Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Terry
Nejde poradit, když neznáme konkrétní podmíky chovu a nemáme potřebné info ( stáří, velikost, krmení, terárium,..... ). Založ si tu prezentaci, to bude nejlepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:30 Terry – agamy po zimovani
Ahojte vsichni...prosim jak probiha vase probouzeni jesterek po zimovani?
Asi tak 5dnu jsou vzhuru dve se porad schovavaji,ale tri uz jsou aktivni ale z peti zere jen jedna:(jak je donutit jist?Nebo kdy to bude kritickw a zajit k doktorovi?? diky vsem za nejakou odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 15:08 Dušan
Včera jsme ho přežrali ovocem a cvrčkama a dneska ráno už se vykadil :) Takže už je to v pohodě hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2013 20:49 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Dušan
zkus jako "první pomoc" koupel ve vlažné vodě.. to většinou zabere :-) ale asi to nevyřeší problém dlouhodobě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 19:26 pavel Re: Dušan
Dobrý večer. Pokud Vaše agama přijímá denně nebo co druhý den potravu a nevyprázdňuje se,je něco v nepořádku. Nezáleží na tom,jestli je agama dospělá,nebo mladá a roste.V každém případě svou potřebu musí vykonávat pravidelně,několikrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dušan
Pokud žere a je "normální" pak není! Roční agama je v plném růstu a hooodně živin co do sebe dostane, vstřebá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:05 Dušan
Zdravím,
už jsem tady jednou psal s problémem kálení mého agamáka. Předtím jsem se ptal, jestli je normální, že třeba týden nekadí, ale teďka už nevykonal potřebu 2 týdny a 2 dny, což se mi nezdá normální. Pořád žere, takže nechápu kam to dává. Dneska ani nevylezl z jeho spací polohy a celý den má zahmouřené oči. Napadalo mě, jestli nechce zimovat, ale je na to poměrně mladý- má jen jeden rok. A ještě ještěři nesmí zimovat najezení, což on žere ob den. Jak to mám řešit, je nutná návštěva zvěrolékaře? Předem děkuji, Dušan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:18 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: malenka5331
upravit ho musíš určitě.. nejlépe tak, at máš přístup z bodu nikoli z vrchu, tak at máš dostatečné větrání.. koukni na články.. v jednom je popsané jak předělat akvárko na terárko. Jinak rozměry si myslím že jsou to dobré.. budeš potřebovat UV světlo + výhřevné... existují i taková UV světla které i dobře topí (solar glo třeba .. jiné ti poradí někdo jiný) Výhřev se doporučuje dát na kraj terárka at vytvoříš teplotní zóny.. tzn pod žárovkou na jednom místě klidně i 50°C na druhém konci terárka pokojová teplota.. prostě tak at má možnost se ohřát ale i ochladit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 12:21 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – agama
Já vím, že už ste asi na takoví dotaz někdy odpovídali, ale je tu toho tolik a někdy i protichůdné názory, že nevím co si z toho vybrat, tak by mi tačil stručný výcuc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 10:35 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – agama vousatá
Ahojte, chtěla bych začit chovat agamy, přečetla jsem spoustu materiálů, ale všude jsem se dočetla něco jiného od teploty po osvětlení. Mohl by mi nějaký chovatel poradit co budu do začátku potřebovat. Mám po rybičkách akvarium 150x50x50 cm. Mám ho nechat nějak upravit? Děkuji za odpověď
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 12:46 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
Díky Tome, No je vidět že mu to nesedlo ... byly tam nestrávený kusy červíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 12:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Občas se to stane snad u každého ještěra.
Pokud se to neopakuje několikrát po sobě, není potřeba to řešit.
Je to jako u lidí, taky Ti někdy jídlo "nesedne". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 11:12 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
Ahoj , stalo se Vám , že agama vyblinkala nestrávené červíky ? Dal jsem jí červíky a ona je po dvou dnech vyblinkala a má trochu průjem . Stalos e Vám to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2013 20:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dedy
To jsi sice chtěl, avšak agama si vybrala měsíc zimování sama :-D holt to tak zvířátka dělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 13:54 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: HammerJoe
Díky moc, myslel jsem si to, ten článek jsem četl, jen jsem s tím zimováním chtěl počkat do prosince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 13:09 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: dedy
Asi bude chtít zimovat... Někde tady je i článek o zimování od Pogony.
