Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Tak to budu muset poučit Smrčka v Zoo ve Dvoře Králové, naposledy jsme od nich dostali Guramu velkou, právě proto, že byla albín a skupina ( normálních ) na ní útočila,.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:00 elegans1 Re: Pogona
U všech tvorů dožije dospělého věku jen pár vyvolených,většina mláďat se dospělosti nedožije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:59 elegans1 Re: Pogona
To není pravda.Zjisti si něco o albinotické populaci Elaphe climacophora v Japonsku.V té populaci žijí v podstatě jen albíni,normálně zbarvená zvířata jsou výjimka.Ta populace funguje desítky let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2011 22:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Však jsou ale albíni ve volné přírodě ti nejslabší jedinci, kteří sotva přežijí pár týdnů,.....a pár vyvolených dožije dospělého věku.
Pokud je díky chybějícímu pigmentu neusmaží slunce, pak je něco sezobne, příp. jsou vypuzeni ze skupiny a zemřou,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:50 elegans1 Re: fajfmen
V přírodě se běžně vyskytují albinotické populace hadů a oslepnutí jim fakt nehrozí.On i první albino hroznýš pochází z přírody a byl tam chycený dospělý.A slepý nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2011 22:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
V jistém smyslu dobrá připomínka, chovy v ČR mají skutečně základ v pouhých dvaceti jedincích importovaných z Austrálie okolo roku 1990, ale
- jednak pro "studenokrevné" není blízká příbuzenská plemenitba ani zdaleka tak na škodu jako u endotermních živočichů, i v přírodě jsou obvykle partnerky dominantního ještěřího samce zároveň jeho dcerami, vnučkami, pravnučkami a prapravnučkami (a dcerami těch prapravnuček po spáření se stále pro všechny zmiňované generace bratrem/otcem/dědou/pradědou)... nehledě na fakt, že se do chovů průběžně stále dostává nová krev odjinud.
- a jednak je to někde krapet jinde, než např. forma "Leucistic", nebo různé beztrné či s průsvitnou pokožkou. Ty ani nemůžou pod UVčko, nebo nedej bože na slunko, aby nezdechly na rakovinu kůže, či jim (např. albinickým či albinotickým formám) nehrozilo oslepnutí.
Právě takováto zvířata jsem mínil jako genetické mrzáčky - vyloženě negativní mutace cíleně množené (samozřejmě formou nejbližšího incestu, pro ustálení typu nevyhnutelnou) po několik generací jen v tom nejužším okruhu (a s velkou letalitou mláďat - čím to asi bude?) ;-)

Suma sumarum: nejživotaschopnější formou je ta z přírody a následně její spontání mutace vzniklé vlivem změněného životního prostředí, v rámci adaptace druhu. Na minimum zůžená genetická diverzita mezi jedinci nesoucími znak OKAMŽITÉHO VYHYNUTÍ v přirozených podmínkách je ale na škodu věci - a na to jsem tu narážel
;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:13 elegans1 Re: fajfmen
Genetičtí mrzáčci?Jasně,není nad špičkové agamy v Česku,desítky generací donekonečna křížené mezi sebou.To je krev jak cumel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2011 21:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Akeyra
K tomu zbarvení Ti to řeknu naprosto přesně ;-) - je to hezký odstín oranžové vkusně doplňující standartní šedobéžovou, jdoucí zde více do kontrastních odstínů šedi :) . Při barvoměně vlivem kolísání tepla a slunečního svitu to musí být obzvlášť pěkné (naše Alice má podobně nastavenou pignentaci, i když je její kresba odlišná).
