Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 10:56 Muž ZuMi [0] - Ještěři – Agresivní agama
Poslední dobou se mi stává, že po mě agama startuje. Když ji vytáhnu z terárka a lehnu si s ní, tak jsem si všimla, že v blízkosti mého obličeje vždycky zbystří a začne se pomalu přibližovat úplně stejně jak když chce chytit cvrčka...vždycky jsem si stihla dát ruku před obličej, takže netuším co přesně ji na mě tak přitahuje, jestli se jí líbí moje ofina nebo řasy...netuším :-O Každopádně z toho mám trochu strach, aby mi v budoucnu třeba nějak neublížila, když nebudu dávat pozor tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:53 Žena Orag [0] - Ještěři – Díky
Díky za radu, já jsem jen měla strach, že když jsem agamu na zimování nepřipravila, že by se mohlo něco stát. Také jsem zkusila jim vyměnit výhřevnou žárovku, měli tam HI-SPOT 63 HALOGEN 50W, teď jsem jim dala klasickou mléčnou 50w, jelikož ta halogenka dávala méně světla, jen ze spoda a ta obyčejná dává světlo i do stran a možná i více tepla. Dnes je Orfi pod lampou a krásně se vyhřívá už od rána. Co se týče Agynky ocásku, tak když jí ho lehce zmáčknu, tak hned utíká, jako by jí bolel, Ofrík je v klídku, když mu ho stejně tak zmáčknu. Zkusím tu koupel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Ano, ty "barevné rozdíly" při svleku jsou normální, heřmánek určitě zkusit i tak můžeš ;-)

Co se týče toho "zimování" druhé agamy, paj ji určitě nech, nejhorší co pro ni můžeš udělat je to co děláš - hodit ji pod lampu, když hybernuje. Víc takovýchto šoků pro ní můžou mít v krajním případě fatální následky. Prostě udržuj normální chod terária se vším všudy a nechej ji zalezlou třeba do ledna, neboj, hlady neumře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 10:38 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Orag
já bych počkala, tohle mi dělá agama taky, myslím že tak do pár dní se mu začne ten ocas svlíkat:-) a ten kousek kůže si mohla jenom přehlédnout: ) nebo je někde zahrabaný :-) jestli je to teprv chvíli tak bych se tím netrápila, až dkyž to bude fakt dlouho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 10:21 Žena Orag [0] - Ještěři – Tendence k zazimování
Fotka k příspěvku Tady ještě jedna fotka.
A ještě bych měla jeden dotaz. Má druhá agamka Orfík má asi měsíc tendence zalézat za kořen, na stinné a chladnější místo a tam přes den spát místo aby se vyhříval. Kolikrát jsme ho museli vyndat a dát pod lampu, byl vždy úplně tmavý a studený. Pod lampou pak už zůstal a vyhřál se, ale další den zase zalezl. Museli jsme vyndat kořeny a dekoraci, za kterou se schovával. I jsem zpozorovala, že méně žere, je líný lovit a semtam něco slupne z pinzety. Je mu osm měsíců, myslela jsem, že zazimovat nebudu. Mám ho tedy vždy vyndavat, když ho tak najdu? Na zazimování není připravený, tak nechci nic riskovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 10:12 Žena Orag [0] - Ještěři – Nesvlečený ocas
Fotka k příspěvku Dobrý den, měla bych také dotaz ohledně svlékání. Je to asi dva týdny, co začala Agynka vysvlékat kůži, po částech jí vysvlékla, vždy jsem našla v terárku části kůže. Včera jsem si všimla, že na kořeni ocasu má část světlých šupin a zbytek ocasu pak tmavší, jako by se jí nesvlékl. Nikde ale není odchlíplá stará kůže, prostě čistý přechod. Přidám fotku. Včera mi totiž přišlo, jako by měla ten kořen ocasu drobet nateklý a citlivý na dotek. Nevím, zda jí také nevykoupat v heřmánku a pozorovat, zda se jí kůže někde neodchlípne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 20:01 Muž Felix [754] - Ještěři
