Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:34 cheek – Osvětlení v novém teráriu
Ahoj všichni :) Jsem uplný lajk v chovu plazů a rozhodl jsem se si pořídit Agamu vousatou. Můj jediný problém je vyřešit do terária osvětlení. Vím, že by v teráriu mělo být nejaké bodové světlo, které bude vytvářet teplo a dále také zdroj UVB záření. Mé terárium je velké 80x40x40 (DxŠxV).
A od vás bych potřeboval poradit jaké světlo vybrat a jaký zdroj uvb záření vybrat a jakých výkonů, prootže tomu vůbec nerozumím a nedokáži určit, který výkon svetla je malý, a který je velký. Aby nebylo v teráriu moc zima a zase ne moc teplo. Kdyby bylo možné, najít nejaké výrobky zde ---> www.robimaus.cz/… ... čím menší cena by byla tím lépe ;) popřípadě pokud máte nejaký lepší eshop kde se dá sehnat osvetlení pro terárium za rozumnou cenu tak budu moc rád. :) díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2013 11:04 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
v těhle vedrech pár dní na slunci bez možnosti úkrytu a je po agamě

Já bych řekl spíše tak dvě hodiny a je konec. Takže opatrně na to !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 10:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dušan
Ahoj,spíše než ručník, tak kus nějaké desky, nebo něčeho širšího;-) Ten ručník se přecejen prosvítí a prohřeje:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 21:52 Dušan
Takže bude stačit přes půl klece přehodit ručník nebo agamu raději nechávat přes pařáky v terárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 19:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dušan
Přesně jak psal kolega, v těhle vedrech pár dní na slunci bez možnosti úkrytu a je po agamě....
I v přírodě se přes den schovávají do stínu a zalézají do nor, pod kameny apod.,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 17:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dušan
Ahoj Dušane, vždy by měl mít stín kvůli možnému přehřátí a vodu samozřejmě ve stínu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 17:22 Dušan
Dobrý den,
dneska jsem mému agamákovi pořídit klícku na vyhřívání na balkóně. Dal jsem ho tam na sluníčko a vypadal spokojeně. Pod krkem byl úplně celý oranžový (což znamená, že je spokojený) a vyhlížel ven a sledoval kolemjdoucí lidi. Ale chtěl bych se zeptat, jestli se mu za třeba 3 hodiny na přímém sluníčku, když nemá přístup ke stínu něco nestane. Dávám ho na sluníčko, aby pohlcoval přírodní UVB. Vodu samozřejmě v kleci měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Kdysi pan Kovařík v jedné ze svých knih zmínil případ, kdy jakýsi klučina přišel poctivě na příslušný úřad a vyžádal si cca 1 500 lejster pro svůj odchov CITESových brachypelem (sklípkani). Úředník se mrknul do papírů a vysmál se mu - prý ta samice může mít okolo 900 mladých a víc ani ťuk... Málem měl popotahovačky s úřady, odkud ony "chráněné" tvory propašoval tone

Tohle asi bude něco podobného, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 21:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
CO je to za skupinu ( debilů, idiotů a ingorantů ), když můžou hodiny denně vysedávat na FB a nahrávat tam kde jakou kravinu, nechápu v čem je problém si nastudovat info o chovu toho či onoho. Nebo si apoň ve virtuálním světě prověřit kritiku či připomíky ostatních,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 21:12 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: vitas
Jo, to jsem byla ja :( ale ignorance lidi a jejich hloupost je nekonecna
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 19:30 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitas
V této skupině jsou takovéto věci naprosto běžné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 18:42 Muž vitas [27] - Ještěři
Chudinky malý. Už mu to tam někdo napsal, ale stejně si vede svojí... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 16:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lucifer
Ještě, že na FB nemám registraci, jelikož bych ho musel poslat do patřičných míst, idiota,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 12:02 Žena Lucifer [22] - Ještěři
on.fb.me/… - tohle jsem objevila v jedné diskusi na fcb, dvou-tří denní mláďata namočené ve vodě, přijde mi to absurdní a je mi těch miminek líto :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 20:26 Pucka – teplota v teráriu
Zrovna jsem to měřila a na výhřevném místě 53 stupňů, na chladnějším místě 29 stupňů,jinak cca 30 stupňů.Agamku máme tři dny,jak byly ty veliký vedra a to tam měla na výhřevným místě 45 až dnes to kleslo na 36 až 38, jak se venku ochladilo. Tak snad to bude v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pucka
Není, pod žárovkou může být klidně 60C po teráriu kolem 28C. Pokud teplota na pár dní vyletí o trochu víc, agamě to neublíží, stejně jako v přírodě, tam má taky výkyvy. Nebezpečné mohou být teploty nad 30C pokud jsou trvalé, tzn. trvají déle jak cca tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:12 Pucka – teplota v teráriu
Děkuju za odpověďi. UVB tam nechám obojí.Terárium budeme muset časem zvětšit, holt jsme dřív konali a pak zjištovali,ale zatím myslím, že mu to stačí. Ještě jedna otázka,měli jsme na ohřevném místě 40W žárovku,ale teplota pod ní byla 36 stupňů, při vedru 40 stup., manžel tam dal 60W,ale je tam 50 stupňů a v ostatních částech terária 29 - 30 stupňů, není těch 50 stupňů moc? Když bude vedro, ještě to asi vylítne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 15:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pucka
Přesně , jak psal kolega. Ať tam nacpeš UVBéček sebevíc, nic tím nezkazíš, naopak.
