Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 18:57 Žena Nessy [124] - Ještěři – čokoláda
Viki se teď dostala k bonbošce (žádná kvalitní čokoláda) - trochu si zobla, než jsem jí to vzala. Nevadí to? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 12:48 Žena Nessy [124] - Ještěři – "kliky"
Matylda teď začla dělat jakoby kliky, ale ne jak výraz dominance. Většinou si jakoby lehne na zem, jak kdyby dole něco hledala. Znamená to něco? Třeba opak - podřízenost? Nebo fakt jen kouká po nějakém hmyzákovi?
A ještě Viki - občas po bytě běhá jak lev v kleci - mám jí nějak upravit byt, aby se více zabavila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 12:05 Žena Lubilu [0] - JeštěřiRe: Pogona
Dekuji, radeji si ujasnuji co vim a co se doporucuje stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 18:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lubilu
Přesně, ideálně jeden samec a dvě a víc samiček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 08:54 Žena Lubilu [0] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Asi hloupa otazka, skupinkou myslis aby ve finale byli treba tri .. ? jen abych se zorientovala ... Agamak mi zacal ted okupovat boty aby se mohl k necemu tulit .... ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 18:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lubilu
Určitě dospělou, zhruba stejně velkou. I tak je však riziko, že si nesednou a bude ji napadat, lepší jsou skupinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2015 17:38 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
Jasne, zbieram u nas na dvore, na zahrade alebo na luke, co najdalej od aut, aj ked hmyz cestuje no... ale chrusty akurat vyliezaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 17:16 Žena Lubilu [0] - JeštěřiRe: Pogona
diky, jen mi poradte , samecek je 2.5 lety (cca) ma cca 39 cm jak velkeho jedince (samicku/y) k nemu mohu poridit ... Puvodne to byl stejne stary par, ted si nevim rady. Tak abych koukala po spravnem stari/velikosti ..... diky hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 15:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Hunter
Krmit můžeš jakýmkoli nasmýkaným hmyzem, samozřejmě ho nesbírat někde u cesty apod. je to nejlepší co můžeš agamě dopřát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 00:08 Muž Hunter [100] - Želvy
Spýtam sa tu, môžem agame na spestrenie dať takých tých menších chrústov ? Veľmi jej chutili, tak či občas vadí krmenie chrobákmi ... inak ju kŕmim skôr mäkkým hmyzom a rôznou paletou zeleného ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:53 Dominik Re: cadaverous
Jenze me je teprve 15 o agamach se si uz toho nacetl mnoho a ptam se aby sem ziskal nove informace od jinych chovatelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:30 Muž cadaverous [22]
Dominik: Ty vajíčka vypadaj opravdu v pohodě.

Pogona: Hádat se nebudu, protože to nemá cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2015 20:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cadaverous
Jinak naposledy k agamám, jukni na tyhle docela dobré stránky :

vousataagama.webnode.cz/…/

a zaměř se sekci "výskyt". Pak zkus použít google, otevřít knížku, pustit si přírodovědný dokument,
kde se dozvíš o tom, že agamy jsou bez debat skupinová zvířata, což ví každý průměrně vzdělaný člověk ;-) tím končím s diskuzí o "skupinovosti" agam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:18 Dominik Re: Pogona
To doufam , mam prave snusku poprve , mam pokoj na pude takze je tady strasne vedro a ochlazuju to klimatizaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dominik
Jsou v pohodě, hodina v této teplotě jim nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:15 Dominik Re: Dominik
Fotka k příspěvku Ale zatim mi neplesnivi ani nezloutnou , ani se nepropadavaji , a zilky maji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:12 Dominik Re: Dominik
Fotka k příspěvku pak zacala rust a vypadaji takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:11 Dominik Re: cadaverous
Fotka k příspěvku vajicka tam meli teplotu 40 stupnu asi 1 hodinu a vypadala takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 19:39 Muž cadaverous [22] Re: Dominik
Dominik napsal: ...jsem jednou neuhlidal teplotu a vajicka tam meli 40 stupnu...
Po jakou dobu tam měla takovou teplotu? Přes 30 °C je hodně a začínají vajíčka "umírat". Nicméně musí být této teplotě vystavené delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 19:35 Dominik – agama vousata - vejce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den chtel bych se zeptat zdali vadi ze jsem jednou neuhlidal teplotu a vajicka tam meli 40 stupnu . Po 45 dnech vypadaji takto . Smíšek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:33 Muž cadaverous [22]
to Ladvir: Opravdu nevím, o koho se jedná a také to neřeším. Je mi to jedno, když daný píše nesmysle. A to může i člověk s hodně zkušenostma.

