Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:46 Karolína
Teďka jsme toho mého prcka vážili a váží 160g. (nenajezený) Je to v pořádku? :-) Omlouvám se za ty neustálé dotazy, ale chci aby byl Benjík zdravý :)Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 06:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Dospělá, dobře krmená zvířata, která měla kvalitní zdroj UVB bez něj vydží půl roku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:41 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Na rychlo bych je zimovat nedával...bez uvb do ledna vydrží.

Tady to je super halogen,doporučuji jako prozatimní náhradu :

www.terashop.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:29 Žena Verčák [112] - Ještěři
Ahoj :-)
mám takový problém.. předevčírem mi praskla solar glo uvb žárovka která je v mém terárku zároveň topení. Jak dlouho můžu agamy nechat bez UVsvětla? Přišlo to v tu nejnevhodnější dobu a to před vánocema :-D jednoduše momentálně nemám peníze (a neukamenovat prosím že nemám reservy když mám zvířata ;-) peníze by teoreticky byly ale mám je odložené na něco na co už šetřím tak 3 roky.. takže se mi od tam nechcou moc brát) prozatím bych jim tam dala silnou obyč žárovku na topení, a hned po vánocích bych objednala UVB :-$
Druhá možnost je, že bych je dala zimovat.. ale to nevím jak mi to vy odborníci doporučíte nebo ne... je tam samec a samička oba mají kolem 2 let... co nevím je jestli se ti dva náhodou někdy nepářili když jsem nebyla doma.. :-) samička je oproti samci dost "při těle" takže ani nemůžu porovnávat :-D
tak co vydrží do ledna bez uvb nebo mám šáhnout do tajných úspor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2012 15:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: gecko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 22:45 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
Ahoj...mam 6ti mesicni agamu a ted posledni dobou je takova neaktivni a moc nežere...Je to tim pocasim,ze se ochladilo? Jinak vse je v poradku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 20:04 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: Karolína
Rosit by jsi měla, zvlášť když se agamka bude svlékat, aby se jí ta suchá kůže hezky bez problémů odrolila. Jinak moje agamka chodí na záchod 1x denně a zjistil jsem, že si nechce kadit v terárku. Vždycky vleze do jednoho rohu a čeká až ji vyndám. Pak se během minutky vykadí na papír a pak utíká zase směrem k terárku a čeká, až ji dám zpátky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 18:15 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Karolína
ahoj :-) pozor na ledový salát, moc by ho jíst neměla má špatný poměr čehosi :-) kdysi tady někdo posílal pěknou tabulku jakou zelninu a rostlinky podávat.. ale ted si nevzpomenu kde to bylo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 15:25 Natálie – agama
ahoj chci se zeptat mam doma 2 agamy 1 samce a 1 samici a obě agamy hrabou u předni steny teraria a chci se zeptat co to znamena.

