Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:51 johana – prosba
ahoj,chtěla jsem se zeptat jak dlouhý může být transport aby to agama bez potíží zvládla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2014 20:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
No alespoň mě se dlouhodobě osvědčilo nechat to na nich samých individuálně daleko víc, než jednat striktně dle příruček a pro všechny stejně. Domnívám se, že když zvíře odmítá zazimovat (či cokoli jiného nastaveného chovatelem) má k tomu patrně nějaký vnitřní důvod, kterému rozumí dalekosáhle líp než my. Na nás pak je rozpoznat kde se (možná) stala chyba a napravit to ;-), pokud nešlo o chybu ale tomu tvoru se jen něco zrovna chce či nechce, nechat to plavat a přizpůsobit se jeho momentálním potřebám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 17:53 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Chápu, mám doma to samé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 15:56 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
To víš, jak mám nové zvíře, tak je pod drobnohledem, než se uklidním X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 11:39 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Naše holky na tom ve třech měsících byly s hmotností podobně a pak se rozjely. Jestli se chová a baští normálně, tak se asi bojíš zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 07:06 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
No dobře, z pohledu matiky to zní docela logicky :-D
Jen si nejsem jistá, že pohled chovatelství, zastává stejný názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 11:44 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Jestli je o měsíc mladší, tak počkej, až je budeš mít měsíc. Tou dobou by ona měla mít stejné přírůstky, jako měly její kámošky, když sis je pořídila. Plus mínus.
Navíc když při pořízení měla jen o 4g míň, než její o měsíc starší "ségra", která teď baští a přibírá v pohodě, tak si přece ty 4g musí rozdělit do měsíce. A jak to má udělat líp, než přibráním 2g za 15 dní? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 18:02 Žena Nessy [124] - Ještěři – Přibírání mláďat
Nějak se mi to nezdá. Vím, že prťata přibírají různě, ale Johanka je furt prťousek a skoro nepřibrala - oproti druhejm. Je o měsíc mladší než ony.
Trocha čísel - po přivezení měli 26g, 36g a Johanka 22g. Teď, o 15 dní později, mají 46g, 49g a Johanka 24g. hmm Přitom jí ale vidím, že loví, zelené taky žere a starší a větší jí nijak neutlačují - alespoň ne, když jsem doma. Mám si dělat starosti nebo je prostě jen „zabržděná“ a bude růst pomaleji? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 07:05 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Děkuji za odpověď. Takže se nějakým zimováním nemám zabývat a mám počkat, až si sama zvolí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 23:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Tlachapoud
Mladé agamy vousaté si rády hrabou nory (pokud možno "pod něčím") v době, kdy je už tenké větve neunesou, zároveň jsou ale po sestupu na zem ještě příliš malé na to aby dospělým přišly na oči ;-) . Instinkt. Dokud byli náš Rudolf a jeho nebožka ségra Agátka teenagery, taky norovali jako diví. Roční období na toto chování nemá (povětšinou) vliv, daleko spíš jde o právě dosaženou velikost a s ní spojený instinktivně nejúspěšnější vzorec jednání na území kanibalských rodičů... Bez ohledu na to zda jsou tam zmínění přítomni či ne ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 23:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
26. 11. - A taky se (potvůrky) pěkně rychle adaptují - pár let na volno a i při zimovacích teplotách Ti budou řádit ve větvích Vánočního stromečku jak Černá ruka (před rancem let se tak nazýval jeden mafiánský spolek) a dožadovat se krmení :-D
Jednu dobu jsem v rámci jejich přizpůsobivosti našim kolísavým teplotám hypotetizoval na téma poslední velká doba ledová, jakože se možná nejdřív vyvíjely coby ještěrky mírného klimatického pásma jako naše lacerty a teprv druhotně se přizpůsobily vyšším polopouštním až pouštním hodnotám... jenže chyba lávky - Austrálie byla tenkrát vyprahlá jen o málo méně nežli dnes! Odkud svou až neuvěřitelnou rezistenci berou je mi vážně záhadou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 22:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
17. 11. - Takovéto jednání dlouhodobě pozoroval, pokusy ověřil a následně popsal už Louis Pasteur v 19. stol. u holubů. V zásadě jde o přenesení sociálního chování na neživé předměty, u pravidelně se opakujících jevů dokonce s častou záměnou kauzality, tzn. pořadí příčiny a následku, a odtud i ritualizaci jistého chování. Trefně to nazval "počátkem náboženství" ;-)
Když si vzpomeneš na mé letní záznamy v deníku, tak tam je to popsáno i nafoceno mnohokrát - Než Alice vleze v létě do řeky anebo rybníku na chajdě, vždy nejdřív tak půlhodinku stráví pacičkovou signalizací vůči té pro ni ohromné vodní mase, obzvlášť když odněkud zavane vítr a následně zčeří hladinu. Prostě se pokouší přesvědčit něco mnohem většího a silnějšího než je sama aby jí neublížilo, zkrátka předpokládá že to ta voda pochopí (je v tom určitý paradox - i naprosto iracionální úsudek může vyrůst pouze a jen na základě představivosti a od ní se odvíjejícího volního jednání zcela mimo rámec instinktivního chování - jinými slovy, přítomnost omylu je základním poznávacím indikátorem inteligence, jakkoli omezené, přesto jsoucí). Tvá ještěrka se jednoduše snaží dorozumnět se svým životním prostorem - Podřizuje se mu jako dominantnímu jedinci vlastního druhu ;-)