Možná by lepší než vysušování bylo pořádné promaštění staré pokožky. Kdysi jsem takhle Bublísovi (čukvale) sundaval ze staré jizvy hromadu nesvlečených vrstev po důkladném promazání pupalkovým olejem. A po dvou letech takového ošetřování i ta jizva skoro zmizla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 19:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
Hmmm, pokud se bojíš, pak se snaž starou kůži vysušit, tak aby šla odloupnout, vhodná je např. pampeliška, tu však už asi neseženeš, takže pak jedině pár dní nerosit ( jen nabídni vodu v misce ) a zvyš teplotu. Po 3 - 4 dnech zkus odvar heřmánku a znovu oloupat, pokud ani tohle nepomůže utíkej k vetovi - nicméně při tom odlupování se neboj použít mírného násilí ;-)
Ono při nejhorším tak, jako tak skončíš u veta ;-) s tím, že zarůstání staré kůže do nové je větší problém, než poranění při svleku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 18:48 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj všici, tak jsem dneska dvakrát Elišku vykoupal v heřmánku a pokoušel jsem se jí to starou kůži sundat, ale nedaří se. Tak mám strach co s ní. Jestli ještě koupat a počkat, co to bude dělat dál a nebo jít na veterinu? Fakt nevím co s tým. Nerad bych jí to nějak zatrhl nebo něco. Aby nedostala infekci:(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
Klíďo v heřmánku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 20:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Tak já to zítra Tome zkusím..snad to půjde. Myslíš že ju mám vykoupat v obyčejné vodě? Nebo můžu v heřmánku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 20:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
3 týdny je fakt hodně, budeš jí muset namočit a starou kůži opatrně "oloupat".
Stará kůže, pokud by se nesloupla by při dalším svleku mohla nadělat paseku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 20:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verčák
Já vím Verunko, je to jejich už asi 4 svlek, ale ještě se mě nestalo, aby to měla pomale 3 týdny nesvlečený, tak mám trochu strach :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 20:04 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Landvir
já bych byla uplně v klidu ;-) moje agama svleče hlavu, a zbytek třeba až za týden.. svlíká se prostě po částech :-) zbělá jí jedna noha, svleče ji, za dva dny ji zbělá druhá svleče ji.. a tak.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 20:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dante
Aha, tak tos mě moc nepotěšil.. nechcu ji to drápat, ještě ji ta kůže dost drží, jinak rosím je často, tak uvidime ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 13:40 Muž Dante [2] - Ještěři
S osobni zkusenosti muzu rict,ze je to nejspis jedno,jestli je nove terarium barevne stejne jako stare,nemluve o substratu.Ja jsem agamaka na nic nepripravoval.Proste jsem ho jednoho dne prestehoval a nechal ho at si zvykne.Nelibilo se mu to,ale po tydnu si zvykl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 12:26 Žena Verčák [112] - Ještěři
až budu agamě zařizovat nové terárko, mám myslet na to aby bylo nějak podobné tomu ve kterém je teď?:-) mám namysli třeba substrát, barvu pozadí.... a tak dále?:-) A můžu ji prostě ze dne na den přendat do nového terárka? Nebo si má na to nové nějak postuplně zvykat?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 20:56 Muž Dante [2] - Ještěři
Zkus ji tu nesvlecenou kuzi jemne odtrhnout, pripadne zvys na nejakou dobu vlhkost v terariu. Nebo jim dej do teraria bazenek. Ono to nekdy trva trochu dele,nez se vsechna stara kuze svlece. Pri dalsim svleku uz se to nejspis nespravi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 17:25 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj kolegové.. chtěl bych se zeptat na jednu otázku. Asi tak před 3 týdny se mě svlíkali agamky. Bora se krásně svlíkla ale Elišce zůstal na levém boku kus staré kůže. Už to tak má asi tek 14 dní a tak jsem se chtěl zeptat jestli se jí to při dalším svleku zpraví, nebo jestli jí to může něco udělat? Ještě se mě to u ní nestalo.. tak mám trošku strach. Díky za odpovědi. Jarda
