Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 22:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jery
Já nejsem akvarista, takže nevím v jak dané situaci se chovají ryby, nicméně i ta Gurama obroská co mám, nemá ráda hluk, rychlé pohyby a shon,......o skalárech nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 22:30 Muž Jery [9] - Hadi
Pogona: Nu a pokud je to často a ne zas moc nahlas, tak si dokáží zvyknout? Nemám zkušenosti s chovem ještěrů, ale od hlodavců a i ryb mám zjištěno, že si zvyknou docela dobře na spoustu "stres faktorů", ale jen za předpokladu, že z ničeho nic nezačne ta hudba řvát. Mimochodem, to vyděsí i mne :-D Třeba u ryb je to dáno tím, že mohou žít půl života v klidné vodě, pak je veme proud a skončí někde pod vodopádem. Tam je naprosto ohlušující rámus, který ryby vnímají a mimo to různé nárazové proudy, které jim vysílají mnoho klamných signálů a přesto tam žijí a daří se jim tam více než dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Honz
....to tolik nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:15 Muž Honz [0] - JeštěřiRe: Gregg
taky jsem se ze začátku bál ale časem začnou jíst zelený a mě nikdy životě z misky a mam je už docela dost dlouho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:08 Muž Honz [0] - Ještěři
a jeednou za delší dobu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Honz
Pokud je to často a pravidelně a hluk je opravdu nadměrný, pak to agamy přinejmenším stresuje - s tím je spojeno, to, že časem mohou přestat přijímat potravu, začnou být plaché a budou se schovávat. Takže jim to v podstatě ubližuje. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 18:46 Muž Honz [0] - Ještěři – Agama Vousatá-zvuk
Prosím poraďte,
když mám zapnutou hudbu nahlas nebo prostě ńějaké hlasité zvuky tak chci vědět jestli to mím agamám nějak ubližuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 16:30 Gregg Re: Gregg
tak jsem jí tam udělal bazének a jak se jí v něm líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2011 15:42 Gregg
ahoj, moje agama mi nechce jíst nic zelenýho, žere jenom cvrčky, dostal jsem ji jako dospělou (35cm) a z misky taky nepije. mám strach, aby mi nepošla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Aju
Pokud otevírají tlamičku, pak se většinou chladí ( nemají totiž podobně jako psi potní žlázy po těle a chladí se jazykem ). Otevřená tlamička tudíž nemá s žízní nic společného ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:07 Žena Aju [0] - Ještěři
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, když dáváme agamkám napít, otevíraj potom tlamičku ,ale napít už nechtěj..nevíte proč to dělají? jestli třeba jenom dávají najevo že už pít nechtěj..:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
Pak bych to neřešil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:42 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku koupat už se koupala, problém ej v tom že není co odlupovat :-) prostě má jenom tmavší tělo na bříšku to jde vidět nejlíp, ale ani trošičku ji ta kůže neodstává :-) pokusila jsem se to vyfotit, jak jsou nožičky světlejší, ale nejde to skoro vůbec vidět, no ještě počkám .. stahovat z kůže ji nebudu ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
V zimní období mohu svleky skutečně trvat déle, nicméně po tak dlouhé době bych přikročil k vlažné koupeli ( můžeš přidat klidně bylinky ) a opatrně bych starou kůži odloupnul ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2011 14:41 Žena Verčák [112] - Ještěři
ahoj,

Je normální že se mi agama začala svlíkat 19. 1. do 5. 2. stihla svléknout jenom přední nohy a půlku zadních noh, a ted asi před týdnem svlíkla zbytek noh a hlavu...
