Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 21:57 Muž venca21 [1] - Ještěři
Fotka k příspěvku Moje agama Ferda nechce jíst z misky ale vše si rád dá když je potrava poházená po terárku,,,mluvím o listech,ovoci a zelenině.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:24 lucky
no to já si jí hned nepořídím, počkám až půjde určit pohlaví té mé agamy a pak k ní koupím stejně velkou samici..jinak to nevím..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:19 Muž Sewer [151] - Ještěři
A co když máš teď samce a to, co pořídíš bude pak taky samec ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: lucky
Na to nikdo s jistotou neodpoví, může to být problém i nemusí je to 50 na 50.
Nejlepší je však, pokud jsou od malinka spolu, je tam větší naděje, že se snesou i v dospělosti....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:59 lucky
Dobrý den, mám dvouměsíční mládě agamy a chtěla bych k ní pořídit druhou, asi samici. pokud však ta moje by byla samec, byla by nějaká šance, že by mohli být bez problémů v jednom teráriu? Zatím ji mám v teráriu 70x35x40, ale v léťe pujde do 120x60x60. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 12:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
denisa napsal: dneska jsem ji vydela snist 3.z pinzety je odmita ,nabidla jsem ji moucneho cerva,snedla jednoho.


Každá agama má jiné "potravní" nároky co počtu sežraného hmyzu, pokud žere klidně obden byť jediného cvrčka, je to v pořádku. Ono totiž jednomu mláděti nestačí 20 cvrčků za den, oproti tomu jiné vystačí se dvěma červíky i tři dny ( je to jako u lidí - taky všechny děti nejedí stejné porce jídla ). Z pinzety ji nenuť - bude se stresovat a přestane žrát úplně. Do misky jí nasyp klidně 50 červů, nech jí je v teráriu a samozřejmě jí sypej do terárka i cvrčky a vše bude OK. Ten topný kabel hned vyndej! Stačí žárovka a pod ní 45 - 65C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 23:22 Muž venca21 [1] - JeštěřiRe: denisa
Četl jsem,že nejsou všechny agamky stejné ani co se týče potravy.Psal tam o tom,že všechny agamy nemusí přijímat příliš živočišné potravy a možná právě tvá agamka má raději rostlinnou potravu.Já dávám lístky pampelišky,mladé lístky kopřivy,nať z mrkve,lístky z květáku a brokolice atd.
Já mám problém jen z těmi cvrčky protože mé agamě zdrhají a proto je podávám pinzetou a trochu s tím cvrčkem pohybuji od oka k oku až ho polapí.Snad jsem trochu poradil a pomůže to, nicméně jsem také začátečník. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:04 denisa
muze mi nekdo poradit?od nedele mam agamku ze zverimexu.nevedeli,jak je stara,kazdoradne je malicka,tak 8cm bez ocasku.ve zveraku ji chovali bez UVB.tvrdili ,ze je zvykla na cvrcky.u mne ma osvetleni v poradku,navic todny kabel.cvrckove se je schovavaji,kdyz vylezou,spis se jich boji.do dneska jsem ji vydela snist 3.z pinzety je odmita.dnes jsem ji koupila mensi cvrcky,a nic.nabidla jsem ji moucneho cerva,snedla jednoho.zeleneho ani strouhaneho jablka si n ani nevsimne.co s tim?jinak vypada spokojene..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:49 Žena TerkaS [12] - Ještěři
normálně je jí.. a navíc nechtěl ani menší nebo cvrky a ani červy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 14:16 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: TerkaS
K tomu videu - mě přijde ten šváb dost velikej...je velkej jako celá její hlava. Možná proto ho nechce :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 13:44 Žena TerkaS [12] - Ještěři
jo taak :) dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 12:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku Jojo, glukopur koupíš v lékárně a u nás ho mají i v potravinách. Stojí to pár korun, je to hroznový cukr :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 12:10 Žena TerkaS [12] - Ještěři
a to sezenu normalne v lekarne nebo ve zverimexu? Neska uz si dal 2 svaby. Jenom jsem se lekla že nežere kvuli ty vetší agamě jako se mi to stalo s moji treti agamkou, ktera dodneska poradne neji, ale aspon uz si nedela tridenni pauzy. Zkusila bych to dat i ji, treba by ji to taky zlepsilo apetit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 05:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
