Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 20:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Tessee
Pokud myslíš k vousatkám, pak to spíš záleží na tom, kolik jsi ochotna investovat do nákupu ( obecně se dá říci, že cena odpovídá kvalitě ). UVB zářivky, žárovky a výbojky se dají sehnat od několika stovek až po několik tisíc Kč,....
Také záleží na velikosti terária.
Dobrá volba ( i do menších terárií ) je např. řada Sun bright desert, ty se pohybují okolo 1500,- a je k nim nutný předřadník za cca 1800,-
Do větších terárií pak např. : T-Rex active UV, ty stojí oklo 2500,-

Asi nejběžnější a nejpoužívanější je pak řada ReptiGlo 10.0, seženeš je za pár korun ( cca 500 - 700 ), ale jedná se o "nejlepší mezi nejhoršími" cena odpovídá kvalitě, je nutné je po cca 800hodinách měnit za nové a je žádoucí při jejich použití díky tomu, že jsou výkonově slabé, přímé slunění agam přes léto či podávání vitamínů AD3 ( s těmi ale velmi, velmi opatrně ). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 20:15 Žena Tessee [1]
Je lepší použít UVB žárovku, nebo zářivku? Případně jakou byste mi doporučili a zhruba v jaké cenové relaci? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: kakaoo
Tato dvě světla by měla být co možná nejblíž k sobě, UVB totiž netopí a jedná se o "chladné" světlo, agama se tedy vyhřívá ( pod obyč. / UVA žárovkou ), proto je nezbytné aby do sebe zároveň absorbovala i paprsky UVB a žárovky tak byly co nejblíž u sebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:04 Žena kakaoo [0]
Chtěla bych se ještě zeptat jesli se agamy vyhřívají pod UVB světlem a v jaké vzdálenosti by mělo být od UVA žárovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 09:13 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
Toho jsem se bal, diky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
Hmmm, tohoto nádherného afrického ještěra znám pouze z knížek a dokumentů. Naživo jsem neměl tu čest a bohužel si troufám říct, že v ČR je nikdo nechová ( ale možná se pletu ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 20:05 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
Cordylus giganteus, nevim kam to presne napsat, ale tohohle krasnyho mazlika jsem videl ve Vidni v jednom obchode s teraristikou, nevite jestli se da koupit nekde u nas? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 08:24 dan999
takže u mě by to asi neprošlo, nemocné rybičky v návodu k použití kapek cca. 1kapka na 4litry tak jim tam naperu 20 kapek na 30-ti litrové aq :-D a ony se mi nechtely uzdravit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: kakaoo
Pokud víš, jak správně nadávkovat, pak je nejlepší spojit oboje, problém je, že pokud zvíře předávkuješ ( a to u malé velmi snadno ), zemře nenadále a bez jakýchkoli známek na předávkování,
AD3 patří do rukou zkušenějších chovatelů, příp. veterinářů. Je to smrtící zbraň ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 12:38 Žena kakaoo [0]
Dobrý den chtěla bych se zeptat jesltli malá agama potřebuje UVB světlo nebo stačí 1x za 14 dní vitamíny kombisol AD3E? děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 01:03 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Nemělo by, růže není jedovatá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 19:10 Žena Verčák [112] - Ještěři – růže
zase mám dotaz :-)

na knihovně v pokoji mám položené sušené růže, jeden zelený list spadl na zem a agama jakmile to spatřila mohla se zbláznit aby ho sežrala. Dneska sežrala další když byla na procházce. Nemůže jí to nějak ublížit? Je to první zelené které vidím že jí s nadšením, jinak je teda spíš cvrčková než zeleninová. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 15:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
Pak zkus vlažnou koupel navečer po 2 - 3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 14:32 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: Pogona