A to terárium bude potřeba časem větší, obzvlášť vyklube-li se z agamy samec, ten může dorůst i něco málo přes 60cm,.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 15:11 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pucka
Ahoj Pucko, čím víc zdrojů UVB, tím líp. Stejně to bude pořád málo;-) Sluníčko nenahradíme, takže tu 26W určo koupit.. :) Jinak terárium 80 cm na délku je pro agamku žalostně málo. Teď jí to stačí, ale až vyroste, tak to bude naprd.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:09 Pucka – zdroj tepla UVB
ahoj, potřebovala bych poradit. Máme doma tři dny asi tříměsíční mládě agamky a potřebovala bych poradit ohledně osvětlení. Už jsem teda pročítala forum, ale stejně si nevím rady. Máme obyčejnou žárovku na ohřátí a jako zdroj UVB koupil manžel Repti Glo 10.0 zářivku 20W,co mu poradil jen pán ve zverimexu,terárium máme velké 80X50X50cm, je to terárium pro jednu agamku.Chceme dokoupit Repti Glo 10.0 26W žárovku,protože jsme zjistili z internetu i od chovatele, od kterého Agamku máme, že ta zářivka je o ničem, že je lepší ta žárovka. Tak jsem chtěla poradit, zda zářivku vyměnit za žárovku nebo můžeme ponechat oboje? Zářivka pokrývá celé terárium.Moc tomu nerozumím,tak se radši ptám. Budu ráda za jakoukoliv radu. ;-)Předem děkuju. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 21:30 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Dušan
Odchovat by šlo, ovšem jen v případě již existujícího chovu laboratorních myší - kojící samičce bys mládě jednoduše podstrčil. Ony se obvykle starají o všechna prťata klanu. Najdou-li někde mimino stejného druhu, okamžitě si je osvojí aniž by se staraly o biologické mateřství ;-) . Na flašce to ale nevypipláš, na to je to příliš maličké :-O

Perlička - jako puberťák jsem na praxi střední zemědělky náhodou odkryl potkaní hnízdo, nedalo mi to a jedno mimino dotáhl domů. Dal jsem je k potkanicím chovaným pro hady. Nějakým zázrakem prťouska přežila a finálko byla mým mazlíkem po neuvěřitelných pět let! Divoký potkan žije v kvalitních podmínkách dva-třikrát déle nežli "domácí", u něj nikdo nevyšlechtil sklony ke geneticky podmíněným chorobám za účelem vědeckého zkoumání ;-) .
Byla to ale děsně bojovná až aresivní potvora, co každému kromě mě okamžitě pokousala nohy a i naši kocouři z ní měli strach. Já jako "táta" měl výhodu, se mnou spinkala v posteli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 07:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dušan
Ahoj, každá agama je nežere;-) U mě je chce taky jen jedna a druhá ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 18:52 Dušan
Díky moc :)
Nevíte proč je náš agamák nežere? Vždyť jsou maličká :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 15:17 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dušan
Ahoj, prď na holátka, nemusíš je splachovat, vyhoď je někde na louku a něco je sežere. Je to přirozený, než všechno rvát do záchodu....