Na videu agama vypadá dobře, tak míním, že porstě jen nemá hlad. Nechej jí klidně i 14 dní bez potravy v pohodě to vydrží a až bude chtít sama se rozežere, hlavně vynech jakékoli násilné krmení. Agamy jsou veklice odolní ještěři, tak žádný strach, pravidelně ros terárium ( do vody můžeš přidat malinko Glukopuru ) a uvidíš, že za několik dní bude vše OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 23:17 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Pogona
no tu uz si asi naordinoval sam.. a co to teda znamena? Ze se na me rozciluje?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 22:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
Týdenní hladovka vše zpraví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 22:43 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: vitticeps
No řekla bych že jenom když mu dávám hmyz a možná ještě chvíli potom. Když jsem ho brala do ruky tak se snažil uteci ale to dělá vždycky a tak ho moc nevyndavam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 20:47 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: TerkaS
A při čem to dělá? Pouze pokud nabízíte hmyz? Nebo i když natáhnete ruku, berete ho do ruky? Nebo i když jen leží na větvi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 14:05 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Zdravím, věděl by někdo co znamená tohle chování u agamy? Dělá to na mě místo aby jedl už 2. den..

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:23 Muž venca21 [1] - JeštěřiRe: Lucifer
Díky super tabulka pořídil jsem se dle ní.Např.jsem nevěděl,že nesmí led.salát a podával jsem.Možná proto měl občas řidčí stolici.DÍKY palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2012 13:28 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Žádné experimenty bych nezkoušel, držel bych se již ověřené potravy. Přidávám odkaz na tabulky s rotlinnou potravou, je to pěkně rozděleno:

bylinná potrava:
reptile.cz/…
zelenina:
reptile.cz/…
ovoce:
reptile.cz/…

Jen bych doplnil takový přibližný poměr podávání těchto 3 složek rostlinné potravy. Bylinná 60-70%, zelenina 20-30%, ovoce 10%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2012 10:58 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Fotka k příspěvku já jsem jednou našla tabulku doporučené zeleniny a tak, pro agamky :) tak ji přikládám, třeba pomůže ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Krom té cibulky jí všechno zkus nabídnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 20:43 Žena Verčák [112] - Ještěři
ahoj, mám několik dotazů ohledně zeleného krmení pro agamu :-) můžu dát agamě kapustu nebo jarní cibulku (ty tmavší části)? taky mi zrovna v pokoji kvetou větvičky plané třešně.. můžu jí zkusit dát ty květy? V poušti tyhle věci těžko potká, tak se raději ptám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2012 21:44 Muž Felix [754] - Ještěři
Není zač :-) . Čaj je ale jenom chabá náhražka. Zkus se kdyžtak porozhlédnout na nějaké louce (alespoň 50 m od silnice) po výhoncích jitrocele kopinatého (ne ten s kulatými listy, ten je dobrý na krmení, ne už ale jako léčivka), nalámat ho bezprostředně před použitím a potírat to jím (a taky jej zkrmovat) ;-)

Já bydlím v "mrazové kotlině" kde má vegetace vždy pár týdnů zpoždění, dnes na chajdě jsem si ale všiml, že už i ty jitrocele začínají obrážet. Jestli jsi z teplejších končin republiky, neměl by být problém najít i docela vzrostlé lístky. A trhej když je sluníčko - pod mrakem a po dešti kumulují rostlinky nejvíc dusíkatých látek, zatímco za relativního sucha a plného osvitu/fotosyntézy vznikají chemickou cestou nejúčinější sloučeniny s léčivými účinky (alespoň u jitrocele - každá bylinka to má nastavené jinak, to už by ale bylo nadlouho a mimo tohle téma). Později bych doporučil i malý přídavek kopřivových výmladnic, opět trhaných za slunka. Mají vynikající pro celý organismus čistící účinky, jen se to (pro vysoký obsah křemičitanů) s nimi nesmí přehánět :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 20:51 Sonystar Re: fajfmen