já jí dám klidně týden nebo měsíc:-) ale ona už se tak ty dva tři dny vůbec nesvlíka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 20:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
Dej jí dva,tři dny a svlékne i zbytek těla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 20:05 Žena Verčák [112] - Ještěři
Je normální že agama při svlékání svlékne jenom nohy a ocas? Na těle jsem nezahlídla ani jednu šupinku která by odpadla přitom nohy a celý ocas svlékla uplně celý. Ani z hlavy jsem nepostřehla že by se něco ulupovalo. Ocas teď má takový pěkně jasný a tělo takové zašedlé, ale už se nesvlíká... :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:17 Muž Dixon [1] - Ještěři
dneska je pekne aktivna ako ma byt,zatial zjedla iba 1 cvrcka a 1 pistiu hop ale aspon ze nieco zjedla,dufam ze sa to este zlepsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:06 veroni
Tak jak jsem slíbila, více informací o ''Teraristickém trhu'' v Brně dne 12.12. najdete na: faunahobbybrno.wz.cz/ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 14:21 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Pogona
Tak dneska,ked som prisiel domov,nespala hop ,skusil som jej dat cvrcka ale nechcela,niekedy ho isla akoze ulovit ale iba ho oblizla.Stara neviem aka je ale ma cca 22cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 21:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Dixon
Jak je stará? A dlouhá?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 21:23 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: veroni
To som nevedel :-) . Co som cital tak ze mlade sa nedoporucuje zimovat.Dufam ze mi este poradi Pogona. :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 20:37 veroni – Re: Dixon
Poučení od Pogony: Nikdy není tak mladá aby nezimovala. V přírodě zimují i úplné mrňata ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 20:30 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: veroni
Podla mna nezimuje,ona je este mlada.Ked ju zobudim tak je v pohode a po chvili ide zase spat na to iste miesto...neviem co snou je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:39 veroni – Re: veroni
ale slyšela jsem, pokud jsi ji už ''vzbudil'' že ještě 2-3 dny nežeře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:37 veroni – Re: Dixon
učím se, ale nezimuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:20 Muž Dixon [1] - Ještěři
Dobry den,tak som po cca 2 tyzdnoch zobudil agamku,jest nechcela,ale pije,asi kazdy druhy den ked ju rosim tak pije...ked som ju zobudil tak potom isla zase spat na to miesto.Co snou mam robit?alebo ju nechat tak?... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 18:28 veroni
Tak přesně nevím, jestli je to na BVV smich Zkusím to co nejdříve zjistit a pak to sem napíši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 11:08 veroni
Jen přidávám, že 12.12. se na Výstavišti Brno, koná teraristická burza! Nechci to dávat do akcí, protože o tom vše nevím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 10:34 Žena blackarrow [1] - Ještěři – Re: dedy
Živá exotika Ládví termíny akcí pro rok 2011:
8.1., 5.2., 5.3., 16.4., 14.5., 11.6., 3.9., 8.10., 5.11., 3.12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 09:41 Muž dedy [1] - Ještěři
Dobry den, chci se zeptat, kdy bude dalsi burza v Praze Ladvi, tu sobotni jsem bohuzel nestihl. sad Diky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 11:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Tečka
Zkus vlažnou koupel a opatrně ji dosloupat po koupeli. Pokud by to nešlo, nech to a uvidíš, že další svlek to vyřeší a spraví se to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 10:06 Tečka – agama vousatá-svlek
Zdravím,
