Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:23 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanos
Nejste náhodou dva?! hmm Pro agamu je to malé. To už ti tu psali. A na větu "Aha takto jo jinak jedu pristi sobotu na burzu tak koupim vedsi terko a do tohodle pujde had" ti napíšu, že je to malé i pro hroznýše a ty odpovíš "tohle terko bych nechal oskarovy to je agamak neposeda a pro hada bych koupil vedsi".
Jako - cože??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:01 Muž ivanos [0] - Ještěři – a
tohle terko bych nechal oskarovy to je agamak neposeda a pro hada bych koupil vedsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 18:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
Malé to je i na většinu hroznýšovců,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:55 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanos
Na hroznýše královského je to taky malé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 09:38 Muž ivanos [0] - Ještěři – a
Ja mam smlsnuto na nejakeho hroznyse.Dostal jsem od zeny a svoleni konecne po 3 letech.tak to musi stat za to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivan
Dej vědět, co jsi vybral ;-) osobně bych šel do nějaké pěkně barevné korálovky, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 14:16 ivan – a
Aha takto jo jinak jedu pristi sobotu na burzu tak koupim vedsi terko a do tohodle pujde had
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 14:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Ivan
pro dospělce to bude moc malé, musíš se první registrovat a pak už se k tomu založení nějak doklikáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:56 Ivan – a
A jak se zaklada prezentace???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:55 Ivan – a
No ja mam terko velky 60x45x60 a je docela dobry si myslim ze tomu pacholkovy staci ma bez ocasu tak 15/18 cm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:52 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Ivan
kouni na prezentace, já mám terárko velké hodně.. 213*60*50 mám tam dvě a budu kupovat třetí :-) Staré terárko jsem měla 80*50*50 ale pro dospělého mi to přišlo málo.. jako minimum pro dospělce bych řekla tak 90-100*50*50... : ) nerada se dívám jak se tam ti prcci tlačí v malém terku.. :-) založ si prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:30 Ivan – a
A tet lezi v terarku jako mrtvola rozplaclej a vyhriva se zadni nohy natazeny do zadu a vegeti.Jinak jak mate velky terarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:06 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verčák
Ahoj,nejspíš mu to nic neudělá,maximálně bude mít srajdu:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:00 Žena Verčák [112] - Ještěři – minestrone...
tak jsem dneska udělala jednu blbost.. Mamka včera vařila polívku minestrone.. je to samá zelenina rajčata parmazán jarní cibulka bazalka jakási zelená zelenina cuketa...kuřecí maso, no vypadá to krásně barevně zeleno červeně. já si ji dala na oběd, a nedojezenou nechala na stole.. odešla terárko otevřené polívka na stole. vrátím se a čakin (samec agamy) si pochutnával na zelenině z mojí polívky... mám ho teď nějak sledovat nebo nehrozí že by mu to něco udělalo? (je to nenažranec) ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 12:58 Ivan – to
To taky nedelam.Ale byl by toho schopnej.tet jsem ho mnel venku a opet behal po postely maraton zrejme. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 12:56 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak mu jednoduše nedávej celou krabičku vrčků na posezení.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 10:40 Ivan – mam agamu
Mam tez agamu a mam u nej problem je to samec a sezere na co prijde i kdyby dostal celou krabicku cvrcku tak by ji snedl na posezeni.Jinak je to neposeda rad beha nevidrzi na jednom miste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 23:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Martinezz
Ahoj, já je vousatkám a čukválám předkládám tak jednou dvakrát do měsíce - echináče, pistie a ceratopsidy. Moc jim ale nejedou a obvykle se z nich stane "seno" dřív než vůbec kloudně ochutnají. Větší úspěch to má u vodních želviček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stene
1. Pokud agamě do tlamky násilím strkáš jakoukoli potravu, pak ji odrovnáš, nedělej to! Spojí si krmení se stresem a je zle,...