Na vyšlechtěnou barevnou formu/"plemeno" západního stylu ale zapomeň - ti jejich genetičtí mrzáčci se u nás zatím ještě nechytli, veškeré barevné odchylky mezi tuzemskými pogonami jsou záležitostí ryze spontáních individuálních rysů, jaké v pohodě potkáš i v přírodě ;-)
Jinak ale, trváš-li na módním anglosaském označení, je to zhruba Orange phase, což je nikoli šlechtěná forma, ale mutace vyskytující se běžně mezi potomky "divoce" zbarvených zvířat coby adaptace na umělé terarijní osvětlení, namísto opravdového sluníčka ;-)

Osobní poznámka - šlechtění agam výrazně odlišných barev, vzrůstu, nebo dokonce i bez trnů, mi přijde stejně stupidní, jako u rybiček piplání závojových forem skalár (jako by už tak neměly ploutve dlouhé dost), parmiček čtyřpruhých bez pruhů, nebo bezbarvých neonek. Na co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Žabička
Tak Ti držím palečky a pak dej vědět ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:57 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Žabička
:-D tak ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:06 Žabička Re: HammerJoe
Ahojky.Tak se u nás opravdu ukázalo že naše Merylin je samec a Dextr je samice,už proběhlo páření,tak budeme čekat že se snůžka povede.Ted jen pořídit inkubátor a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 15:59 Žabička
No každopádně jsou Agamky v hrozným stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:24 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Nechápu, že to tam vůbec mohl dát. A ani si neumím představit, že ty dvě dospělé agamy žijí v tom terárku a ještě se množí podle toho co je tam napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: honzap92
No super, pominu-li u té agamy na levo počínající rachytis ( soudě dle pokřivené tlamky ), chbějící prsty na nohou a kus ocasu, pak je to výhodná koupě,.... tone
( myšleno samozřejmě ironicky )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:17 Muž honzap92 [4] - Ještěři
www.ifauna.cz/…/

viděli jste toto? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 15:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Jak píše kolega :-) pro agamy luxus ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 13:53 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Verčák
Takhle je to naprosto vyhovující, nic nepřidávej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:47 Žena Verčák [112] - Ještěři
Měřím v novém terárku teploty a na jedné straně (té výhřevné) má v jednom místě cca 48°C zatímco na opačné straně terárka je asi pokojová teplota... :-) Vyhřívám to jenom UVB solar glo 160W.. může to tak být, nebo mám i na tu druhou stranu dát nějakou malou žárovečku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 14:05 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Akeyra
Zrovna se vybil foťák. Potom ještě klidně nějaké přiložím. Opravdu moc předem děkuji. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 14:01 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Akeyra
Fotka k příspěvku Hlava.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 14:00 Žena Akeyra [3] - Ještěři – Zbarvení
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych se zeptat co je tohle za zbarvení? Já to prostě nepoznám.stydim Moc předem děkuji. Ještě nějaké fotky přiložím a vše vyfoceno foťákem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:30 Muž Dixon [1] - Ještěři
to som skusal uz viackrat,zatial jej to nejde dole :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:08 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Dixon
Neni to problem,tak ji to navlhči a a opatrně sloupni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:57 Muž Dixon [1] - Ještěři
Zdravim,na agame som si vsimol ze pod hlavou co ma to cierne co nafukuje ked je nahnevana (nevedel som ako to vysvetlit :-D ) ma zopar starych supin ktore sa nezvliekli,ale je ich cca 6,je to problem? alebo sa to pri dalsom zvleku napravi? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 22:08 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Orag
Fotka obou vedle sebe - vlevo kluk a vpravo nemám jisto, občas tak vypadají i silnější samice.
Fotky zdola - hemipenisy se jasně rýsují oběma.
Máš dva kluky ;-) , takže budeš muset pořídit buď veliké terko s více samicemi (tam budou moct zůstat spolu), nebo je po čase rozdělit do dvou samostatných nádrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 10:24 Žena Žabička [0] - Ještěři
U nás se stále namlouvá,samice nahání samce od rána do večera a samec je stále v klidu,žádný náznak agresivity.Jen doufám že s toho nebudou 2 samci.Není tu náhodou někdo s okolí Třebíče kdo rospozná pohlaví na 100%?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 10:00 Žena Žabička [0] - JeštěřiRe: Orag
Taky mi to příjde na 2 samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 17:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Tak to fakt vypadá na dva kluky,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 16:40 Žena Orag [0] - Ještěři – Agynka
Fotka k příspěvku A teď fotka té menší agamky, Agynky. Fotky Agynky už tady na fóru v této sekci také jsou, jak se jí špatně svlékal ocásek. Díky moc za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 16:37 Žena Orag [0] - Ještěři – Orfi
Fotka k příspěvku Ahoj, tak jsem vyfotila agamkám i ocasy ze zdola, nechtěli potvory moc držet. Je klidně možné, že menší agama může být samec a větší samice, ale já se spíš obávám, že to budou oba samci, i když se zatím k sobě mají jako dva cukrouši. Nejdříve dám fotku toho většího, Orfiho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 14:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Orag