to Pogona: V teráriu jsme měli 2 samečky. Jednoho jsme prodali a dokoupili 2 samice, aby jsme měli chovnou skupinu. Co je na tom citového ohledně agam? Že my jsme měli k prodanému samečkovi citovou vazbu? Ano, měli. A to, že se samečci nesnesli v jednom teráriu? To pouze dokazuje mé tvrzení. Takže nevím na co narážíte. Tudíž opět vedle. ;-)

PS: Omlouvám se za oslovení v ženském rodě. Asi jsem se překoukl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2015 17:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cadaverous
Pro pořádek, tohle je text z Tvých stránek, kde prezentuješ své odchovy tento text máš u chovu POGON :

"Citová vazba sice určitě byla, leč bude se mít lépe. A o to nám přeci jde. Aby se zvířeti dobře dařilo a prosperovalo. Budeš nám Stando chybět!
Dne 18.1. 2014 jsme tedy dokoupili jednu samičku, aby zase nebyl náš samec v celém teráriu sám. Je cca stejně stará jako náš sameček. Prozatím se snášejí velice dobře. Nazvali jsme ji Bohdana. Dále jsme však scháněli ještě jednu, aby nám ji samec "neutahal". A to se povedlo hned 27.1. 2014. Na inzerát jsme odkoupili opět skoro stejně starou samičku, jako byl náš samec. Ta již měla pojmenování Caroline, které se nám líbilo, tak jej používáme dále."

A abych nebyl napaden vytržením kontextu, tady je odkaz na celý text :

www.terariastastny.wgz.cz/…

kdo bude chtít může se sám podívat a udělat si obrázek o tom,co píšeš v diskuzi a čím se prezentuješ na vlastních stránkách....netřeba víc dodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2015 15:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: cadaverous
Chlapče, chlapče. Nevím, co jsi zač a ani nemůžu soudit podle jedné prezentace a pár urážlivých komentů, co zde máš, ale dohadovat se tady s Pogonou je nesmysl...sám k němu chodím pro rady, jelikož má hromadu praxe a zkušeností.
A oslovovat ho v ženským rodě, to už je fakt moc, asi moc nevíš která bije. hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   10.06.2015 09:54 Muž cadaverous [22] Re: Pogona
Pogona napsal: Co to meleš za bláboly, pogony žijí ve volné přírodě ve skupinách, je to "skupinová ještěrka" ,kdy si samec chrání své území kde žije s mnoha dalšími samicemi. Dokonce je někdy ve skupinách i víc samic, stačí si pustit NatGeo, nebo si něco načíst.
Jinak základními instinkty se řídí hmyz a většina bezobratlých - tedy vše co nemá mozek, to je učivo přírodopisu 4.třídy, momentálně to probírá ve škole dcera... Agamy mozek mají, tudíž i trochu "přemýšlí", už jen to, že samice vyhledávají v pouštích vhodná místa ke snášce vajec je určité smýšlení....třeba motýl naklade vejce nato, co má zrovna po ruce ( křídle ), je to hmyz a ten jedná instinktivně ( spí, žere, množí se )....

V Minizoo jsme kdysi měli samce pogony v teráriu naproti samic, když je zmerčil, přestal žrát a byl nalepený na skle a čučel na samice naproti tak dlouho dokud jsme jej nepřidali k nim....