2. Na fotkách vypadají obě normálně

3. Dej do terária misku s moučnými červi, ty tym nechej stále

4. Normálně dál sypej cvrčky, dávej zelené, když bude agama chtít nažere se

5. Nezapomínej na rošení - do vody můžeš přidat lžičku Glukopuru, agamy budou mít větší apetit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 21:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
K Tvé debatě s Nessy z 29. 3. - u holčiny na prahu puberty postupuj fakt po špičkách, nebo to v zárodku odstřelíš a dosáhneš přesně opačného efektu.
Holky všech věkových skupin reagují vážně krapet jinak nežli my. ;-) X-)

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 17:41 Stene
Fotka k příspěvku jedinou fotku mám po ruce teď tuto ->
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 17:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stene
Fotky by nebyly,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 15:13 Stene
Dobrý den. Před 3mi dny jsem zde psal, že mi nežerou agamky. Dnes se situace změnila a sameček už si dává vše na co přijde. Problém je se samičkou. Ta je pohublá a když ji dávám nastrouhanou okurku tak vyplazuje jazyk a vytlačuje ji ven. V době, kdy se okurka dostane do tlamy, tak to sní. Cvrčků ani ničeho jiného si nevšimne. Celý den prospí pod světlem. Když ji vyndám z terárka tak by pořád někam utíkala (zdá se mi dost vitální)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 23:03 Žena Lucifer [22] - Ještěři
S akvarijníma rostlinami nevím, ale mohu doporučit zelené lístečky z ředkviček, naše agamy se po nich mohou utlouct :-) jinak my jsme třeba dávali neustále přemnožené vodní šneky krabům (když jsme ještě měli) :) to byly mňamky smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 22:53 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Martinezz
Třeba takový anubias jedovatý je. Ale o víc kytkách tyto vlastnosti neznám. Možná bych dávala jen ty, u kterých vím, že mi je ožírají přísavky nebo šneci (i tak není nejedovatost zaručená, ale aspoň něco).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 21:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martinezz
Asi bych se jich nebál, nicméně mě to nikdy nenapadlo, přebytky z akvária žrala Gurama obrovská,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:55 Muž Martinezz [0] - Ještěři
Možná blbej dotaz, ale nedá mi to se nezeptat. Zkoušel někdo dávat agamám akvarijní rostlinky? Nějaký přebytky vždycky vyhazuju do koše, tak proč je nevyužít ke zpestření jídelníčku agam? Co vy na to? Předpokládám, že většina akva rostlin by neměla byt jedovatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:42 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Dušan
Nevidím důvod proč by jsi měl do agamy cpát E 220 nebo E 202,které sušené ovoce obsahují...raději jí tam dej v létě pampelišku nebo pak čínské zelí či rukolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 18:51 Dušan
Aha. Ale jinak co se týče složení v tom problém není? Protože agamce může zaskočit i cvrček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 18:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dušan
Nedával bych jí to, lehce jí zaskočí a malér bude na světě,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 16:51 Dušan
Cau, chtel jsem se zeptat jestli agama vousata muze jist susene ovoce jako jsou brusinky ci merunky??? Diky moc, dusan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 19:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stene
40C pod žárovkou je pro agamu sakra málo, měla by mít minimálně 45C ideálně víc ( klidně 55C ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 18:17 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Stene
Cokoliv, třeba kus salátu nebo jabko palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 18:10 Stene
přímo pod světlem je 40 stupnů
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:53 Stene
a co třeba cvrčci žerou ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Landvir
A kdyžtak ty cvrčky nějaký menší a dej jim tam kus něčeho, co budou moct ti cvrčkové žrát;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:49 Stene
pohlaví mám samičku a samečka ... a teplota v terárku je okolo 27 stupňů. u žárovky víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stene
Nasyp jim tam cvrčky a dej agamám dva tři čytři dny na rozkoukání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Stene
No těžko říct, jestli bude zítra žrát, můžete být fakt jen tím stresem ze změny..
Jak jsi na tom s teplotou v teráriu?ano
A to máš samce a samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:21 Stene – agamky
Agamy mi prodával chovatel na burze. Ze zveráče nejsou. Tvrdil, že jsou rozežraní na menších cvrčkách. Cvrček jim prolézá mezi nohama a oni nic. Prezentaci jsem si vytvořil. Terárko je 80cm x 80cm (rohové). Tvar uvidíte v prezentaci.
Pokud josu vyplašení z nového prostředí, budou zítra žrát? Proč by mohla býýt jedna z nich pohublá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Stene
Ahoj Stene, no těžko radit, když nic nevíme pořádně ani o agamkách ani o tvém teráriu a vybavení v něm. Bylo by potřeba si tady vytvořit prezentaci, aby jsme měli trochu přehled. Jinak jedním z důvodů může být jen to, že se dostala do nového prostředí, tak se musí agamka zabydlet. Nevím jestli máš agamku od chovatele nebo ze zverimexu? Jestli do té doby než jsi ji koupil žrala normálně atd.? Jinak krmit cvrčkama přiměřené velikosti, švábama, červama.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 16:55 Stene – Pohublá agama
Dobrý den, pořídil jsem si dnes 2 agamy vousaté. Je jim cca 5 týdnů. Jedna je vitální a pořád někde pobíhá. Druhá se mi zdá oproti té první pohublá, pořád leží pod světlem a má zavřené oči. Její kůže se mi zdá na zádech trošku scvrklá ( nejspíše pohubnutím) Asi jednou něco olízla. Na cvrčky vůbec nereaguje ani jedna z agam a nic za celý den ani jedna nesnědla. Za tech 5 týdnu mají 15 cm. Po případě čím mám tyto malé agamy krmit? Dával sem jim i okurku a nic. Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 22:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Eva
Proč mě to nepřekvapuje,... sad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 22:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Beru hop :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 22:15 Eva Re:
Ona Karolína zas taková chudinka není. Něco podobného předvedla se svojí drápatkou (taky Benji). Na jiné diskuzi se ptala, proč je pořád taková malinká. Když dostala odpověď že špatně krmí tak se bránila že ne, že je určitě od přírody zakrslá. Naštvala se a přešla sem.. A podle prezentace krmí stále po svém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.03.2013 21:55 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Budeš mě učit ještěrky a já tebe chování :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Když já to neumím zabalit do takového toho "růžovoučkého" balení a řádně opatlat medem kolem :-D