tělo stále nic.. :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:46 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: petroneus
Nebo nadrť skořápku a pokud by jsi chtěl levnější a stejně dobré vitamíny, kup si Nutri mix nebo Roboran :-) palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 14:30 Muž petroneus [15] - Ještěři
vápník je v nich také ...děkuji za radu
:-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:10 Muž Jirka [45] - Ještěři
Každé jídlo obalovat ve vitamínech ;-) nejsem si jistý jestli obsahují tyto vitamíny i vápník,pokud ne,je dobré zajít do lékárny a smíchat ho s reptivitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:06 Muž petroneus [15] - Ještěři
Dobrý den ,koupil jsem pro svou budoucí agamu vitamíny reptivite,chci se zeptat ,jak často mám agamě tyto vitamíny podávat a jestli stačí pouze tyto vitamíny. :-) předem děkuji za odpověd .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:17 Žena Tessee [1] – Re: Pogona
Dobře, snad to bude v pořádku, když jsem jí včera kupovala, tak byla naprosto v pořádku a nic jsem na ní nepozorovala. Každopádně díky za reakce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:05 Muž Jirka [45] - Ještěři
MOje agamka si dneska taky udělala s nožkou,ráno když dostávaly nažrat tak bylo vše ok,ale dopoledne jí za sebou vláčelaJinak se stále hlásí o jídlo,když jsem se jí na tu nohu díval,nijak se nebránila,má to sice lehounce nateklé,pohyb v kloubech také není nijak složitý,takže čekám,že by se to mělo spravit samo v přírodě se jim může stát to samé. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 16:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Tessee
Pokud normálně žere a pohybuje se, pak spíš sleduj aby se to nezhoršovalo a nestrachuj se.
Pokud by se to zhoršovalo, pak je tu víc variant a bude potřeba zajít k veterináři ( může to být zranění, dna,.... ) sparávnou diagnózu by určil právě on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 16:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
Vlhkost 50% a níž vadit nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 15:55 Žena Tessee [1] – tik
ráda bych se zeptala, jestli je normální, aby agama měla "tik" v nohách? když si jí dám na ruku, tak i jakoby vrže, když třeba někomu vrže koleno a když se na něj dá ruka, tak je to cítit.Ještě nikdy jsem to nezpozorovala, tak jsem z toho trochu nervózní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 13:20 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
Ještě kolik by měla být vlhkost v terárku, v knížce od pana Klátila se jen píše, že by neměla být moc velká, momentálně máme v terárku,kolem 60-70 ale je to tím jak to tam schne, normálně v bytě je kolem 50%. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 12:25 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
Jak již bylo napsáno, pokud je terárium pořádně vypucované, pak se toho bát nemusíš a nic nekupuj.
Prostě napsyp písek, přidej dekorace a neboj, ono to "nebouchne". ;-)
Parazité jsou u ještěrů poměrně vzácní ( mimo gekončíků, ti na ně trpí ale i v perfektních podmínkách a také hadi jsou k nim náchylnější ). ;-)
takže žádný strach :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:48 Muž Jirka [45] - Ještěři
No určitě odstraňovat výkaly,staré krmení. ;-) Jinak mě teda nic jiného nenapadá,také vyměňovat vodu,a občas zkontrolovat jestli ti tvůj krmný hmyz nenapadli parazité... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:18 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Jirka
Ok, a pouziva se neco na prevenci proti virum, nebo staci jen to proudeni vzduchu stydim aby me pak zase neco neprekvapilo. Diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:09 Muž Jirka [45] - Ještěři
Myslím,že je to zbytečné,pokud jsi akvárium dobře umyl,než jsi do něj dal pozadí a td..tak by to mělo být v pohodě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:06 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
Diky a posledni dotaz, mam sklo postrikat wipe out 1 nez tam dam agamku a nebo i tu prolejzacku, nebo co je dobre pouzivat aby se tam netvorily, viry atd hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 11:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
Pak to bude v pohodě ;-) Ohledně té zeleně, záleží na Tvém vkusu a tomu co se Ti líbí,
každopádně pokud se rozhodneš pro něco zeleného, kupuj umělé, agamy zničí vše živé v dosahu.
