Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 20:17 QuanticoH
www.rajkrmiv.cz/… Můžu koupit tento druh Roboranu H?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 20:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Kolego pozor pozor, ačkoli jsi to ve všeobecné rovině správně podotknul, může se stát, že je zastřižení drápků potřeba. Ze stejných důvodů jako např. u papoušků - poddimenzovaná nádrž, nedostatek brusných ploch/šplhadel, "nadvýživa" ;-) apod.
V případě přerůstání a zastřižení drápků je nutno postupovat naprosto stejně, jako u papoušků nebo pejsků: za prvé nezasáhnout nerv (obvykle se stačí kouknout proti světlu) a za druhé seříznout ty drápky způsobem, jakým by si je divoké zvíře přirozeným pohybem obrousilo samo.
Před několika lety jsem Bublísovi na dvojnásobek přerostlé drápky, znemožňující mu už na pevném podkladu pohodlnou chůzi, ostříhal (určo si pamatuješ jak jsme o tom vedli soukromou diskusi) a následně pro něj vytvořil prostředí, ve kterém si od přerůstání snadno pomůže sám... Od té doby je to v poho, fůra chovatelů tím ale jistě je a bude do budoucna konfrontována ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 17:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 17:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: QuanticoH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 14:14 QuanticoH – Vitamin
Vitamín AD3 koupím v lékarně? Kolik tak stojí? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:41 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:10 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku a druhá :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:10 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku ahoj :) cca před rokem jsem se tu ptala na pohlaví mojeho agamáka.. bylo mi řečeno že je to samec :-) tomu docela věřím, ale přece jenom se chci ujistit a myslím že když je o rok starší půjde to určit zase s větší jistotou.. takže fotky:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: QuanticoH
Jasně vadit jí to nebude když tam bude sama...přesně tak, jak ji přivezeš tak ji nech v klidu 2 dny rozkoukat, i když vousatky nejsou žádní stresáci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:20 QuanticoH
Uvidime :-) už se fakt nemůžu dočkat až pro ni pojedeme. Asi bych ji měla několik dní nechat v klidu a moc s ní nešachovat ať si zvykne na prostředí co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 09:53 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: QuanticoH
mám pocit že moje agama čumí výhradně jenom "do blba" :-D tak ybch řekla že jí to vadit nebude :-) ale těžko říct :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 23:25 QuanticoH
ok, měla jsem to v plánu. ;-) nebude jí vadit, že tam bude sama a nebude tak nějak "na co čumět"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 22:29 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: QuanticoH
Máme doma kočky, je lepší dát agamu do pokoje kde k ní kočky nebudou mít přístup

Jestli by jí třeba nestresovalo že se na ni kočky budou chodit dívat

Dejte je někde kde k nim kočky mít přístup nebudou....určitě by je to stresovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 22:03 QuanticoH – Soužití s kočkama
Ahoj,o víkendu si jedu pro agamu a chtěla bych se vás zeptat na pár věcí. Máme doma kočky, je lepší dát agamu do pokoje kde k ní kočky nebudou mít přístup nebo to vadit nebude? Jestli by jí třeba nestresovalo že se na ni kočky budou chodit dívat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: perak
Nic nestříhat ani neupravovat no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:01 Žena ellipsees [0] - Ještěři
no tak asi jí normálně.... ale na to jak jsou mladé, mi příjde že jsou tlustééé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ellipsees
Ahoj Marťo, třeba se chce jít jen proběhnout ven..hm? Moje holky to tak dělaj, ale asi to je individuánlní, jinak se žere normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:22 Žena ellipsees [0] - Ještěři – prosim
prosim nevite někdo: mam agamu ,mladou dva roky ji urcite nejsou tak do roka stara a posledni tri dny možna dele lita po celem terariu jak splašena a hrabe .prohrabala se na dno az a furt hrabe ...lita jak blazen ,,co to muze byt ?drive to nedelala .zije v terariu s dalsimi tremi agamamy priblizně stejne starymi...prijde mi blbost aby byla gravidni ..mužete poradit děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 14:07 perak – Co s drápky?