Děkuji i za rada s čajem z jitrocele, co nejdřív jí zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 22:24 Muž Felix [754] - Ještěři
Není za co, hlavně aby agamák byl v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 22:13 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
Tak jo více méně jsem to odhadl podobně. Ale děkuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:42 Muž Felix [754] - Ještěři
Hypoteticky - jestli to dělal bezprostředně po pobytu venku, zachladilo se mu bříško a pokoušel se srovnat teplotní deficit jeho nahřátím o teploučkou svrchní vrstvu substrátu (to tam nemá topný kámen, nebo topný kabel pod pískem pro vyhřátí odspodu?), pokud se přitom opravdu až neobvykle choulil, pak měl nejspíš bolesti :-O . Zachlazení střev může mít snadno a rychle i fatální následky! I když nepochybuji o tom, že to Tvá kamarádka myslela dobře a chtěla ještírkovi dopřát to nejlepší, udělala blbost jako vrata a své zvíře přímo ohrozila na životě tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:05 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
S tou teplotou jsem to říkal že je to zrádný. Sameček to je 100%. Tady jde hlavně o to, že jindy se vyhřívá a dneska celej den strávil schoulenej a hrabal písek pod sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:57 Muž Felix [754] - Ještěři
Ahoj :-). Jednak kamarádce vysvětli, že brát studenokrevného tvora ze subtropů ven TEĎ je ještě hodně hodně předčasné - ačkoli sluníčko zdánlivě pálí, je reálná teplota vzduchu stále ještě poměrně hluboko i pod agamě bezpečnou hybernační hodnotou! Malá nápověda: i tuzemští otužilí plazi stále ještě spí...
Dále - hrabání nemusí znamenat celkem nic krom toho, že se ještěrovi zrovna zamanulo hrabat. Vousatky prostě hrabou. Mají to v povaze ;-)
Ještě mě napadá (kdyby to hrabání náhodou nebylo jen o "bytových úpravách") - ví Tvá kamarádka naprosto jistě, že má samečka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:44 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – Problém s vousatkou
Ahoj všem, kamarádce se objevil dneska problém se samcem vousatky. Přes víkend ho vyhřívala na sluníčku a dneska je stočenej do klubíčka a hrabe pod sebe písek, nadruhou stranu si vezme cvrčka normálně ho sní. Co by to mohlo být? Díky za odpověď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:26 Muž Felix [754] - Ještěři
Zkus jí to potírat (jemně) čajem z jitrocele a můžeš jí ho přidávat i do vody na pití ;-) . Mnohem lepší by byla šťáva z nalámaných čerstvých lístečků, na ty je ale ještě brzo. I v téhle oslabené formě má ale bylinka dobré čistící a hojivé účinky (a agamám je navíc její chuť příjemná) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:08 Sonystar
aha, děkuji :-) pro jistotu jsem malou dnes vzala k veterinářce, kde mi řekla to samé . může to být obyčejné zranění, ale mám dávat pozor na absces. Docela mám o ni strach, agamka je opravdu malá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:03 Muž Felix [754] - Ještěři
Tmavnutí je kvůli snažší kumulaci tepla. Jakmile se vyhřeje dost, zesvětlá aby se vyhnula přehřátí :-)
Tu bouličku radši průběžně sleduj. Nejspíš to nic nebude, občas se ale může objevit absces, který umí nepříjemně potrápit (do triviálního poranění se dostane nečistota...). Fotečka by nebyla?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:42 Sonystar
ta kůže se jí na tom malém místečku ještě odloupává, tak jestli to nemá co dočinění se svlékáním kůže. Jěště by mě také zajímalo, proč když leží na své větvi v teráriu, občas ztmavne ( nikde není nebezpečí, je v klidu) a za pár minut mám zas ,,normální´´ světlou barvu.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:09 Sonystar