Jinak ji dej vykadit do vlažné vody ať se pořádně vyprázdní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 13:06 Muž dedy [1] - Ještěři – agamka
Zdravím, máme rok a půl starou agamku vousatou, doma jí máme rok. Teď se začala chovat trochu divně, vyhýbá se teplým místům a je v terárku zalezlá a nevyleze celý den, hůř taky žere a teď týden neměla trus. Pokud jí, ale vyndám z terárka - např.na parapet, kam svítí sluníčko, tak se vyhřívá a tam žere raději. Je to normální? :-( Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Výhodou polystyrenových "polic" je, že se při troše snahy dají poměrně snadno dle potřeby předělat. Pokud tedy nejsou napevno přidělány ke sklu přespřílišným množstvím tmelu. Něco jako v tahu odolné LeGo je finálko k nezaplacení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 22:51 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: HammerJoe
To asi dávno nevím. Co jsem četla, tak na nejchladnějším místě max 28°C, s postupným přibýváním asi ke 30°C, až po výhřevné místo s asi 40-45°C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 12:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Nessy
Ty police tam nejsou jako překážka

Mě tam jako překážka přijdou, samozřejmě si to udělej podle svého, já ti k tomu své napsal.
Nevím jestli to jde špatně poznat z těch fotek, ale připadá mi prostě, že toho tam je šíleně moc.
Jinak 40 stupnu pro agamu na výhřevném místě je dost málo,ale to snad už dávno víš.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 07:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
Na dně je docela dost prostoru, až na ty schody. Ten spodní bych asi mohla o kousek zakrátit, aby ho tam bylo víc. Většinou jsem koukala na to, aby se dospělí agama na všechny schody a police v pohodě vešla. ;-)
Fajfmen - Většinou jsem koukala na to, aby v průlezích byli volně alespoň dvě desky o výšce 5 cm, takže 10 by mělo dospělé agamě stačit, ne? Výjimkou jsou samozřejmě schůdky, kde na jejich opačné straně je místečko na jeden polystyren.
HammerJoe - nepohne? Ty police tam nejsou jako překážka, ale na hýbání. Výhřev budu mít nad schody. A 40°C, jak je všude psáno na výhřevné místo, doufám polystyrenu nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 23:58 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Nessy
Dle mého je toho tam strašně moc, tam se ani nepohne/nepohnou a to tam není lepidlo(2-3 vrstvy) a opískování... a dno bych nechal určitě prázdné a jak tam budeš mít výhřev když je všude polystyren :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 21:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Nevypadá to špatně, hromada rampiček a zároveň úkrytů je fajn. Otázkou samozřejmě je, zda se do škvír bez problémů vejde i dospělé zvíře a nakolik bude finální povrch agamím aktivitám z dlouhodobého hlediska odolný. Nejsi žádná začátečnice, takže si myslím že to bude OK. Uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 21:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
ty vrchní si myslím že jsou v pohodě.. ale nechala bych ji tam nějaký prostor na běhání "po dně" jestli chápeš co tím myslím.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:57 Žena Nessy [124] - Ještěři – Příprava terka
Tak jsem se dneska dala do nařezání polystyrenu na "pozadí" terárka. Jen nevím, jestli jsem to s tím zvětšováním prostoru pomocí polic trochu nepřehnala :-D Můžete se mi na to mrknout do prezentace Matylda? Ono takhle na fotkách to teda nevypadá nic moc, když to není vidět plasticky... hmm Chci taky, aby mi běhala ven, takže to nebude jediný obytný prostor... Co vy na to prosím? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 10:06 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: fajfmen
Taky může jít o "odhození" neoplozených vajec.

S tím souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 19:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Aneta
Taky může jít o "odhození" neoplozených vajec. Občas se to stává, i když ne moc často. V takovém případě si samička nějak uvědomuje že námaha s hrabáním na vhodných místech nemá smysl a tak se toho zbaví bez skrupulí zhruba jako hovínek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2013 17:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Aneta
Pokud ji včas nedopřeješ alespoň trochu odpovídající kladiště, pak je to normální....
Takže soudím, že samice nemá tyto podmínky dobré, navíc zůstává v teráriu se samcem, příp. dalšími samicemi,.... což je špatně,....