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2011 15:31 Muž Dante [2] - Ještěři
Doporucuje se metr nad zemi, ale s vlastni zkusenosti to muze byt i pul metru. Jde o to,ze agamy si ve volne prirode vyhledavaji vyvysena mista z ktereho muzou kontrolovat okoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 15:06 Žena Verčák [112] - Ještěři
Tak mě napadlo, jak vysoko by mělo být terárium pro agamu umístěno?:-) Řekněme, v jaké minimální výšce, by mělo být dno terária. ;-) (nepotřebuji to přesně na centimetry ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 18:08 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
no další agamky ještě moc neplánuju protože sehnat samice velikostně k té mojí příšerce bude problém :-) navíc, jakmile udělám terárko tak dlouho nebudou peníze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 05:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Při správném zařízení a vhodném vybavení, můžeš mít v tom větším terárku i 4 agamy v tom menším 3 ;-)
Hloubka 50cm je v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:25 Žena Verčák [112] - Ještěři
vadilo by dospělé agamě mít terárium hluboké jenom 50 cm?:-) celkové rozměry by byly: 213 * 60 * 50... možná 143 * 60 * 50.. jde mi o to, že se v těch 50 cm sotva otočí.. :-)
terárko by bylo v obou rozměrech jenom pro jednoho agamáka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 20:36 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
Super, díky moc za rady palec Zkusíme teda koupit ty dubie. Pro naši agamu by ale dospělci, které chovatel nabízí, byli nejspíš ještě moc velcí, tak raději počkáme až nám trochu povyroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiZuMi® - Ještěři – Švábi
Přesně tak jak píše elegans1 , dubie jsou v klidu a dá se s nimi přes den celkem dobře manipulovat,jelikož jsou aktivní hlavně v noci tak ve dne je to snažší a jen tak by se ti nerozmnožili narozdíl od Schelfordella T. tam to máš skoro 100 % pokud ti utečou že se rozmnoží a navíc vylučujou páchnoucí tekutinu .... Ale poradil bych ti až si doneseš šváby v krabičce domu tak je v té krabičce vlož ještě pro jistotu do nějakého trochu vyšího boxu ;-) ani jeden druh neumí lézt po skle což je fajn ale každopádně bych je nikdy nenechával v teráriu pokud bych si nebyl jistý že je můj chovanec snědl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:59 elegans1 Re: ZuMi
Dubie jsou bez problémů.Mě se ještě nikdy nestalo,že by utekly.Z nádoby,kde je chovám utéct nemají šanci a krmím s nimi jen z pinzety.Pouštět je volně do terária je hloupost,hned se zahrabou.Tartary jsou horší,podle mě by se v bytě množily bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
No,....mě kdysi pár dubějí uteklo a nacházeli jsme je ještě dlouho poté v kucyni, někdy v mouce, jindy v cibuli,.....asi po půl roce ale ´jakoby mávnutím kouzelného proutku zmizeli a už se neobjevili,.....každopádně švábi prý přežijí i atomový výbuch, takže v domě v pohodě přežijí,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:34 Muž ZuMi [0] - Ještěři – Švábi
Posílám znovu dotaz, na který nikdo nereagoval, protože tu bylo víc dotazů naráz... stydim

Chtěla bych pro naši půlroční agamu pořídit pár švábů, konkrétně Schelfordella tartara nebo Blaptica dubia (šváb argentinský). Protože jsme jí zatím dávali jen cvrčky, sarančata a zelené, tak bych jí chtěla stravu o trochu zpestřit Mám ale ze švábů strach, jestli není riziko, že by se v bytě přemnožili, kdyby se nedejbože stalo, že by jich pár uteklo.