trošku už se začínám bát, tak prosím o radu. Mám roční agamku a asi čtrnáct dní zpátky se jí svlékla hlava a ocásek, ale na konci ocasu jí zůstala kůže, která ani trošku naodstává. Jelikož už je to opravdu minimálně čtrnáct dní, bojím se,aby jí ocásek neodumřel.Jinak je zašedlá nepravidelně po těle. Tento svlek je u ní velmi netradiční. Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:18 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Že svléká kůži se Ti při jejím (opatrném) uvykání vodě může hodit. Stará pokožka se po koupeli o hodně snáz uvolňuje a zvíře samo si to velmi rychle uvědomí. Třeba naše Agátka tráví nejvíc času naložená v akváriu právě v době svlékání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:08 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Níže jsi se ptala na vousatčí vnímání barev - mají kvalitní barevné vidění a na některé z barev a odstínů viditelně reagují změnami nálad. Jednak na takové, které samy používají při své optické komunikaci částečnou barvoměnou (našeho samce např. spolehlivě vytáčí, když si vezmu černé tričko a tmavší hnědou taky nemusí :-D ), žlutou oproti tomu milují (nejspíš tu bude asociace s oblíbenými pampeliškovými květy). Světlé neutrální barvy jsou také dobře přijímány, takto oblečeného člověka vnímají víceméně jako tvora ve vyrovnané pohodové náladě. Velice dobře a se zájmem reagují i na modrou barvu. Nevím sice proč, když ji ve své výbavě nemají, rozhodně se jim ale dost líbí :-)
Tolik alespoň k mým pozorováním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:01 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: fajfmen
vyzkouším hned jak se celá svleče :-) ještě musím zjistit jestli má ráda koupání... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:48 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Běhání stymuluje jejich střeva k lepší činnosti, takže se vyprázdní snáz než v terku, kde toho pohybu moc nemají (a něco se jim tam už nahromadilo). Případný stres má sice na plazy projímavý účinnek, to ale nebude tenhle případ. Pokud má ráda koupání, nabídni jí při výběhu mělký bazének s vlažnou vodou a skoro určitě začne svou potřebu vykonávat tam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:32 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: broucin
Může to být třeba zanícená ranka. To jsem rychle vyléčil zvýšeným zkrmováním jitrocele kopinatého. V tomhle ročním období sice čerstvé listy neseženeš, ale dalo by se improvizovat podáváním např. čaje z bylinek s čistícími a hojivými účinky. Pokud to má ale větší rozsah, obrať se raději na veterináře. Fotku postiženého místa náhodou nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 15:53 Žena Verčák [112] - Ještěři
je možné že agamky dělají bobek ze stresu? nebo je prostě náhoda že skoro pokaždé když jí pustím běhat po pokoji se mi tu někde vykaká.. naposledy do postele :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:40 broucin – nemocná?
Čauves asi mám trochu problém. Jedný agamce se udělal na tlamce takový bolák, má jí skoro slepenou.. co s tím, má někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 16:15 Muž lukys1 [0] - Želvy
No to mi je jasný :-D tam bude 5cm lišta z dřevotřísky jako zbytek s dekorem jako nábytek jenom nevím je potřeba tu skřín natřít lakem na dřevo nebo něčím takovým ?? když agamy jsou z austrálie a nemají tam vlhko tak bych to nemusel natírat když tam bude miska z vodou nebo jo ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
no já za sklo 5mm 80 x 51 plus broušení a vyvrtání dvou děr platila 462 kč, tak si taky nemyslímže by to mělo být nějak extrémě moc.. :-) jenom nezapomeň že to nemůže být otevírací uplně od spoda vypadával by ti písek ale to určitě víš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 13:44 Muž lukys1 [0] - Želvy
No jo jenže tam potřebuju vybrousit takový ty drážky jako sou ve vitrínách aby to nevypadalo blbě s nábytkem a aby se to dalo otevřít jednoduše :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 09:21 dan999
za to sko nebudou chtít moc, typuju tak 300 ani ne... ale to je jen muj tip, zatím sem ve sklenářství kupoval jenom horní sklo na akvárko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 07:17 Muž lukys1 [0] - Želvy