Dál: malé ještěrky víc spánku než dospělé nepotřebují, v zásadě jsou jejich zmenšenými kopiemi fungujícími dle okolních podmínek úplně stejně. Jenom díky rychlému růstu potřebují mnohem mnohem více krmiva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 21:08 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Pěkný článek. Co ale když máš agamu na volno? Myslím, že fajfmen tu psal, že sama přestane žrát (nebo to omezí) a pak si někam v bytě zaleze a stejně tak po nějakém čase vyleze. Nevím teda, jak to dělat u Maťule. Teď mi začla hrabat (ale nevím, jestli to není způsobené tím, že má zavřené terko kvůli holkám a nespolehlivému truhláři) a přísun potravy má omezený kvůli tloušťce. Co tam hodím ale sežere. Do týdne (snad už budu mít kryt a holky zavřené v terku) jí zase otevřu a bude moct do bytu. Je jí rok, 47 cm/420g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 23:08 Muž Tlachapoud [0] - Pogona VitticepsRe: Pogona
3 měsíční mládě ještě neni dost vitalni na zimovani, což? :) ale je fakt, ze by me to asi netrklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 17:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tlachapoud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 20:58 Muž Tlachapoud [0] - Pogona Vitticeps
Fotka k příspěvku Tomuhle já nerozumím ne to je vůbec poprvé, co se takhle někam uvrtal. Těsně před tím, než se mu zhaslo, už takhle asi i přenocuje. Snad nedostal nějaký deprese :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 22:38 Muž Flutter [27] Re: Tlachapoud
Tak přesně takhle se chová i náš ještěrák. Vrcholem aktivity je sehnout se pro cvrčka, který se mu přitoulal pod hlavu. Dovedeš si představit naše překvapení, když jsme vypustili do terárka pár sarančat a ten lemrouch po nich normálně začal skákat rychlostí, jakou jsme ani netušili, že dokáže vyvinout coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 22:13 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Tlachapoud
:-D Jestli ty po něm nechceš nějak moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 22:12 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Sisi
Taky si myslím, že jsou zajímavější ;-) Hlavně si dobře rozmysli to terárko a udělej ho už napoprvé správně, abys s ním pak neměla starosti, až agamka povyroste ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 19:44 Muž Tlachapoud [0] - Pogona Vitticeps
Tlachapoud prestehovani zvladl v pohode, vubec se mi nejevi vyplasene, vystresovane, nic. Asi je to peknej flegmouš, jeste jsem ho nevidel nejak rozhazenyho nebo prekvapenyho. Co me ale trochu vadi je jeho pristup k loveni cvrcku. Umeji si hezky zalezt, ale zadni mistri sveta ve schovce to nejsou. Jenze agamak se je neobtezuje vubec hledat, kdyz ma hlad. Naservirovani pod nos, to jo, ale hledat si je - kdepak... je nejaky zhyckany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 19:19 Sisi Re: Nessy
Nojono co se dá dělat víc mě zaujali agamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:44 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Sisi
No jo, kdo to má tušit, ještě před měsícem jsi je chtěla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:34 Sisi Re: Flutter
No tak jedině ještě na zem nebo přistavým komodu a jinak nessy gegončíky nechci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:33 Sisi Re: Landvir
Hloubka max 70 cm je to tlustá skříň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 12:50 Muž Flutter [27] Re: Sisi
30 cm je na výšku málo, dospělá agama má na délku půl metru. Jako šplhavec by si tedy takové terárko moc neužila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 12:44 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Sisi
Holka obávám se, že to pro dospělou agamu nebude... Co třeba gekončíci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 08:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Sisi
A hloubka?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 07:39 Muž Tlachapoud [0] - Pogona VitticepsRe: Nessy
To uz je ted pozde :/ ja myslim, ze to zkousne a bude ji tam lepe. No a koneckoncu do toho noveho terarka taky nemusi hned za tyden, to muze vlastne pockat, jak dlouho chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 07:22 Sisi
Ono to je kvůli tomu že já mám velikou skříň a vní mám prostor na terárium max 90 cm dlouhé a max 30 cm vysoké bude to stačit
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 00:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Tlachapoud
No možná toho je dost - když jsem přestěhovala terko o metr a půl, Matylda tři týdny nevěděla, kde bydlí... A tak celkově na ní bylo vidět, že je nesvá. Nebylo by lepší ho sundat zase dolů a počkat ten týden, ať má o jeden vzruch méně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 23:21 Muž Tlachapoud [0] - Pogona Vitticeps
Já měl terárko na zemi týden, není to moc praktické a vážně mě to už po pár dnech dohnalo do Ikea koupit komodu, na kterou jsem dnes terárko přemístil. Agamák to ale docela zvládal, nezdál se mi vystresovaný. Chodil jsem tam pomalu, po čtyrech a vždycky s cvrčkem, tak se dokonce naučil si pro něj chodit naproti, nebo už dopředu vyčkávat pod "krmítkem" když měl hladík :)