a dru vec jestli neva ze je samice zatim vetsi nez samecek??
dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 14:14 Karolína
A za chvilku ho jdeme zase krmit a pak ještě jednou večer, tak doufám, že se vykaká...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 14:13 Karolína
Aha děkuji. A jak často by měl prcek kakat? Kakal totiž jen 1 (první den jak jsme ho přivezli) přitom už celkem spapal 10 cvrčků (velkých)+ dost led. salátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 19:44 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj;-) Koukal jsem na toho tvýho prcka a je moc pěknej i když se určitě ještě několikrát přebarví :-) Co se týče té vody...samozřejmě ju můžeš nechat třeba 2 hoďky odstát, ale určitě to není žádnou podmínkou. To UVB Ti musí svítit co jen to jde, bez jakýhokoliv vypínání (myslím tím samozřejmě přes den) Já svítím třeba od 9 do 20:00 ale to snad víš. Agamák si na to zvykne a před zhasnutím se bude sám chystat ke spánku :) Rosit u prcka je určitě potřeba ale né přímo na něj. Třeba jen trochu na kořeny aby si mohl slíznout nějakou tu kapičku. Jabko mu klidně dávej a přidej třeba list salátu nebo něčeho zeleného...je možný že to ani žrát nebude. Ty moje potvory malinký žrali všechno a teď nechcou nic:-D Maximálně v letě čerstvou trávu. co se dále týče krmení...krm ho někjlolikrát denně. Když je agmaka malá tak jí dopřávej co se do ní vejde:)...Tak ať se daří a dělá Ti jen a jen radost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 16:39 Karolína
PS: jestli se chcete podívat na toho mojeho vousáče, tak jsem vytvořila prezentaci a tam má i nějaké fotky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 15:18 Karolína
Přímo na té žárovce je psané, že měnit co rok, že minimální životnost je 1 rok. Pod norm. žárovkou je přes 50°C Takže teplo tam má. Kapky jsme vůbec nekupovali, nechceme používat chemii a radši jsme dali na vaše rady co píšete tady na téhle stránce a koupili jsme tu UVB. A ještě bych se chtěla prosím zeptat, může mít vousatka vodu z vodovodu, nebo musí mít ostátou (já jí raději dávám odstátou, aby v ní nebyl chlór) A musí se vousatka nějak rosit? Vím, že je to pouštní živočich, takže pravděpodobně asi ne, ale raději se ptám, protože nevím jestli se nemusí např. ráno napodobit ranní rosa. A kdy mají agamky papat? Já jsem mu dala nastrouhané jablko (to tam má v mističce celý den a ani se toho nedotkl, do toho jsem namíchala vitamíny a vápník (myslím že zo je drcená sépiovka)A cvrčkama ho krmíme odpoledne a večer...Může to tak být, nebo je lepší krmit hned ráno? Jinak Vám děkuji za ochotnou pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 14:04 Muž Sewer [151] - Ještěři
"Normální" žárovka 24W je podle mě určitě málo, chce to aspoň 40W. Změř, kolik má pod ní stupňů. Chce to MINIMÁLNĚ 40°C, ale spíš tak 45°C
Jinak jak píše Landvir - na kapky se vyprdni, UVB je OK, na kapky se vyprdni, postačí kvalitní minerály, v létě občas sluníčko a pestrá strava.

A mimochodem, ta UVB žárovka se musí každých 6-9 měsíců vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 18:10 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj Karolínko, v první řadě to co Ti řekl ten chovatel, že dává jen kapky je největší blbost rozzureny Proč cpát do prcka chemii??? Je dobře, že jste žárovku UVB ReptiGlo 26 W 10.0 koupili a ještě lépe, že má 26W. Sanmozřejmě to chce teď krmení obalovat v Nutrimixu;-) Jinak co se týče výhřevné žárovky...chtělo by to je dát na jedno místo s UVB, aby měla agamka i chladnější místo v terárku... ale pokud to nejde už od výroby, tak s tím nic nenaděláš, ale samotná UVB nestačí! A určitě přidej fotky. Hlavně nekupuj žádný kapky atd... není s tím žádná legrace, raději se jich vyvaruj!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:59 Karolína
A ještě bych dodala, je starý (chovatel říkal) 3 měsíce, ale jiní chovatelé mi říkala, že má trochu víc. Zbarvení: hnedo, béžovo a začíná se vybarvovat do oranžova. Je dlouhý cca 9 cm tělíčko a ocásek má asi tak 11 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:56 Karolína
Tak už mám doma malého agamčáčka :)Je zdraví, už kakal, spapal 3 cvrčky, pil, koupal se sám v mističce, lovil, běhal, lozil...Koupili jsme mu terárko přímo vyráběné pro agamy vousaté, je i s vybavením...Akorád se chci zeptat jak je to s tím UVA a UVB, koupili jsme UVB ReptiGlo 26 W 10.0 a normální žárovku 24 W (má ji asi tak 10 cm nad pískem. Chovatel od kterého jsme ji koupili říkala, že on UVB nepoužívá, že je to stráta peněz, že stačí dávat kapky, které nahrazují UVB...My jsme ale raději koupili to UVB. A tady je má otázka: Nestačí jí jenom UVB? Co vydává UVB? (myslím jestli vydává teplo, světlo atd..) Protože tam nemá místo, kde má chladněji. Ty žárovky jsou totiž ,,po celém terárku" (nevím jestli mě chápete, myslím tím jako že je nemá jen na jednom místě) A mě se zdá, že jak dám pod UVB ruku, tak vydává i teplo, takže mi příjde zbytečná ta obyč žárovka (která je vlasně jen pro to teplo).