Já bych tipnul ( soudě dle proporcí hlav ) nalevo samce a napravo samičku, ale je to jen tip, musel bych je mít v ruce :-)
Nahraj ještě jednou fotky zadních nožiček ze spodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 14:04 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Orag
Mě přijde, že sou to oba samci... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 10:17 Žena Orag [0] - Ještěři – Agamky vedle sebe
Fotka k příspěvku Dobrý den, tak jsem dnes vyfotila mé dvě agamky vedle sebe, jak psal Pogona. Agynka, možná Agynek je menší, má 160 gramů, 38 cm a Orfík má 210 gramů, 39 cm. No, uvidím, co z nich nakonec vyroste a jakého jsou pohlaví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 10:19 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Žabička
No tak třeba ten menší je samec a ne naopak..... a teď ta snůška třeba bude pokud předtím nebyla....samec třeba až teď díky své velikosti začal být dominantnější a snaží se pářit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 22:33 Žabička Re: HammerJoe
Neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 20:55 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Žabička
A měla samice již předtím snůšku??? coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 17:56 Žabička – Ještěři
Jsou trochu menší,samec má 41cm,a samice 34cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 13:51 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Zdravím, chci se zeptat jestli může žrát agama Aloe arborescens . Dal jsem do terárka pár rostlinek a agama se mi na ně vrhla a začala je ožírat. Je to léčivka tak si myslím, že to je vpohodě, ale radši se ujistím. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 08:34 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj, opravdu je máte 4 roky? Vypadají dost malý..nebo se mně to zdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:05 Žabička – Ještěři
Fotka k příspěvku Ahoj.Mámdotaz ohledně našich agamek.Máme je 4 roky a vš se zdálo být v pořádku.Samec občas namlouval,kýval hlavou,sem tam jí kousnu,ale zhruba před měsícem se vše otočilo a samice od probuzení nedělá nic jiného,než kýve hlavou,nahání samce,kouše ho do krku,lítá po terárku jak splašená a kůže jí tmavne skoro do černa.Poradte co se děje.Samice je o dost menší než samec.Přikládám foto.Předem děkuji za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 21:17 Žena Orag [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku Díky, jakmile to půjde, vyfotím oba vedle sebe. Momentálně má Orfík zimní klid, je celý den za kořenem a vylézá minimálně nebo vůbec, někdy něco sezobne,když k němu zabloudí cvrk či šváb. Agynka se přes den vyhřívá a teď se k Orfimu stočila za kořen a spí. Zatím opravdu žádný náznak agresivity a to je Orfi mohutnější, jak hlava, tak tělo a Agynka je drobná a bojácnější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 21:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
A já si půjdu konečně koupit ty brejle :-D . Nejde ani o fotky ještěráka, ale o nick přispěvatelky - koukal jsem na snímky od Orag :-D stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Orag
To na fotce bude kluk, zkus však nafotit obě agamy zhora - celá těla ;-) ideálně vedle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:31 Žena Orag [0] - Ještěři – Agynka nebo Agynek?
Dobrý večer, možná byla komentována má fotka, jak jsem posílala nesvlečený ocásek Agynky. Nejsem si jistá, ale také tam vidím ty hrbolky na stranách kořene ocasu a myslím si,zda to nemůže být sameček. Má druhá agama Orfík má ty hrbolky také, takže to budou asi dva samci. Zatím jsem u nich nezaznamenala žádnou agresivitu, snáší se dobře, je jim 7 měsíců. Brzy už budou mít nové větší terárko, ale obávám se, že je otázkou času, kdy začnou být vůči sobě agresivní. Pogono, mohl by ses podívat na ty fotky s nesvlečeným ocáskem o pár příspěvků níže, zda by Agynka mohla být Agynek?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jsem já to ale nešika, dyť fotky máš v prezentaci :) Dle mého je to holka jako lusk,
nicméně na 100% Ti to určí možná tak laboratorní rozbor krve :-D pogony jsou na tohle potvory
kolikrát vypadají jako hermafroditi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Jaké fotky? Vidím jen od ORAG ze 13.11. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 19:19 Žena Akeyra [3] - Ještěři – Agama
Chtěla bych se zeptat jestli je všechno v pořádku. Takže zítra jí budou 4 měsíce, měří 31,5cm a váží 81,5g. Je vše OK? Zvážila a změřila jsem ji dneska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 17:41 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: fajfmen
Dávala jsem už fotky dvakrát na fórum a pokaždé mi řekli, že je to NEJSPÍŠ samička, tak nevím stydim Každopádně druhou agamu momentálně neplánujeme, takže pohlaví není tak důležité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2011 20:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ZuMi
Hele, není to krokodýl (vzrůstem, výzbrojí a ani povahou) takže Ti fakt neublíží, i když drápky jsou občas kapánek nepříjemné. Prostě se jí líbíš :-) . Nebo spíš jemu. Sice nejsem zastáncem určování podle fotek, tady ale rozšířená báze ocasu a rýsující se hemipenisy i mě docela mlátí do očí - on to bude nejspíš Agynek ;-) (radši ale ať se na to ještě mrkne Pogona, ten to má líp "ve voku" :-) ).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2851