Ráda tedy uvítám rady a tipy ohledně švábů
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kaczka
nedotatek AD3 ( víc máš ve vzkazu ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 14:17 kaczka – agama vousatá
Zdravím.... Mám takovou prosbu. Minulý víkend jsem si domů donesla dvě mláďata (2 měsíce staré). Po celou dobu jim bylo svíceno klasickou žárovkou a i tak mi oproti jiným agamám přijdou v hodně dobré kondici. Asi tři dny na to obě svlékly ocas a potemnělo jim tělo, takže počítám s tím, že se budou dál svlékat. Jedna agama je naprosto čilá, žere, pije. Jenže ta druhá se o tomto víkendu začla chovat divně. Ztmavla, leží a přestala žrát. Napřed jsem si myslela, že se bude svlékat, ale pořád se k ničemu nemá. Možná ji moc pozoruju a jelikož je mám dá se říct týden, pořád nevím, jak se tohle zvíře "chová" v určitých situacích. Krmím cvrčky, které balím ve vápníku a ze zeleniny milují rajče a čínské zelí. Pijí ze stříkačky, takhle je naučil předchozí majitel. Jsem už nešťastná a nevím, kde je chyba. Chci dnes pořídit žárovku UVB, ale ráda bych věděla, kde může být problém. Když ji vezmu do ruky, cítím, že je hubenější, ale energii se bránit má. Mockrát děkuju za odpověď. Katka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
V pohodě, tyhle "podzimní a zimní" půsty ještěrek se tu řeší každý podzim :-D
Pokud nemá ještěrka průjem, krev v bobku, nebo není nějak podviživená či netahá za sebou končetiny a nemá křeče, pak je to opravdu jen zimní útlum,.....
Loni jsem o tom zimování napsal pár vět tady:

terarka.net/jesteri/clanek/75-zimovani-jesteru-a-vse-kolem

( jak jsem psal, myslím, že se s tímhle "problémem" začneme opět setkávat ),
nicméně je lepší se 100krát zeptat na "zdánlivou" prkotinu, než něco pokazit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Dekuju moc Tome, tak jsi me uklidnil. No uvidim co bude dal. Eliska se porad cpe jak neuvazana a Bora si ted taky zobla par moucnaku, tak snad to bude v poho ;-) Dekuju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Přesně tak, přeci jen se nám venku změlnilo počasí, což ještěrky moc dobře vycítí a "utlumí" své životní nároky na potravu, vodu a celkovou aktivitu.
Předpokládám, že podobných otázek zde budeme jako každý rok, řešit několik ;-)

Rada je jednoduchá, prostě ještěrku nech v klidu, zkoušej nabízet krmení cca 2krát týdně a sám uvidíš, kdy ji toto přejde a začne fungovat opět na plno, příp. ji na pár týdnů "zazimuj" po zimování pak taky "ožije"
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 16:34 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj kolegové.. mám jednu otázku. Dneska už je to třetí den co mě Bora nežere. Nemá zájem ani o červy ani o cvrky. Chová se asi pořád stejně, akorát mě přijde že se o dost víc ohřívá něř normálně. Nevíte prosím o co by mohlo jít? Myslíte, že by to mohlo být tím počasím? Dneska jsem po ní ještě uklízel hovínko, takže trávení asi má dobrý ale prostě nechce jíst. Mám o ni docela strach. Díky všem za odpovědi. Jarda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 15:23 Muž ZuMi [0] - Ještěři – Švábi
Chtěla bych pro naši půlroční agamu pořídit pár švábů, konkrétně Schelfordella tartara nebo Blaptica dubia (šváb argentinský). Protože jsme jí zatím dávali jen cvrčky, sarančata a zelené, tak bych jí chtěla stravu o trochu zpestřit :) Mám ale ze švábů strach, jestli není riziko, že by se v bytě přemnožili, kdyby se nedejbože stalo, že by jich pár uteklo.