Mě to prostě nejde, musím ale říct, že to se mnou asi tak zlý není, spousta lidí ( i puberťáků ) si ode mě kolikrát nechala poradit
;-)

Já to většinou nemyslím zle, ale prostě to musím napsat, tak jak to je, jsem takový od základu, no :)

Jinak ale díky za lichotku, to se dobře posluchá i takovému bezcitnému tvorovi jako jsem já.... ( hihi )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Bez urážky, ale jiné chování od tebe by se hodilo hodně lidem. Příklad z mé práce už jsem ti psala. To, že tě to nezmění, je mi jasné, ale můj názor je správný. Obecně ale jsou ženské víc empatické než chlapi, to je dokázané.
A proč jiné zacházení pro puberťáky? Možná proto, že dítě se v pubertě mění, válčí v něm hormony, je zmatené a přecitlivělé.
Ještě jednou - tvoje rady budou na prd, když je budeš psát tak, aby to lidi naštvalo (teď nemluvím o téhle konkrétní debatě, ale prostě tak o tom, jak na mě působíš), to se pak nad tím těžko zamyslí. Od tebe to jsou cenné rady, takže je to škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Ježišmarjá, to víš, že si vzpomínám. Od určité doby se mi při vyslovení jména Alex staví chlupy na zádech. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Šak já jí neradil stylem "Ty jsi deb..", jen jsem psal, že terárko má malé,....
Ona se to pořád snažila omlouvat ( sama před sebou ) tu mamkou, tu chovateli, tu že jsme jí to poradili tady,.....

Dle mého dost kecala - na nejednu žádost o odkaz na to, kde jsme jí tenhle rozměr doporučili neodpověděla ( jen pořád mlela, že jsme jí to poradili tady ).

Dále tvrdila, že utratili nehoráznou sumu třech tisíc za terárko a na nové není, vzápětí napsala, že prokrmí skoro tisícovku za měsíc,.....

Tvrzení, že studovala půl roku před pořízením agamy, je také v přímém rozvporu s tím co udělala,.... kdyby tak důkladně studovala a chtěla pro agamu to NEJ, pořídí si agamí skupinu do terária třikrát většího,...


Nechápu, proč by měl puboš mít jiné zacházení než ostatní, se mnou se taky nikdo nikdy nemazlil a dnes jsem za to rád ;-)

Jinak pro PAVLA - my jí tu radili, ale ona si nenechala poradit,....Já to pořád nějak nechápu, nikdo jí tu neurážel, ani se nechoval agresivně, napsali jsme jí ( v reakci na JEJÍ dotaz ) co má dělat,.....
že si smaže Nick a agamu bude týrat v tom hrníčku co má, je bohužel, smutná realita pro chudáka agamu,...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1401