Odchovat určitě ne....a k čemu taky :-D
Za 2-3 dny umřou a pak Ti budou doma smrdět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 13:56 Muž Střelec [74] - Ještěři – časovač
Jakej máš časovač? Mechanickej s černejma cvakátkama po obvodu? Ten funguje tak, že zamáčkneš dolů všechny černý segmenty pro časovej rozsah, kdy to má svítit (třeba od 6 do 18), nastavíš skutečnej čas otočným ciferníkem (po směru velký šipky ve vztahu k malýmu černýmu trojúhelníku) a píchneš to do zásuvky. Do toho připojíš lampu (se zapnutým vypínačem). Mávod je nejednoznačnej a prodavačka v tom taky měla zmatek, takže jsem pár dní experimentoval, než jsem odhalil správnej postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 13:18 Dušan
Holata jsme už koupili (dříve než jsme si tohle přečetli a koupili jsme tři, mysleli jsme, že to bude akorát, protože jsou to ta nejmenší). Dali jsme mu jedno a on ho zabil a pak vyplivnul. (Měl je poprvé). Tak nevíme, co s těma dvěma. Je nám jich líto je spláchnout nebo vyhodit. Nešly by nějak odchovat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2013 12:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dušan
Ahoj Dušane, agamákovi dej jedno holátko a dokrm ho cvrkama. Do misky muj dej ty Zohobasy, rukolu a na zbytek se vyprdni, cvrčky bych já osbně po terárku nepouštěl. Myslím, že zdravá agama vydrží bez jídla i 10-14 dní bez problémů. Vodu mu dej taky do misky....když si ju vycébrá, tak to má blbý. Za 9 dní žízní neumře, je to pouštní tvor a nemají být takový horka....
Tak ať se daří a užijte si dovču ;-)

P.S. Co se týče UVB...pokud to nejde jinak tak ho nech vypnutý..těch 9 dní vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 10:15 Dušan
Prosím odpovězte, už máme jet kupovat ta holátka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 08:53 Dušan – 9-ti denní dovolená
Dobrý den, zítra jedeme na 9-ti denní dovolenou a nevíme co s osvětlením naší agamy. Koupili jsme časovač, aby jsme na něj napojili UVB a normální žárovku, ale nevíme, jak časovač nastavit- v návodě se nedá vyznat. Tak jsme mysleli, že bychom ho přesunuli na stůl, který je hned pod oknem, takže by na něj svítilo slunce. Může to tak být? Vydrží 9 dní bez tepla a UVB záření? Potravu máme už vymyšlenou takhle: Dneska jdeme koupit holátka myší a dneska mu je dáme ať je nasycený. Ale nevím kolik jim jich můžu dát. Poraďte prosím. Je to samec dlouhý cca 35cm, ale není ještě úplně dospělý- má přibližně 3/4 roku. Pak mu tam nasypeme celou krabičku cvrčků a pak mu dáme do misky 20 zofobáků. Pak jsme mu vypěstovali rukolu ve květináči, takže mu ji tam dáme i s tím květináčem, aby to měl čerstvé a ne uschlé. Ale nevíme co s vodou. Ten náš čert si do ní vždycky nasypává písek, protože přes ní chodí. Prosím o rychlou odpověď, protože zítra ráno už jedeme. Hezký den, Dušan :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 15:24 Muž Martinezz [0] - JeštěřiRe: fajfmen
Díky za info, jak je venku zase uvidím, tak zkusím nalovit :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Martinezz
Ahoj, musím dementovat to, co jsem Ti napsal posledně:
Včera naše Alice (vousatka) objevila u staré lípy na zahradě početnou kolonii ruměnic pospolných a po ochutnání první se jimi vzápětí začala doslova cpát až k prasknutí :-D . Při dnešním výběhu zamířila na to místo takřka okamžitě a dorazila zbytky. Zjevně má chutě i trávení nastavené kapánek jinak než většina tuzemských drobných hmyzožravců, kteří je nechávají napokoji (z důvodů které jsem níže uvedl), takže jimi klidně krm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 11:17 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ivanos
V obchodě a na internetu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 09:39 Muž ivanos [0] - Ještěři – Zdravím
Mám otázku potřeboval bych krabici cvrčku kde ji seženu poradte někdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2013 13:37 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Fotka k příspěvku Pro odlehčení těch vážných témat tady :-) agama prej ráda švába grilovaného! :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 18:18 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: petr
Oni jsou občas jak praštěný. Mají tam u mě v terku větev i schůdky, ale stejně skáčou dolů skoro z půl metru. Zatím se žádná nezranila, ale dal jsem pryč kameny, aby padali na písek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 20:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: petr
Ahoj Petře....25 cm je v poho, neměj strach ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:46 petr – jenom dotaz