Jedinej kdo tady mele bláboly jste Vy. Nepleťte si savce a plazy. To, že má mozek neznamená, že je to "skupinová ještěrka". BTW kde jste na takovej paskvil narazila? To jste vymyslela sama? smich Všichni plazy, ať už agamy, chameleoni, nebo třeba leguáni vyhledávají společnost pouze v době páření. Nikoliv aby měli společnost a měli si ským pokecat. To, že jste měli samce, kterej chtěl k samicím, je pouze důkaz toho, že měl choutky. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2015 20:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cadaverous
Co to meleš za bláboly, pogony žijí ve volné přírodě ve skupinách, je to "skupinová ještěrka" ,kdy si samec chrání své území kde žije s mnoha dalšími samicemi. Dokonce je někdy ve skupinách i víc samic, stačí si pustit NatGeo, nebo si něco načíst.
Jinak základními instinkty se řídí hmyz a většina bezobratlých - tedy vše co nemá mozek, to je učivo přírodopisu 4.třídy, momentálně to probírá ve škole dcera... Agamy mozek mají, tudíž i trochu "přemýšlí", už jen to, že samice vyhledávají v pouštích vhodná místa ke snášce vajec je určité smýšlení....třeba motýl naklade vejce nato, co má zrovna po ruce ( křídle ), je to hmyz a ten jedná instinktivně ( spí, žere, množí se )....

V Minizoo jsme kdysi měli samce pogony v teráriu naproti samic, když je zmerčil, přestal žrát a byl nalepený na skle a čučel na samice naproti tak dlouho dokud jsme jej nepřidali k nim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.06.2015 19:15 Muž cadaverous [22] Re: Pogona
Pogona napsal: Může, je to skupinové zvíře...
Nesmysl. Skupinové zvíře je třeba koza. Nikoliv agama. Ta se řídí pouze základními instinkty. Potřeba tepla, jídla a sem tam páření. Jestli je v teráriu sám nebo s jinou agamou je mu jedno. Je to plaz, nikoliv savec! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 18:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lubilu
Může, je to skupinové zvíře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 10:40 Žena Lubilu [0] - JeštěřiRe: Pogona
Chci se optat, do ted jsem mela dve agamy, nemuze mi zacit samecek truchlit po umrti samicky? Volne se pohybujici po byte ... chci se pripadne pripravit na to co mam ohlidat abych neco nezanedbala, preci jen to nejsou krecci kde se lehce doplni stav hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 11:10 rayden51
moc diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 10:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: rayden51
Samozřejmě že může, když si pořídí jednu co jiného jí zbude....Pokud jí bude věnovat dost času, je to OK, pokud však ne, je lepší pořídit si dvě a víc samic, příp. ideálně skupinku samce a dvou a víc samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 23:30 rayden51
kamos se chce zeptat jestli agama vousata muze zit sama nebo jich musi byt vic ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 00:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Dominik
Dovolím-li si přibližně parafrázovat tvrzení paní Nataši Velenské - pokud je geneticky zdravá matka perfektně živená, v kondici, a vejce mají dík tomu prvotřídní základ - lze je odinkubovat i na kusu vlhkého hajzlpapíru ;-)