PS. jestli chcete můžu tady dát fotky agamky+ terárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:00 Karolína
Aha, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:41 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Karolína
Pán byl s prominutím "trubec". Pokud se pozadí dobře udělá, cvrček se za něj nedostane. Na popsání je toho dost, na to momentálně bohužel nemám čas. :-( Mám před sebou ještě dost práce. Ale na gůglu návodů na výrobu pozadí najdeš milion.. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:15 Karolína
Jako nejsem malá, ale na vyrábění terárka pro agamu asi jo, protože jsem ještě nic ze dřeva, skla..nevyráběla (je mi 13)...Terárko už jsme s mamkou domluvené, že koupíme ;-) A to 3D pozadí možná zkusíme, ale jeden pán nám to moc nedoporučil, protože tam prý cvrčci rádi lezou a agamka jak je chce vytáhnou, tak může sníst i ten polystyren. Ten polystyren se má čím potřít, aby nějak nepouštěl a jaká barva je na něj vhodná, aby taky neobsahovala něco, co by mohlo vousatce vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:55 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Karolína
Tak za 1. nevím jak moc jsi malá, pač to nedokážu odhadnout a za 2. zaběhnout ke stolařovi, který to nařeže a pak to sešroubovat dohromady by jste určitě zvládly. ano Nic složitého na tom není. Pak to pozadí taky nějak těžké nebude. Spíš jde o ten čas, který tomu člověk chtě-nechtě věnovat musí..
Holt je to na tobě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 16:00 Karolína
S tou radostí je to asi pravda, člověk má lepší pocit, když si něco dokáže :-) Ale já nejsem žádný kutil, to za 1., za 2. na to nemám čas, za 3. jsem na to malá a mamka nemá čas... 3D pozadí do terka asi dávat nebudu, protože to také neumím :-D Dám tam asi jenom takovou tu tapetu a místo ,,balkónku" už máme seknanou takovou velkou větev přes půl terárka...Má tam na ni dost místa na lezení a taky na sezení a vyhřívání. (je tam i místo kde je ta větev plochá) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 15:22 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Karolína
Levněji to určitě nevyjde. Pač když ho za stejné peníze koupíš, bude mít sotva poloviční velikost a nebude mít rozměry přesně takové, jaké Ty chceš... Pozadí apod. s největší pravděpodobností budeš stejně dělat sama, takže není co řešit. Navíc z toho co si sama vyrobíš, máš potom daleko větší radost.. ;-)


Já na to musím koupit úplně všechno. Od šroubků, přes káblíky s čokoládama a lepidlo a až po dřevo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 11:44 Karolína
No mě podle toho co tu píšete příjde levnější to terko koupit a taky to nezabere tolik času..ne ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 11:20 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Johny
To mi jako osb vůbec nepřijde.. Nebo jsi to něčím polepil? S tou cenou jsi musel mít spoustu věcí doma. Já teď kupuju věci na stavbu nového terka s tím, že na to doma nic nemám, takže musím koupit prakticky úplně vše. Už jsem v tom utopil litr a pořádně nic nemám.. :-(