Ahoj.Poradí mi někdo co s drápky mého 8.měsíčního Mazlíka!Pouštím ho doma a na linu pohoda,ale po koberci nic moc a dokonce se mi i párkrát do koberce zasek!Dají se mu zastřihnout a opilovat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 21:16 Muž Felix [754] - Ještěři
X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 20:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Mě to potom taky trklo, že to bylo pro oba:-D Omlouvám se ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 20:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Že jo? Amen X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 20:31 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
Vy dva jste dohromady dva.. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 20:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
Jenomže Ti urážlivě nevykám (mnohem příjemnější tykání jsem tu před lety beztak zavedl já :) ), to jsem jen spolu s Tvým příspěvkem komentoval i příspěvek Sewerův. A Vy dva jste dohromady dva, takže odtud oslovení "Vy" ve smyslu množného čísla ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 19:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Jasně, rozumím a děkuju moc za informace a pomoc. A prosím aby jsi mně nevykal;-) Je to až urážející:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 19:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
Jo jo. Jenže Vy jste s reakcemi rychlejší, než já dokážu najít správnou fotku a nadatlovat popisek... ;-)
Každopádně: agamy rodu Pogona a spolu s nimi i někteří leguáni jsou zvířata učící se podobně jako savci osobní zkušeností (mají-li možnost, pak hlavně odkoukáváním od starších jedinců ze skupiny). A každé jedno zvířátko je ve finále jedinečné, leckdy až na hony vzdálené obecným popisům druhových nároků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 19:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
Fotka k příspěvku A ještě přitom byla shora šíleně nafouklá - asi aby jí tam její Rudolf a ostatní ještěráci nelezli :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 19:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Jasně, chápu já ji nenutím ;-) Leze do vody sama a moc se jí to líbí, akorát to potápění dneska dělala poprvé, tak jsem se lekl...Eliška vždycky dlouho váhá a pak po dlouhém přemýšlení za ní vleze taky, jinak samozřejmě nepoužívám žádné násilí, tohle chování je opravdu individuální, jak sám píšeš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 19:17 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku ... Je-li ovšem od přírody učenlivá adaptabilní vousatka konfrontována určitým prostředím (aniž by ji do toho kdo nutil - je prostě zvědavá a tak ve svém okolí prozkoumá všechno), může se z ryze polopouštního až pouštního tvora snadno přešupačit na "krokoušovitého" vodomila (Alice se tak bavila na chajdě pomalu hodinu, poté co jí přestalo vyhovovat několikahodinové vyhřívání na skalce - a stín křovíčka a malých smrčků jí nepřipadal pro ochlazení adekvátní... anebo tam nebyla taková zábava) :-D
Zde (na snímku) se sice "Alísek" jenom tak nějak ráchá kam jí nožky stačí, nebožka Agátka se ale sama naučila nejen slušně doopravdy plavat, ale dokonce i na chvilku potápět (!) :-)
U těchhle ještěrů je téměř všechno individuální (možná i proto jsou tak populární), nelze tedy říct, zda si zrovna Tvá ještěrka vytvoří nějaký vztah k vodě a pokusí se na to adaptovat. Rozhodně ji do ničeho nenuť, jen nabídni možnosti a pozoruj průběžně reakce a zájmy... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 19:11 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Jojo přesně tak a možná i víc. Říkal jsem si, že by nabyla taková šíša, aby se utopila, asi tam fakt jen něco hledala:) Ptám se jen tak pro zajímavost a o těch mláďatech, to je mně jasný.. děkuju moc za odpověď ;-)

A ta fotka je fakt super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 18:54 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: fajfmen
To je úžasná fotka :-D ...ještě jak ta voda láme obraz, tak má hrozně srandovní hlavu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 18:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
Fotka k příspěvku Myslíš něco takového? V nozdrách mají takovou záklopku kterou dokáží vědomě zatáhnout. Díky ní mohou buď při pití či cachtání v lavoru strčit na dlouho celý čenich pod hladinu anebo cumlat kapičky vody z rosítka stříkajícího jim rovnou na tlamku :-)
Není to ale vrozená reflexivní záležitost - vousaté agamy získávají tuto praxi osobní zkušeností, velmi malá mláďata se proto mohou utopit i v (doslova!) polévkové lžíci vody!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 18:26 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj kolegové, dneska když se agamky rohnily ve vodě, tak mně napadlo, jestli by se mohla agama taky utopit? Koukal jsem že Bora klidně pije vodu a strká celou hlavu pod vodu a je tam jakou dobu, tak by mě zajímalo jak to u nich funguje, právě jsem měl strach a když jsem do ní trbnul, tak se vynořila jakoby se nic nestalo:) A když je vytáhnu z vody, tak jsou nafouklí vzduchem ale to k nim určitě patří:-D Tak se jen tak pro zajímavost ptám. Díky všem zkušenějším odborníkům za odpovědi, Jarda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 22:24 Muž Jervis [1] - Ještěři