zdravím, mám malou agamku s ocasem dlouhou cca 12 cm. Věřím že se má dobře ale chci se zeptat, je normální že občas skáče i 25 cm dolů ze stěny na písek? občas si říkám jstli se pri pádu na kámen nezraní, ae zatím to nevypadá, premýšlím o změne vysokých poloh za nižší kvuli obave ze zranení, prosim o radu. diky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 16:50 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pogona, fajfmen
Aha, děkuji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 19:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Jen doplním - většinou je vyzobe dřív, než se stihnou z krabičky rozutéct :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 18:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Malá agama v teráriu metr na metr nemá s lovením potravy problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 18:29 Žena Nessy [124] - Ještěři – Stáří agamy : velikost terária
Je dobré dát malinkou agamku hned do velkého terárka, ve kterém bude celý život nebo jí na začátek dát do něčeho menšího, aby se tam "neztratila", měla lepší přehled o cvrčcích a UVB mělo všude dosah?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 12:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Verčák
Tak aspon malý pokrok.. dneska začala pít vodu.. třeba ji to nastartuje chut k jídlu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 23:05 Žena Verčák [112] - Ještěři
Tak po měsíci (možná víc? nevím...) už začínám nežrání mé nové samičky brát jako problém. Krom toho jednoho středního (spíš malého) sarančete které možná sežrala když jsem to tu řešila naposledy, si od té doby co jsem s iji přivezla nic nevzala.. už se tak nebojí, nekrčí se když jde někdo kolem a ani hned neutíká do jeskyně. Na pohled se mi zdá že na váze neubírá.. pořád je tak "dvakrát" těžší než ti moji dva zbylí.. ale už se mi to moc nelíbí.. říkám si jestli ji nevzít na veterinu? (jenže co mi tam veterinář řekne?) (no neustále doufám, že prostě jednou začne mít hlad.. ) Co by ste dělali vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2013 22:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Znám jednoho - je mu 12 let, věnuje se šípovým žabičkám, ví o nich fakt moc a má pravidelné odchovy. Znám dalšího, je mu 40, co do 50 l akviška sesypal 20 neonek a 20 pavích oček a teď se diví že mu to chcípe ve velkém a všude má řasy... Věk nehraje roli. Kdo má pro zvířata cit, cestu si najde díky intuici a dále si dá poradit, kdo řeší jen momentální módu je úplně mimo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 12:06 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Landvir
Tak si mysli co chceš.Ale je mi 25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 05:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Naprosto výstižně napsáno, konečně to někdo shrnul.... nevěřím tomu že mu je 25 let, takových už tady bylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.05.2013 10:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
Nediv se, když každých 10minut přiběhneš s tím, že si pořídíš to či ono zvíře, pokud se nemýlým, psal jsi už o pořízení gutáty, mauruse či jiných hroznýšů, krajty kobercové ( jednoho z největších hadů ), agam, chameleonů, varana stepního,......

Pokud by jsi se zaměřil na jedno konkrétní zvíře, jemu uzpůsobil terárium dle potřeb ( např. v případě agamy jsi pořídil malé - které jsi sám zvětšil ), až PO pořízení krajty si sám napsal, že jsi si nahběhl, že může mít i 5metrů,... čili je vidět že si o zvířatech před jejich pořízením totálně nic nezjišťuješ, takový přístup určitě chválit nebudu ( mmch nejsem jediný, kdo Ti podobné věci píše ).

Pořizovat další zvíře lze až právě poté, co si o tom prvním vše nastuduju a správně ho ubytuju, mě prostě příjde, že si tady píšeme s náctiletým puberťákem, který skáče z leva doprava a vlastně neví ani co chce, v 25ti letech by už přeci jen člověk měl mít víc rozumu,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:29 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: fajfmen
No nevím jak to s ním je ale vůči mně je nepříjemný od zacátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ivanos
Je to Pogona, podle taxonomického rodu australských agam vousatých (např. Pogona vitticeps, P. barbata, P. henrylawsoni...) a neměj mu, prosím, za zlé, že mu občas tečou nervy - tisíckrát na stejný dotaz někomu za posledních XY let ve vláknu dokonale fundovaně odpověděl, a po tisící prvé se ho na stejnou věc za čtyři dny od poslední odpovědi zeptá někdo další... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:04 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: fajfmen
Děkuji za odpoveď.Aspoň někdo rozumnej se mi nevysmíva nebo nemá na mně narážky.Jako Pagona nebo jak se nazývá.Vím přesne rozmněry terárka ale proč bych mu to psal když se ke mně chová hnusně že kdyby se choval normálně a ne jako .... Tak by to bylo jiné.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1301