Jinak pochvala, terko vypadá moc pěkně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 06:57 Karolína
Děkuji Vám moc... Terko bude mít těch 100x 50x 50'''ať se má dobře :) teď se půjdeme podívat na ty trhy a nějaké vyberem :) a agamku koupíme v aquaterra trzích 15.12 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 21:12 Johny
Fotka k příspěvku 2x sklo + díry na madla 400 korun osb desky + lišty nepočítam nějaký vybavení interieru aby to tam vypadalo k světu ..
ted sem udělal terárko 120 x 60 x 60 (dxšxv) s rozpočtem kolem 1 500 korun)
+ chybí ještě olemování horních průduchů a záslepky vrutů
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 20:27 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Verčák
Přesně jak píše Verčák, způsobů je spousta...a čím větší, tím lepší, ale pro jednu je 80x40x40 postačující :-) jak moc bude spokojená už je druhá věc...a s tím terárka, stačí si koupit v Obi osb desky, lištičky na sklo, nechat si vyrobit dvě skla na dveře a máš to hotové...na internetu je dost návodů, pokud seš aspoň malej kutil, je to levnější a seš víc pyšná na svoje terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 20:14 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Karolína
čím větší tím lepší : ) miminálně 50*50*80 ale pokud můžeš mít 100*50*50 a nemáš omezení prostorem tak jdi do toho ;-) určitě něco seženeš, a nebo to můžeš "stlouct na koleni" ;-) návodů najdeš dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 16:03 Karolína
A taková velikost stačí? (pro 1 agamu) Já jsem myslela min. 100x 50x 50 cm....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:55 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Karolína
Je to levnější, klavitativně takřka stejné, je to kus od kusu :-) tuhle jsem v čb viděl terárko 80x40x40 za 700 ;-) a fakt pěkné, určitě si tam vybereš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:25 Karolína
Teďka v neděli jdeme na zvířecí trhy. Nevíte jestli tam prodávají terária pro agamy a vybavení terári a jestli je to lepší od tam tud, nebo ze zverimexu. (ve zverimexu je to 3x dražší). Je na to nějaká záruka, je to kvalitní? Máte už s tím nějaké zkušenosti? Děkuji K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:43 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Pohotově se mu podřídila a Chaki to vzal na vědomí. To je dobré. K pár šťouchancům ještě určitě dojde, zvířata budou zkoušet co si mohou a nemohou vzájemně dovolit, mají už ale nakročeno k pohodovému soužití. Pro jistotu je ale ještě pár dní, na dobu kdy u nich nebudeš přítomna, raději odděluj. Možná tím u nich i vznik pocitu jakési sounáležitosti posílíš - tihle ještěři jsou fakt neradi sami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:33 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
děkuji :-) ted jsem je dala do společného terárka a chaki (ten původní) si ji hned chytnul a ona začala mávat pacičkama pak ji pustil. ted kolem sebe běhají sleduju je a když tak je ještě oddělím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2012 19:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Dobře děláš. Mávání hlavou je výrazem dominance, pacičkování zas smírčími gesty. Zjednodušeně řečeno. (Ono to má ve skutečnosti výrazně víc významů, obzvlášť v určitém kontextu dle situace a pak i ve vzájemných pohybových kombinacích spolu s barvoměnou apod.) Tvé ještěrky si navzájem dávají momentálně najevo, že se sice nechtějí poprat, zároveň ale že se jedna druhé nechce postavením podřídit. Cítí se být rovnoceně silné... Dát je do společného uzavřeného prostoru hned, pravděpodobně by se velice brzy servaly.
Tady bacha! Souboje jinak pohodových vousatek jsou vedeny fakt na tvrdo. V lepším případě končí šrámy a vyrvanými trny, v horším utrhanými ocasy i končetinami či přímo zabitím slabšího soka. Narozdíl od mnoha jiných ještěrek navíc např. odtržený ocas agamám nedorůstá, rána se jen zajizví, každé zmrzačení je proto trvalé!!!

Dohromady je sestěhuj až v momentě, kdy si budeš jistá že se oba ještěři spřátelili. Do té doby to chce trpělivost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2012 18:38 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak seznamování mimo terárko proběhlo docela akčním způsobem :-) tolik kývání hlavami a mávání packama jsem ještě neviděla.. :-) no uvidím co se bude dít, až je dám do společného terka natrvalo :-) teď jsou každý v jiném
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 10:16 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
Děkuji :-)

no dneska kolem 15 hod si ji přivezu domů tak ji teda zatím dám do starého terka a budu seznamovat mimo terárko : ) jak poznám že jsou jejich reakce pozitivní? :-D předpokládám že když se začnou rvát tak to pozitivní nebude, ale moc nerozumím té jejich řeči těla :-D až ji pak dám konečně do terka k samci mám je asi sledovat že? Takže když jedu na víkend pryč tak to raději nemám riskovat že?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2012 23:54 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Vždycky je nejlepší seznámit zvířata na neutrální půdě. Svou nádrž si ještěrka, bez ohledu na pohlaví, může chtít hájit jako soukromé výsostné území a "vetřelce" tam doslova rozcupuje. Nebo taky ne a nováčka přijme s radostí... Nikdy nevíš. Raději nic neriskuj, udělej ještě jedno (provizorní) terko třeba z karantény a pak zvířátka dávej pod dohledem k sobě třeba na gauči. Budou-li jejich vzájemné reflexe pozitivní, pak je klidně sestěhuj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 22:11 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: vitticeps
a za předpokladu že je to samice která už má za sebou snůšku ji můžu dát rovnou do terárka ?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:36 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Důležité je jestli budou agamy srovnatelně velké a zda bude samice už dost velká, aby zvládla snůšku pokud by ji samec ihned napářil.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:57 Žena Verčák [112] - Ještěři
ahoj :-) možná že si v nejbližší době pojedu pro samičku agamky. (možná už zítra) Přidávám ji do terárka k samci (terko 213*50*60cm). moje otázka :-) jak je mám seznámit? mám je seznámit první mimo terko, nebo jí mám prostě přidat do terárka a zkoumat co se bude dít..? Druhá samička příjde po vánocích.. ještě je možnost že ji do příchodu druhé samičky nechám ve strarém terárku (80*50*50) ael neměla by tam ten měsíc uvb.. a moc se mi nechce ji trápit v tak malém terárečku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:07 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Prostě ji krm živými nebo mraženými červíky apod. A až bude uvyklá a velká, klidně přidej i nějakou tu žížalu :)