Avšak neznáme konkrétní podmínky chovu, takže těžko radit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 13:35 Aneta – Agama vousatá
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat nemá někdo zkušenosti s tím že samička klade vajíčka tak že se vyhřivá na kameni zvedne ocas a klade ...takže ty vajíčka se třiskaj o kamen a jsou plný hlíny ?? ...neše samička to dělá už 2 rokem a většinou se nevylíhne ani jedno ... neví někdo co s tím ? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2013 22:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
No v první řadě dej pryč to napadané zvíře. Tím myslím pryč z terka. Podmínky nějak zimprovizuj, krátkodobě bude např. nižší teplota či nedostatek UV pro ještěrku snesitelnější, než např. trvalá ztráta končetiny ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 13:42 Žena Verčák [112] - Ještěři
Kdysi jsem tu psala, jak mi jedna samice napadá tu druhou. myslela jsem že to přejde, ale ono ne :( jenom se mi zdá, že je to dost divná situace.. samce nenapadá, a vždycky ji kousne do toho stejného místa.. prostě se ji snaží ukousnout levou přední tlapičku. nikdy ji nenapadla jinak než na toto místo.. nerozumím tomu. Napadaná samice už ji má uplně špatnou :-( právě ted se to stalo znovu a je to opravdu hluboká rána.. čím ji to mám ošetřit?
měla bych agresivní samici dát pryč? Bohužel už nemám jiné terárko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 18:51 Kuca Re: Pogona
Jezdím dost na burzu do HK ,tam má agamy několik chovatelů.
Možná mezi nimi jsou i tebou jmenovaní.
Potřeboval bych info jak poznat dobře rostlé mládě.
Jsou to moje první terarijní zvířata a vůbec nevím jak má to mládě vypadat ,aby za něco stálo.
Agamy koupím nejspíš na listopadové burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Kuca
Martin Kober - Dvůr Králové, nebo Huňáček ( je někde od Chrudimy ), oba jsou dobří a zkušení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 11:27 Kuca
Ahoj.
Nevíte o nějakém šikovném chovateli agam vousatých okolo Pardubic.
Už budu mít skoro hotové terárium ,tak se začínám po něčem poohlížet.
Potřeboval bych 2-3 samice a nepříbuzného samce.
Pouze mladé kusy.
Na barevné variantě nezáleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 09:09 Muž krysikmouse [32] Re: Střelec
hmm tomu rozumím .. Jakou zářivku osobně používáš ? popř výbojku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 07:46 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: krysikmouse
Profíci to aplikujou, ale je to dost vo hubu. Podle toho, co jsem našel v různých diskusích, se dá preparát velmi snadno předávkovat s fatálními následky pro zvíře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 09:13 Muž krysikmouse [32]
Ahojte. zajímal by mě Vás názor. Dá se UVB zářivka- která často v testech neobstojí , protože se zjistí že účinnost je hodně malá - nahradit pravidelným podáváním vitamínu AD3 ? Jsou chovatelé , kteří mají agamy desítky let a UVB nebylo a nepoužívají ho dodnes... Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 20:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vitas
Jo, občas tam mrknu při velkém nákupu. Co tam lidi nevykoupí těsně po závozu krámu ještě nezhuntovanými tvory (za ty prachy patrně z lítosti) nemá do měsíce šanci na život :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 19:29 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak to se zajdi teď podívat do Pet centra v Globusu. To totálně vyhublá s počáteční rachitis tak měsíční vousatka co tam je za 1900,- stojí za to. :-| Takhle hubený nožičky jsem ještě neviděl. Hrůza rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 22:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Jo, v tomto řetězci jsem viděl mladého jemena v totálně vystreslých barvách za cenu celé chovné skupiny. Ten chudák tam neměl k dispozici ani větvičku (!), chodil jenom po dně z bílého písku a takových těch barevných skleněných oblázků tone a terko samo bylo parametry optimální pro chov nanejvíš jednoho velkého štíra...
Pro srovnání - u pana Moravce jsou tč. k mání dva stejně velcí a silní dospívající samečci jemenských chamíků (samozřejmě taky odchov) kteří se ve společném terku v pohodě snáší (ta zverimexová přitom logicky nejsou prostorově nijak velkoryse řešená): jeden mě při okukování se stoickým klidem ignoroval, druhý rozvážně přiťapal k čelnímu sklu a následně se mě pokusil pokousat :-D , aniž by se snažil změnit naladěním neutrální barvy! Prostě odehnal "vetřelce" co se mu nelíbil a obratem to pustil z hlavy... Takhle podle mého vypadají a chovají se dobře opečovaní sebevědomí zdraví ještěři palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2013 07:02 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Asi nejšílenější je v tomhle řetězec PetCentrum, rozesetej po hypáčích. Ceny příšerný, stav nabízenejch plazů zoufalej, obsluha často laxní. Menší zvěráče různě po městě jsou kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 20:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Osobně mám sice agamy vesměs ze zveráče, jenže přímo z vymazlených vlastních odchovů pana majitele - za pětikilo prťousek (jet do Prahy na burzu, vyšlo by mi i mládě za dvě kila nasčítáno s cestou dráž), navíc jsem je měl doma za pět minut (výhoda že bydlím blízko) a ne např. po čtyřech hodinách stresu v krabici...
