablack
Ahoj Jožka, žížalama se nekrmí! Jsou plný soli a všelijakých sraček...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2014 21:55 Muž jozkablack [2] - Ještěři
Tak chci jen napsat, že se zdá vše jako dřív. Ještě v pátek jsem neměl moc dobrej pocit, když jsem odjížděl. V terárku 5 sarančat a Fred nic. Natrhal jsem mu čerstvou pampelišku a květy sedmikrásek a nic. A dnes když jsem se vrátil z chalupy v terárku po sarančatech ani památky a bylo vidět že provětral i zeleninu. Přivezl jsem mu dvě větší žížali a ty slupnul jako malinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 20:27 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Dobrá. Děkuji ;-) Jsem ráda, že nemusím měnit. (Jinak tohle byl veterinář na živé exotice, takže ten by o tom měl něco vědět.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2014 20:06 elegans1 Re: Nessy
Podle mě to funguje tak nějak univerzálně.Fungovalo mi to u gekonů,agam,ještěrek a anolisů.Podle mě většina veterinářů vůbec neví,která v teraristice bije.Proč používat něco kilo za pajdu co funguje,když se může koupit 100g něčeho jiného za tři stovky.Fungovat to samozřejmě může taky,ale jak roboran,tak plastin jsou osvědčené klasiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 18:02 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Ok, dík. Doufala jsem, že moje kombinace bude v pohodě, ale ten vet dneska mě trochu vykolejil ;-) Takže to tedy nemusím měnit? A je to tak použitelné pro všechny běžně dostupné ještěry nebo jsou třeba výjimky, kde se to dělá jinak? (To už se ptám spíš ze zvědavosti a jestli budeš mít chuť mi odpovídat, tak klidně do vzkazníku, aby to na „agamě“ nevadilo ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 17:16 elegans1 Re: Nessy
On každý používá něco jiného.Já jsem vždy používal roboran a plastin,pak jsem zkusil vitamix,nekton a zase jsem se vrátil k roboranu a plastinu.Ne že by to ostatní byly špatné,ale všechno je moc hrubé a nedrží na hmyzu.Biomin je sice fajn,ale cena za pár pytlíků pomletých vaječných skořápek je trochu divoká.Teď k výše jmenovaným používám do vody Calci lux od Versele laga a jsem s tím hodně spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:30 Žena Nessy [124] - Ještěři – Vitamíny, minerály
Co jsou podle vás nejlepší vitamíny/minerály pro agamy (nebo jestli to lze paušalizovat na pouštní ještěry/ nebo rovnou na ještěry)? Někde jsem četla smíchat plastin+roboran+nutrimix rep, tak to tak dělám a Matylda vypadá v pohodě. Dneska jsem se na burze ptala veterináře a on mi řekl, že lepší než míchat je koupit xxx. Že je to sice dražší, ale lepší. No a já samozřejmě zapomněla, co to říkal. Pak jsem taky někde četla, že dobrý zdroj vápníku je biomin H. No a už je toho tolik, že jsem z toho jelen... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 09:46 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: jozkablack
Ještě mě napadlo,U nás je dnes venku hezky pokud máš čas po práci/škole tak zajdi někam ven a sbírej sedmikrásky a pampeliškové malé lístky..ty už rostou ;-) .Mé agamy se po nich mohou umlátit ..to mu určo zachutná uvidíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 08:17 Muž jozkablack [2] - JeštěřiRe: fajfmen
Dostává cvrčky, červy, sarančata, a velký šváby. Jednou měsíčné 2 až 3 holátka. Ještě do nedávna bral vše co jsem mu dal do terárka. Teď naposled celkem s chutí zboural dvě holátka a druhej den měl pár červů. Ale sarančata nechce a dokonce se vybodl i na šváby. Nejspíš to budu muset někam pustit, jestli bude ještě chvilku držet hladovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2014 19:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: jozkablack
Někdy se prostě určitý druh potravy přejí a zvíře chce změnu. Náš Rudolf např. už tři neděle trvdošíjně odmítá cvrčky a o jindy oblíbená sarančata projevuje jenom mírný zájem. Jakmile mu ale předložím šváby, vrhá se na ně jako šílený, nejradši by je sežral i s krabičkou :-D
Jednoduše rozšiř nabídku a uvidíš X-)
Ještěrka také může reagovat na momentální rozkolísanost počasí - časté změny atmosférického tlaku a s tím spojené intenzity slunečního záření a venkovních teplot... i když žije ve zdánlivě neměnných podmínkách terária, pozná to naprosto spolehlivě. Možná teď jen díky tomu "neví", zda jít radši do útlumu (preventivně znovu zazimovat) anebo se aktivovat směrem k letním hodnotám ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:38 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: jozkablack
Nechávám Matyldě po terku pobíhat vše možné. Když je ona v pořádku a mají tam zelené krmení, tak by se nemělo nic stát. Otázkou je, jestli je Fred v pořádku... Na to ti já neodpovím, tolik zkušeností nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 14:39 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: jozkablack
Ahoj je možný, že má Fred menší útlum, u mě se to taky sem tam stává.Ale ted se to děje u agamáka svléká se tak to u mě bude asi z toho.Dávám mu tam zelené.No nechat je tam nevím.Možná, že je začne večer lovit možná, že ne.Já je jim tam ale nenechávám, podávám jim je na pinzetě a ve vitamínech ,abych měla přehled kolik toho sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 07:15 Muž jozkablack [2] - Ještěři – Žravost - nežravost
Jak jsem psal níže Fred poslední dobou moc nežere. Vlastně za poslední týden sežral dvě myší holátka a cca 10 červů. Sarančat, který doslova miloval si ani nevšimne. Má jich v terárku 5 a někdy vidim jak saranče Fredovi doslova sedí na hlavě. Mohu je v tom terárku nechat? Dokud je nesežere (hlady). Nebo je mám rači vyndat? Myslim že tam vydrží dlouho, protože normálně žerou to co ze zeleniny Fredovi přpravim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 01:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nikola90
Tak zhruba do týdne už by mohl být malý přírůstek znát, asi za měsíc se velikost vajec víc než zdvojnásobí. Je to ale jen velice přibližné, ovlivnitelné různými faktory jako inkubační teplota, vlhkost atp. I ve stejné snůšce mohou jednotlivá vajíčka růst nestejným tempem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 13:09 Žena Nikola90 [8] - Hadi – dotaz na zvětšování vajec
Ahoj mám takový dotaz: Za jak dlouho bývá vidět zvětšení vajec co se týká toho obsahu, když jsou oplodněná??Já zda se to dá pozorovat už od začátku nebo zda to je jednou za týden,14dní,měsíc či tak?Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 08:40 Muž jozkablack [2] - Ještěři
Chce se mi skákat radostí hop
Agama sežrala dvě holátka. A to je super, že má chut se nažrat. A flek na hlavě zesvětlal, teď to víc vypadá na to svlíkání. Takže na veterinu nejdu. Divný je že si nevšímá sarančat po kterých se mohla dřív umlátit, ale to je snad jen dočasný.
Všem moc děkuji za snahu mi pomoct. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=851