Ráda tedy uvítám rady a tipy ohledně švábů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Díky Tome;-) A teď už vím úplně všechno... tak pak vám dám vědět, kolik dní to vydržel :-D Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
Jedná se o netřesk ( resp jeden z jeho poddruhů ) - do terária k agamě jej můžeš klidně dát, ejn tam moc dlouho nevydrží :-D

www.garten.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Díky moc HammerJoe, něco takovýho to bude. No já to tam zítra prdnu a uvidím. Díky moc. Ještě jednou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Ahoj,jestli se nemýlím tak je to skalní růže a dát ji tam určitě můžeš,ale jak sám říkáš nevydrží ti tam dlouho....já ji měl dvakrát v teráriu a pokaždé jinou a v jiném druhu terária jednou u vousatek a podruhé u pardála a ani jednou nepřežila déle jak 2 měsíce.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:29 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Fotka k příspěvku Ahoj kolegové. Chtěl jsem se zeptat jestli můžu dát k agamám to kvítko, co je na fotce. Dostal jsem ho od kamošky a nechce se mě hledat, jak se to přesně jmenuje, tak jsem to radši vyfotil:-D Vím, že to asi holky hned zničí, ale aspoň nachvilu. Ja to stejně nemám kam dát. Jen se ptám, jestli to není třeba jedovatý ;-) Díky moc, Jarda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 16:17 Žena Orag [0] - Ještěři – Díky
Díky, to jsem ráda, že je to v pořádku. Co se týče terárka, nechtěla jsem se s ním moc chlubit, je zatím provizorní, ale už vyhlížím větší a lepší, protože agamky rostou a rostou :-) Jen ještě nevím pohlaví a doufám, že to bude samec a samička, nebo dvě samičky. Pokud by to byli samci, musela bych je oddělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 15:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Orag
Vše je v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 14:25 Žena Orag [0] - Ještěři – Agamky a bobky
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda je normální, že moje agamky nemají už bobky jako dříve, když byly mladší. Je jim půl roku a poslední měsíc již nemají bobek v celku (tmavá a bílá část), ale spíš vykadí takovou hromadu či neforemnou šišku, která když zaschne, tak se rozpadne na nestrávené zbytky cvrčků a pak bílý bobek, ten vím, že je v pořádku. Také vykadí i drobet tekutiny. Ale vysloveně jako průjem to nevypadá, tak nevím. Písek mají docela zaneřáděný zbytky cvrčků z trusu a těžko se to vybírá, to bych jedině musela snad každý týden písek přesít či vyměnit. Jinak ale žerou normálně jako dřív, rostou, hubený nejsou. Díky za případnou radu či zkušenost. Pavla
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 21:35 Muž Sewer [151] - Ještěři
Můj Pikoušek mžourá jedním okem, když se s ním mazlím... a druhým pořád může sledovat, co se kde šustně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:53 Žena Verčák [112] - Ještěři
no repti glo tam mám od začátku (říjen 2010) a zavírat oko začala až tento týden :-) je pravda že se chystám repti glo měnit možná to může být tím že rglo "dochází"uvidím jak se to dál vyvine.

abych vysvětlila proč jsem repti glo ještě nevyměnila tak je to protože mám v plánu stavět mnohem větší terárko než je tohle do nějž jsem chtěla dát kvalitnější uvb (plán mi bohužel komplikuje kamarád stolař co na mě nemá čas:-D ), ale může li to být tímhle doporučte mi prosím nějaké UVB které je kvalitnější a můžu ho dát do terárka 80x50x50 (když tak koukněte na mojí prezentaci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:22 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Problém může způsobovat buď příliš prašný písek v teráriu....nebo špatné uvb(repti glo ...problémy s očima se u těchto kompactů kdysi dost řešil) já měl ten samý problém a proto jsem tyto pseudo uvb zdroje přestal používat (hlavně tedy kvůli mizernému výdeji uvb a krátké životnosti) a je po problému .... ;-) zavírání oka zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Pokud normálně žere a z oka nejsou výtoky či není oteklé, pak bych to neřešil, prostě máš "mrkací" agamu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:08 Žena Verčák [112] - Ještěři – oko
ahoj, mám takový "možná problém" :-) Jde o to že mi agama neustále zavírá jedno oko... kdykoliv k ní příjdu tak ho má zavřené. Otevřít ho umí a když ji něco zajímá tak jej otevře a kouká stejně jako tím druhým očkem. Ale příjde mi to divné, z jedné strany vypadá jako když spí, a z druhé strany čile kouká :-D
Navíc když má to očko zavřené má spodní víčko jakoby nafialovělé. U toho druhého to nemá. (myslím ale že to tak má už od té doby co jsem si jej přinesla)
Jinak normálně žere, jak živé tak zelené, vitamíny a minerály dostává nějaký ten den v týdnu má jenom zelené, UVB repti glo 10 teplota v terárku netuším přesně ale má tam vedro:-) oko můžu vyfotit, ale na první pohled vypadá uplně stejně jako to druhé (když je otevřené) :-)
možná to nic není, ale zeptat se zeptám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 11:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jááá
Ahoj jááá, UVB svítit stejně tak, jak s výhřevnou žárovkou, u mláděte minimálně 12h denně ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2901