Všechna na Tvé fotce jsou na první pohled oplozená, co kus to potenciální mláďátko. Jalová šedá a zmuchlaná... no to už se pozná na první pohled mezi zdravými... fór ale je, že i z takových se občas nějaké prtě dokáže překvapivě vylíhnout (osobní zkušenost - viditelný pukavec se nekazil, nesmrděl, tak jsem se v tom nevrtal... a finálko se vylíhl Rumcajs - výhledově plemený samec mé agamí skupiny ;-), jeho táta je už totiž v důchodovém věku...)
Všechna tato vejce jsou perfektní. Udržuj teplotu a vlhkost a záhy se dočkáš rance mláďátek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 16:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dominik
Ukáže čas, pokud po pár dnech začnou šednout, propadat se a scvrkávat, můžeš je vyhodit. Pokud zůstanou taková a budou růst, je vše v pořádku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:31 Domik Re: Nessy
Dekuji mooc . Smíšek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2015 13:54 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Dominik
S agamími vajíčky zkušenost nemám, ale s jinými jo a vypadají v pohodě. Vajíčkům nepomůžeš - prostě udržuj teplotu a kontroluj vlhkost ;-) Pokud se mají zkazit, zkazí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:28 Dominik – agama - vejce
Fotka k příspěvku
Dobry den chtel bych se zeptat zda vajicka zatim vypadaji v poradku pokud ne , prosim o radu jak bych jim mohl pomoc .Dekuji Smíšek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 23:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lena
Mě nedávno částečně na půl těla ochrnula šestiletá do té doby dokonale zdravá samice vousatky doslova ze dne na den poté, co se pokusila vběhnout pod pařez pod příliš ostrým úhlem. (krátce po početné snůšce měla navíc nepochybně odvápněnou kostru) Jednoduše jí cosi ruplo v páteři :-O . Stát se může cokoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 17:27 Lena – Nechodí a nekadí
Fotka k příspěvku Dobrý den, dostala jsem staršího samce agamy o kterém nic moc nevím. Původní majitelé se ho zbavili poté, co "ochrnul" na zadní nohy. Důvod proč s nimi nehýbe údajně neznají. Za první týden sežral 12 sarančat, 4 holátka a hromadu zeleniny, ani jednou nekadil. Jeli jsme na veterinu, kde ho prohlídly. Po dalším týdnu, kdy už ovšem nežral, opět veterina, dostal klistýr a kapku projímadla a vykadil se. Stále nežere. Začalo mu tvrdnout bříško, tak jsem mu dala klystýr a kapku projímadla, zase kadil a nebylo toho málo, bříško je měkké. Může mít nehybnost zadních nožek až takový vliv na vylučování a celkové trávení? Taky se mi zdá, že se trochu kroutí viz. foto. Může to být také kvůli vylučování? Jinak je čilí, leze po terárku a reaguje, když někdo přijde. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 20:52 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zimování
Co s tou Matyldou, když pořád zimuje? Už se mi to nelíbí. Nejradši bych jí vytáhla za ocas a vrazila pod výhřevku... tone
Napadlo mě, že bych jí dala k zimovišti výhřevnej kámen, aby se v něm zvedla teplota - je tam totiž cca 23°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 06:29 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: maty
Jenže to terárko na Pětatřicátnících má plochu jak moje garsonka a navíc je slušně členité. Pozorovals někdy, jak oustaleťák prchá před želvama, když se náhodou rozhodne protáhnout nohy na zemi? Málokdy člověk vidí takhle rychlýho chamíka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2015 21:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: maty
Jo, zrovna jak jsem níže zmiňoval. Jenže - kdo má terko velikosti obýváku, kde si každý druh obsadí určitý prostor do kterého mu ostatní nestrkají nos, navíc i pod neustálým dohledem kovaných profíků, odborníků vzatých na slovo?