Ne všechny kamenné obchody jsou v tomto směru špatné, když jsem ale viděl v jiném zveráči zelenkavé mládě s uhryznutou půlkou ocasu za 1 200 KČ, je mi jasné na co narážíš tone ano

Mmch.: uživatelka "matejove" z Prahy zrovna nabízí mrňata ze svého odchovu (mrkněte na její stránku tady - jeden z rodičů je žluťásek a druhý červený). Příští měsíc si k ní pojedu vybrat pro Alici kámošku a možná i plodného plemeníka (Rudolf bohužel "dělá" jen zmuchlané pukavce), tak mi prosím něco nechte ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 19:55 Žena Nadka [214] Re: HammerJoe
Od té doby,co jsem na těchto stránkách,beru ve zverimexu část s ještěry obloukem.Strašně mě deptá,když vidím ty tvorečky bez žárovek,nevím,jak to nazvat-v elementkách.Tady člověk vidí krásná pohodová zvířátka.Koupím činčilám,karáskům a valím pryč. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 18:00 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Ndávno jsem koukal dle velikosti asi tak na 3-4 měsíční rachytické mládě Pogony ve zverimexu za dvojku, nasralo mě to tak ( ta rachytida u tak mladého zvířete), že prodavač dostal za tu kvalitní péči kartáč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 16:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Střelec
v kamených obchodech nejsou páč je tam nechcou. Je to jednoduché.. většina lidí co agamu chce si o tom něco zjistí a zajede si na nějakou burzu nebo využije inzerátů na netu a koupí agamku zdravou a za dobrou cenu. Ve zveráku je téměř nikdo nekupuje už kvůli tomu, že se jejich ceny pohybují v astronomických výšinách. A tak se jim nevyplatí mít najednou v prodeji několik agam, pokud vůbec nějakou ;-) Když jsem potřebovala prodat moje mladé zašla jsem i do zverimexu.. zrovna tam žádnou neměli tak si jednu vzali... dala jsem jim ji za 350 KČ jejich cena je 1200. :-/ (a pak se diví že neprodávají... ;-) )
Jinak si ale myslím, že je agam všude dost v jakémkoli ročním období.. pokud né na burzách, na netu určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 08:53 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: HammerJoe
V "kamenných" obchodech jich je v našich končinách minimálně a na burze tu od prosince do června prakticky nebyly. Proto mě to množství v září překvapilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:01 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Souvisí to s tím, že agam je vždycky až moc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 08:51 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Omlouvam se. Nešlo by to oddělit a přemístit do "pokecu"?

Ale k Agamám - na posledních ZOOtrzích v Plzni (začátkem září) jsem jich viděl docela dost v nabídce. V první půlce roku ale prakticky nebyly k mání. Souvisí to nějak se sezónou líhnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 21:49 Muž Felix [754] - Ještěři
Pogona vs. elegans1:
Přátelé, ačkoli máte oba svůj díl pravdy, víte jistě, že ještě debatíte k tématu vlákna "Agama vousatá"? ;-) :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 09:37 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: elegans1
Pogona evidentně neviděl, co jeho zelená energie dělá s českejma řekama. Suchý koryta, pochcípaný ryby, oplocený jezy. Jenom proto, že pár nenažranců si do svejch MVE bere všechno bez ohledu na povolenej odběr a stát nemá zájem je kontrolovat, natož stíhat. Lužnice je kvůli tomu většinu roku nesjízdná, Sázava k tomu nemá daleko, Vltava začíná mít vodu jen při povodních a o prázdninách a na méně profláklých tocích je to ještě horší. V tomhle se blížímem Ukrajině, kde menší potoky tečou v trubkách od elektrárny k elektrárně a okolo jsou suchý koryta.

A Grýnpíčové? To je teroristickej spolek, prudící na objednávku a zneužívající zfanatizovaný idealisty jako kanonfutr. Jejich zakladatelé začínali s náložema a ničením a dneska od nich sami zdrhli, protože se na to nemohli koukat. Rusáci k nim byli nezvykle milosrdný (asi proto, že je sbalily státní orgány a ne firemní ochranka), domorodý výtržníky podobnýho druhu tam ochranky bez milosti střílejí.

Mimochodem - v Pardubicích se proslavili špuntováním dešťový kanalizace ve zkrachovalý chemičce a vesele ignorovali kalový jezírka hned vedle. Zkrachovalej a nefunkční podnik jim nemoch platit výpalný ve formě sponzorskejch darů, zatímco majitel pozemků s jedovatými kaly ano.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1151