Dobrý den, mám takový dotaz. Mojí agamě se v horní části spodní čelisti udělala jakási boulička. Není nijak výrazná, je však poznatelná při pohledu shora. Je to malý kousek, který k horní čelisti zas tak dobře nepřiléhá - zní to sice děsivě, ale není to krvavé či jinak zbarvené, při dotyku jí to nebolí - alespoň se tedy necuká a nechá na to sáhnout a je to opravdu malá plocha, cca 3mm. Já si myslím, že to vypadá jako když se někde uhodila.Děkuji moc za radu, s agamkou teprve začínám nechci nic zanedbat. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 08:52 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Sonystar
Já krmím sarančaty (ale pozor ať na ní nejsou moc velké) švábi mi nechce a cvrčci zalézají za pozadí. Taky jsem kdysi měla ty nelétavé mouchy (některé lítali) ale když ty urečou tak je jich plný pokoj. šneky bych nedávala a už vůbec né konzervované.. moc o tom nevím, ale v poušti asi taky nepotká konzervovaného šneka ;-) myslím že jsou moc "slaní" stejně jako žížali, o žížalách mi bylo řečeno že taky nejsou moc vhodné. Těch švábů bych se tak nebála, když jich koupíš třeba jenom jednu malou krabičku tak je zkrmíš docela rychle :-) Když je teda ta tvoje agama bude chtít, né jak ta moje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:20 Sonystar – Živé krmení pro mladou agamu vousatou
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu krmit mládě agamy konzervovanými šneky bez ulity. Krmím zatím cvrčky, jednou za čas dostane max dva moučňáka. Ráda bych krmila i švábi abch jí jídelníček spestřila, ale bojím se, že mi utečou a budou dělat neplechu. Čím ještě tedy můžu krmit? mylím z živého hmyzu, teď když ještě není možnost jít smýkat na louku..děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 22:15 Muž Sewer [151] - Ještěři
Mě taky choděj cvrčci poštou. Jeden litr cvrčků mě vyjde i s poštovným zhruba na 500 Kč a stačí mi pro agamu a tři gekončíky zhruba na 4 - 6 týdnů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 21:16 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: dblazeks
hmyz se dá objednat i poštou ;-) a nebo můžeš hmyz chovat, nebo prostě jednou měsíčně kupovat v množství které ti na měsíc vystačí.. bude tochtít velké bedny a vhodné podmínky.. ale myslím že by to šlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 20:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dblazeks
Vadilo a pořádně no ´pro agamy je z 80ti% na jídelníčku hmyz. Ze "zeleného" krmení nedostanou do těla ty správné "stavební" látky.¨
Pokud jim dáš hmyz tak jak píšeš, pak přežijí tak měsíc, dva,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 19:52 Muž dblazek [5] - Ještěři – Agama Vousatá
Dobrý den měl bych dotaz chtěl bych si pořídit agamu vousatou(pár)ale nemám takový přísun pro hmyz maximálně tak jednou za měsíc když se dostanu do Brna.Myslíte že by to nevadilo kdybych je krmyl ovecem a zeleninou na jaře a v létě mlíče,jitrocel,pampelišky atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 20:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Jak se jim chce a potřebují ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 17:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Dospěláci klidně i dvakrát za rok ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 12:46 Žena Verčák [112] - Ještěři
jak často by se měla dospělá agama svlíkat? Ta moje potvůrka narozená cca někdy v srpnu 2010 se svlíkala naposled někdy v září 2011. Zdá se mi to už nějak dlouho :-)
přitom do toho září se svlíkala prakticky v jednom kuse :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 10:40 Žena TerkaS [12] - Ještěři
moje agamka spí zadrápkovaná na OSB desce nebo na liště u skla :-D a druhá zatím v kůře protože se ještě bojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 08:10 Žena Nympheas [3] - JeštěřiRe: Verčák
Ta moje taky spí ve stoje.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 00:53 Muž Sewer [151] - Ještěři
Můj Piko se jednou břichem napíchl na větev a spal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:54 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
já to nechápu.. :-D má tam milion prostoru kde se může krásně natáhnout a ona si vyleze takhle a celou noc visí na dvou drápech :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2651