za to jsem si mohl ja sam, on sel po displei a mel otevrenou tlamicku a vyplazlej jazyk k utoku a ja mu tam strcil prst no.. ale ma docela silnej stisk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 21:31 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Jervis
někde jsem četla, že agamy závislé na počítačových hrách koušou ;-) obzvlášť když se někdo snaží jí pomoct od její závislosti :-)

A teď vážně... nemohl si myslet že jsi cvrček? :-D
mě teda agamák nekousl ani když jsem ho vylekala v koupelně kde se následně nafoukl asi na trojnásobnou velikost a zčernal na uhel. Nespustil mě z očí na těch svojich nožkách se otáčel tam kde jsem šla, ocas ve štíří poloze... :-D to jsem se trošku bála na něj vůbec šáhnout, obzvlášť když nepomohlo ani lítající saranče přímo před jeho očima :-) nakonec když už jsem na něj šáhla zjistila jsem, že je jako socha a opatrně jsem ho přesunula do terka kde v té poloze jeeště chvíli zůstal a pak se uklidnil :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:49 Muž Jervis [1] - Ještěři
uz vas nekdy agamka pokousala ? me ano :( snazila se chnapnout po monitoru, jak jsem ji chytil, tak se do me zakousla a jak jsem se lekl, tak jsem si roztrhl prst :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 18:38 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: TerkaS
většinou si vyberou jeden směr a snaží se pořád no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 10:04 Žena TerkaS [12] - Ještěři
a taky umej byt pekne umanuty :-D Kdyz Hedvika lozi kam nema a ja ji odnesu pryc, za chvilku je tam zas a tak porad dokola :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 00:26 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
čas od času už mi naleze sám na ruku tak snad si na mě zvyknul.. nebo spíš chce být výš než aby to myslel tak, že jde ke mě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 00:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: janetka7
Rozeznají. Velice brzy a pak už si to pamatují napořád. Jsou to sociálně žijící skupinová zvířata, takovéhle rozlišování je proto pro ně důležité :-)
A Alice, to je vážně něco :-D , ani na chvilku se s ní nenudím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 00:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: HammerJoe
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 00:18 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
tak ale napsal si i něco víc z vlastních zkušeností :-) Alice je osobnost :) jinak by mě třeba zajmalo jestli agamy rozeznají třeba různý lidi... asi jo ne.. už asi tim, že ochutnávají ne.. vždycky když ke mě přijde tak si mě olízne smich je to strašná sranda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:10 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: fajfmen
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 22:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: HammerJoe
Tý jo, fakt! coze Asi bych si měl pořídit brejle, já si vitasova příspěvku vážně napoprvé nevšiml :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 19:42 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: fajfmen
To jo, o den a hodinu smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jervis
Než jsem to nadatloval, vitas mě předběhl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jervis
Když to zjednoduším:
Kývání hlavou - dominantní gesta
Kroucení packami - submisivní gesta
Není to úplně přesné, hodně záleží na intenzitě a rychlosti provádění, o takřka nekonečných možnostech kombinací (které vydají za regulerní byť primitivní jazyk s hromným množstvím nuancí) ani nemluvě. U mých agam vousatých jsem dokonce v průběhu let vypozoroval i kombinace signálů adresovaných jen a pouze mě (mezi sebou je nepoužívají), v případě Alice před pár dny i vůči rybníku, ve kterém se zrovna cachtala! Ona skutečně opakovaně "pacičkovala" svoji úctu vůči pro ni ohromné ploše vody, kdykoli k ní přišla větší vlnka... a za chvíli už to dělala automaticky, kdykoli si chtěla vlézt na "hlubší vodu".
Něco podobného popsal už Louis Pasteur před více než 100 lety v chování holubů u automatizovaného krmítka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2012 20:22 Muž vitas [27] - Ještěři
Kývání hlavou je i znak dominance. Pacičkování je znak pokory před silnějším jedincem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 15:21 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Jervis
před pářením to opravdu dělají, stačí si najít nějaké video na youtube.. lidi točí všelicos ;-) ale je fakt že mi to dělá občas i můj agamák který tu nemá žádnou samici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 13:15 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Zdenek
to kyvani hlavou mi delaji 2 ruzne stare agamky (maji ruzna terarka), jedna 3mesicni a druha rocni, bohuzel stale nevim zda jsou to samci nebo samice, takze pochybuju ze by to melo neco spolecneho s parenim...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2501