Pokud někdo chová v různých tercích dejme tomu deset let želvu a pět let ještěra ve stejném pokoji, nebude jejich případné sesypání do společného problém (pokud si vzájemně nepolezou na nervy ;-) ).
Problém je, že se na téma společných chovů obvykle ptají naprostí začátečníci, novopečení šťastní majitelé čerstvého importu např. ze Severní Ameriky co by tento velice rádi mixli jiným čerstvým imoportem, žel bohu ale třeba z Asie. Mikrobiálně úplně odlišná témata! Jeden ani druhý tvor nemá naprosto žádné protilátky ani vůči pro spolubydlícího neškodné střevní mikroflóře, na něj to může působit až jako patogen... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2015 20:45 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
V domácích podmínkách by to mohlo, myslím, bez problémů proskočit po několika letech chovu v tercích umístěných ve stejné místnosti - bakterie i viry poletují volně vzduchem, zvířata se jimi promoří aniž by dostávala nálož nadkritických koncentrací např. z kontaktu s exkrementy... a postupem času si vytvoří odolnost. Pokud si navzájem nevadí, mohou se pak bez problémů setkávat. Pečlivou údržbu a pohotové čištění kdykoli si zvířátko uleví by ale ani tak neměl chovatel zanedbat - největší malér je usnout "na vavřínech", jako že když se dodnes nic špatného nestalo tak už to nehrozí. Hrozí. V tom kontextu možná nejvíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:59 Muž maty [15] - Ještěři
My máme v zoo Plzeň teda v jejich"pobočce" v jednom teráriu želvy hvězdnaté (teda pokud se nepletu), felzumy m., leguánky a chameleony obrovské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:01 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Právě - přemýšlela jsem o želvičce, ale riskovat to nechci... Doufala jsem, že je třeba nějaká, která nevadí, ale nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2015 00:01 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Ono takhle - pokud jsou želvy a ještěři ze stejného prostředí, nádrž dostatečně veliká a tak... celkem se to dá (v ZOO Praha nebo Plzeň jsem to viděl). Ne že by to byl návod typu "chovejte je pospolu", to rozhodně ne, dobře např. mluvíš o těch střevních bakteriích (např. hadi v přítomnosti želv dost často "padají", jsou vůči tomu neporovnatelně méně odolní než ještěři). Landvirův link na mou fotku z prezentace... to je hold tak, že se i něco takového může vyskytnout, pokud si zvířata pochodují jak je napadne :-D , tzn. se pouštní ještěři naloží za veder želvičkám do akvaterka a vodní želva se jim prozměnu za chladna čas od času vydrápe pod výhřevku...
Jen souhrou náhod štígro, že žádné z těch vzájemně se leta potkávajících zvířat není přenašečem nějakého patogenu... U mě to náhodou a neplánovaně proskočilo, jinde by to mohl být malér. Obecně vzato - nedoporučuji a Tvou skepsi kvituji s povděkem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2015 22:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Odpověď od Aurifer - kdyby to zajímalo ještě někoho krom mě ;-)
ano, želvy v sobě hostí různé mikroorganismy, které jim samotným neškodí, ale pro jiné plazy mohou být patogenní, a to nejen pro agamu. A platí to dost obecně. Takže želvy a jiní plazi nepatří do stejné ubikace a pokud chovatel chová želvy a jiné plazy, tak by želvy měl dělat naposled a dobře dodržovat hygienu chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 10:10 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
S prominutím Landvire na některé otázky je dobré odpovídat pouze, když o tom něco víš ;-) Není dobré radit nezkušeným smyšlenky jiného nezkušeného ;-) (Nehledě na to, že fajfmenova želva je vodní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 06:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, podle těchto Fajfmenových fotek bych se toho nebál: terarka.net/fotogalerie.php…
Ale nemůžu moc radit z vlastní zkušenosti, tak uvidíš, co ti tady napíšou...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 00:09 Žena Nessy [124] - Ještěři – Agama vs. suchozemská želva
Četla jsem, že „soužití“ agamy a želvy není vhodné, protože želva má odlišné bakterie, které by mohly agamu ohrozit. Platí to pro všechny želvy nebo jsou výjimky?
(Samozřejmě bych je nechovala v jednom terku, ale tak, jak mi běhají po bytě agamy, bych ráda pouštěla i případnou želvičku, takže by bylo možné nějaké setkání přímo zvířat nebo alespoň exkrementů - člověk to asi neuklidí dokonale, aby tam nezůstala ani stopa.)
Dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:33 Bara – poptavka
Ahojky lidicky jsem z usti nad labem nevi te kde sehnat velke množství cvrcku a za levno.nebo nemel by tu někdo cvrcky kterých ce chce zbavit??dekuji pa

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=401