Mmch. někde krapítek níž je tu o xenopuskách vlákno, a na partnerský web rybicky.net by se to hodilo ještě víc X-) . Polopouštní australská ještěrka agama vousatá žije a vypadá předsi jen kapánek jinak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:48 Karolína
A co s těma červama? ona je žere bez problemů, zežrala jich už adi 15 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:46 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Pro drápatku? Xenopus laevis? Takovou tu ryze vodní žabičku z Afriky s poměrně zakrnělýma předníma pacičkama kterýma si jen hrne krmení do tlamky? Tam moučňáky jenom utopíš. Lepší bude nabídnout jí jumbo patentky, živé nitěnky apod. Velký úspěch určitě budou mít i prťavé rozmražené ančovičky... Prostě masité krmení pro větší akvarijní ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 09:51 Karolína
Fotka k příspěvku Aha děkuji moc :)... posílám jejich fotku :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:38 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Karolína
Myslíš žábu? Já moučňáky vždy nechal v mističce či mističkách, aby jich nebyla moc velká vrstva na sobě. Ale bacha aby neutekli. Pokud budou mít moc vlhkosti, brzo chcípnou. Dávej jim suché, granule, kousek rohlíku.. A jako zdroj vody např. kousek okurky..
Takhle mi červi vždy přežili, než se stihli zkonzumovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 21:41 Karolína – Moučňáci
Zdravím, chtěla jsem se Vás zeptat, teď jsem koupila pro mou drápatku moučňáky. Mají se nějak rosit a nebo mít mističku s vodou?

PS: vím, že to tady nepatří, ale nevím kam to mám dát, tak jsem to dala tady,když Vás tu už všechny znám a vy mě :-D Děkuji K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 22:46 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Mirek
Přátelé, tady měl ale Mirek pravdu (jeho stránky jsem si sice neprošel, koment dávám jen k určení pohlaví) a nafasoval za své tvrzení 3 - ! Podle Klátilovy metody (autor několika příruček v Abecedě teraristy) lze určit pohlaví P. vitticeps spolehlivě už u poměrně malých mláďat - při opatrném zdvižení ocásku se pokuste rozevřít zvířátku kloaku. Samičky ji mají pevně sevřenou, zatímco kloaka samců je už v raném věku poměrně volná. Alespoň mě tohle rozpoznání funguje už leta, narozdíl od všech těch přes net avizovaných stehenních pórů, větších hlav apod. To funguje jenom mezi sourozenci ze stejné snůšky - u nebožky naší Agátky to při srovnání s bratrem Rudolfem platilo na 100%, ve srovnání s Alicí od jiných rodičů bych za samce označil tu Agátku ;-) ... I tak zkušený chovatel, se kterým se sám ještě stále nemůžu vědomostmi měřit a jako mrně se od něho učil, z jehož odchovu Alici mám (je to ta nazrzlá štíhlá samička na většině mých fotek z přírody a výletů vůbec), si sestavil pár od různých chovatelů a při prvním spáření se ukázalo, že "typický samec" byl samice a "typická samice" sameček :-D .
Koukněte se pod ocásek. Všechno ostatní jsou jen rodové rysy

Naprosto nejlepší rozlišení je ale dle inkubační teploty. Někteří chovatelé mají k tomu účelu dva inkubátory s nastavenou buď nižší nebo vyšší teplotou, do kterých vajíčka rozdělí, a tím ovlivní budoucí pohlaví mrňousků :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:17 Žena Lucifer [22] - Ještěři
všiml si někdo toho poměrně vtipné citace co má mirek na stránkách? :-D "Jedině příroda ví co chce.... nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby,ty dělá jen člověk." :-D tedy hlavně po tom, co tady psal!
jinak pro jiriho: www.agama-vousata.eu , mladí chovatalé, prosím, touto stránkou se opravdu neřiďte! ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2051