Tak to jsem rád jen mám trochu vítr z těch šoupacích dveří ani nechci vidět kolik za to bude chtít ve sklenářství :(, ale jinak květináč potřebovat nebudu koupím bodovku sice je to dražší ale zase si ji můžu nastavit jako budu potřebovat a na repti glo 10 26W dám jen do objímky bez stínítka aby to víc osvětlilo terra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 21:49 Žena Verčák [112] - Ještěři
Myslím že do 5000 se vejdeš :-) já kupovala terárko za 700 u kterého se mi podařilo prasknout horní sklo, když se sundávalo aby se tam vyvrtaly díry což bylo dalších cca 500 navíc. Dál jsem kupovala polystyreny na pozadí to bylo cca 130 kč (záleží na velikosi tloušťce atd.) různé lepidla cca 400 (na kahličky na polysyren na dřevo chemopren) ono jich určitě budeš potřebovat mín než já protože já jsem tele a bud toho kupuju moc, nebo málo nebo něco co je nakonec uplně k ničemu :-D pak jsem ještě kupovala barvu nezávadnou - 225kč, kolejničky na dvířka jednokolejničky v obi mě stály 39 kč široká 4mm dlohá metr - tu jsem nakonec spěšně nepoužila, široká 11mm myslím stála 89 kč. keramický květináč záleží na velikosti stojí tak do dvaceti korun, objímka asi 30 kabel nevím to jsem nekupovala. Nejdražší pro mě byla reptiglo 10 26 W ale kupovala jsem snad v nejdražším obchodě stála mě 745 kč.. no jak počítám 2828 kč zapoměla jsem na písek.. kupovala jsem opět v obi křemičitý 25 KG za 100 a žlutý teraristický 129 3KG a oranž teraristický 158 kč.. :-) pokud budeš chtít jenom ten červený tak se to asi prodraží :-)

no věřím tomu že to zvládneš levněji protože já jsem pako a byl to můj první pokus ;-)

jo a agamka mě stála 700 kč nějaká ta kůra na burze pár korun věttev jsem našla v lese no do 5000 se prostě vlezeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:34 Muž lukys1 [0] - Želvy
no to bych pořídil jenže se mi zdá že je škoda když můžu pořídit zářivku která to osvětlý tam dávat žárovku :( ale nakonec ono to vyjde i levnějc asi že jo ???? A jinak to žárovku na výhřev tak jakou ?? Mě tak napadlo jestli nebude stačit halogenka bodovka ale nějaká slabá protože co mám já stolí lampičku tak po 10s svícení bych pod tím mohl dělat vajíčka na oko :-D , nebo kolik potřebuje agama pod žárovkou ??? já k želvám kupoval jakoby bodovku na malej zvávit 30W a z cca 10cm pod ní bylo kolem 45-50°C tak nevím kdyby to bylo co nejvejš to de na těch 33cm a potom trochu nastavený aby tam byl o něco menší teplo stačilo by to ???

edit: na kolik to tak vyjde si myslíte všechno agama, bodovka + žárovka, žárovka repti glo 10. 26W + objímka lišty na otevírání, 2x skleněná deska na šupací dverě, výroba 3D pozadí(samovýroba), nějaký ten červený pouštní písek jako to mají ve své domovině a kus korkové kůry jako úkryt pod pískem kde by měla trochu chladnějc. Rád bych se vešel tak do 5000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukys1
Tip je jednoduchý, mezera mezi skly postačí pro "nasávání" vzduchu a bude potřeba zajistit nějaké menší otvory v horních rozích terária. UVB pořiď 26W Reptiglo 10.0 - je na obyčejný velký závit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:13 Muž lukys1 [0] - Želvy
OK a nějaký TIP na větrání ??? Jako pro mě by bylo nejlepší řešení udělat to větrání u toho okna že bych měl o to menší sklo, ale nevím co na to agamka při větrání v pokoji. A jinak bude stačit ta Repti GLo 10 15W 46cm (a nevíte zda se ne to dělají úchyty ??? Tak ještě to větrání dejte někdo nějaký TIP jak vyřešit jedině dát větrání na druhou starnu skla ale nevim jak to pomůže když too bude od okna stejně jen o 60cm dál.A je potřeba dělat 2 mřížky třeba vepředu a vzadu nebo stačí jedna vzadu ??? stejně mezi sklama bude nějaká ta škvírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukys1
U toho "terária" bude nutné taky vařešit větrání. Osvětlení = 1 obyč. žárovka + 1UVB speciální, např. UVB Repti Glo 10.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:53 Muž lukys1 [0] - Želvy
No jaký barvy vnímají nevím ale neměl bys nějakou radu :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=3351