Tzn. můžeš koupit umělé kaktusy, sukulenty, popínavky, atd. nabídka je dnes široká ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 09:55 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
Uf to se mi ulevilo hop , takze vyriznu tu dirku 1cm sirokou a 5-10cm dlouhou a tu prelepim pletivem s tema malejma dirkama, aby neutikali cvrcci a pak uz by to bylo v poradku? Takze uz neni treba nejaka umela zelen apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 07:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
To by taky šlo ano ale udělal bych to klidně o šířce 0,5 - 1 cm a délce 5cm, aby jsi tam neměl zas "průvan" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 22:40 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Jirka
Jee a to jsem si myslel, ze jsem nastudoval vse. vyriznout predni sklo a pak ho tam zase nejak zajistit-to asi technicky nezvladnu. Nestacilo by vyriznout v pravem dolnim rohu jen treba pasek ve skle o sile 2cm a delce cca 10cm aby se vzduch dostaval tedy i odspodu-nekde nad tim piskem, nebo spise v levem rohu? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 22:19 Muž Jirka [45] - Ještěři
Kdyby jsi odřízl přední desku a nechal jí u sklenáře nařezat,na jeden proužek dolů tak aby držel písek něco kolem 15 cm,dále by se dalo pletivo nad tento pásek a další tenčí pásek by to jistil aby až ještěr bude vylézat,aby se neponičil pletivo,nebo aby si o něj nic neudělal a ze zbytku se dají nařezat dvířka,která se dají přilepit na pantíky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 22:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Jirka
a když je něco cítit,....znamená, že se něco kazí - množí ( bacily, viry, bakterie,... ),.....a s tím jsou spojené nemoce, infekce apod.
Větrák nepomůže, jelikož nemůže odspodu nasávat čerstvý zduch,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:30 Muž Jirka [45] - Ještěři
Já jsem dával na týden samce do akvária nechal sem otevřený hořejšek a vždycky dvakrát za den jsem mu tam vyměnil vzduch mávnutím desek a musím říct,měl jsem ho tam týden a moje terárko v životě tak nezapáchalo!neříkám,že to byl nějaký extrém,ale v teráriu není nic cítit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:29 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
existuji prece i ventilatory, ten by nepomohl? Prava cast vika se da dat pryc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
Hmmm, taky bych volil jiný způsob větrání. Za sebe říkám, že do takového bych ji nedával. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:44 Muž Jirka [45] - Ještěři
vypadá slušně ale stejně je důležité mít zajištěné větrání ze spoda! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:08 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
110 délka 40 šířka 50 výška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 17:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
A jaké má rozměry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 14:34 Muž dedy [1] - Ještěři – Terárko
Fotka k příspěvku Takhle jsem si předělal akvárko na terárko. Myslíte, že se tam bude agamce líbit? Chybí tam ještě něco, kromě agamky :-) ? Měl bych, než ji tam dám, použít wipe out 1 na sklo a ještě někam?

Bude jí vadit, že by v blízkosti byla televize? Nebo bude na ní koukat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 00:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
No jo, ale já dycky myslel, že jako prodavačka dostane slevu a ono na tom starém známém o té kovářovic kobyle asi fakt něco bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:49 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Tak to se jí moc nedivím. U nás mají ve třech zveráčích taky prcky po dvanácti stech za kus kdovíjak dlouho, zatímco v dalším jen po šesti kilech (po těch se vždycky jenom zapráší ;-) ). Za 1200,- tam mají jen mladého dospělého samce a ten je přímo z chovu pana majitele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Hihi, to mě se zasej stalo asi před týdne, že paní prodavačka ze mnou milovaného zverimexu ode mně koupila taky pogonu :-D až jsem se divil, že jí šéf nedá slevu,..... pže je tam taky prodávají ( ale 10ti centimetrové prcky za 1200,- ). Já jí nechal dvakrát větší za polovic,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:32 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Zaplať pánbu, ještě ne :) .
Ale už jsem třeba vlezl do obchodu, paní prodavačka u kasy na mě chvíli kouká a pak: "Nejste vy ten pán s tím ještěrem? Tuhle jsme vás viděly u řeky a naše malá ho chce taky. To je nějaká agama, ne?" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
jakto? Ty taky nejsi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:24 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Nejlíp někam k řece nebo k rybníku smich Ale byl bys potom na sto procent v hlavních zprávách TV Znova palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2011 23:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Přemýšlím ( když to tak čtu a vidím ), že bych vzal na volno po venku kajmany :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=3201