No a to přemístění proběhlo v podstatě před chvílí, když už zalezlej dřímal - asi to moc nezaregistroval, že je na jiném místě a ve vyšší poloze, snad nebude zítra moc překvapenej. Do toho psal přítelkyni její známý-chovatel, který má terarium navíc; takže v sobotu jedem pro hezčí, větší, celkově lepší terárko a já si říkám; nebude to na jednoho agamáka už moc? Před týdnem se přistěhoval k nám, dneska z místa na místo a za týden by měl jít zase do nového. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 22:25 Muž Flutter [27] Re: Sisi
Jak píše Nessy - agamy mají rády rozhled a moc se jim nelíbí, když se kolem hýbe něco hodně vysokého. To by se týkalo i případného přístupu k teráriu. Když k agamě přijdeš a sehneš se k ní, může jí to vylekat. Když se skloníš kus od ní a přiblížíš se "menší", tak to nese mnohem líp. Ideální by pak bylo přistupovat k terárku po čtyřech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 21:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Sisi
Nevadilo, i když agamy mají raději rozhled shora. Taky je na zemi o něco chladněji, tak možná budeš muset topit silnější žárovkou, než bys topila někde výš, ale to už jsou jen mé odhady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 21:32 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka, Flutter
No vidíš a já blbá jí neodpověděla! hmm

Jo, to je fakt, třeba si nějakého všimla, i když se mi zdálo, že se nekoukala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 21:03 Sisi
Ahoj chci se zeptat jestli bych mohla mít terárium na zemi nevadilo by to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2014 17:28 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Možná je to věc mláďat a nového prostředí, nevím. Každopádně Pacičce tenkrát asi bylo taky fuk, jestli je tam sama, nebo se na ní někdo kouká. Ono tedy je to "sama" dost diskutabilní. Eda když v terárku zakýve hlavou, tak holky začnou mávat i na druhé straně pokoje (cca 3,5 metru daleko), přestože se zdá, že se nemůžou ani přímo vidět (ne kvůli vzdálenosti, ale kvůli překážce mezi nimi). Takže sice píšeš, že v "dohledu" jiný ještěr není, ale to neznamená, že ona o žádném neví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 17:24 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Co jsem tady na stránkách postřehla,je pacičkování komunikace mezi agamami.Co když komunikuje sama se sebou. smich A nebyla jsi na blízku ty?Třeba ti něco taky chtěla říct. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:04 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
No já chápu, když to dělají před jinýma ještěrama, ale sama? To jsem koukala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:59 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Tak přesně tohle nám dělala naše Pacička (taky od toho má jméno) - všude běhala a mávala na všechny strany. Po pár týdnech jí to víceméně přešlo a teď už mává jen na Edův pokyn (respektive pokyv).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 10:29 Žena Nessy [124] - Ještěři – Délka spánku
Nepotřebují malé ještěrky taky víc spánku jako malí savci? Pozoruji, že večer víc zlobí, tak jestli to třeba není tím... (A jestli je to úplně hloupá otázka, tak pardon X-) )

A ještě jedna, co když maličká mává pacičkou jak u pomalého kraula, když prozkoumává pokoj a není v dohledu jiný ještěr? Já myslela, že je to podřízené gesto? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 11:26 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
No právě, že jsem to u ní teď viděla furt (tu chvíli, co jsem jí pozorovala) a u ostatních jsem si nevšimla, tak si říkám, jestli se něco nepoděje... Jinak teda vypadá v pohodě, jen jsem jí na rozdíl od ostatních neviděla žrát, ale to může být ještě stěhováním. Byla bych nerada něco zanedbala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 10:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, Bora to taky občas dělá, ale nikdy jsem nad tím takhle nepřemýšlel.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 10:14 Žena Nessy [124] - Ještěři – Nastuzení?
Majda když při dýchaní otevře tlamku, ozve se jakoby mlasknutí. A otevírá jí celkem často(ne z vedra). Nemůže to být příznak zahlenění/nastydnutí? U ostatních jsem nic takového nepozorovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 23:14 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
:-D Šváby už jedině pinzetou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 23:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
OK. Ovšem bacha - za krmné šváby, co nabeton nedokáží v našich podmínkách přežít a natož se reprodukovat (i když se po úniku vesele množí ve špajzu) ale vážně nemůžu. Ne že mi je jednoho krásného dne otlučeš o hlavu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:45 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
To taky nevím, to zhodnotím až časem :-D Snad bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2014 22:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Tak teď nevím - mám se hluboce stydět nebo si poplácat po rameni, jako že se pochválím (když to za mě nikdo jiný neudělá)? :-D
Hele, ať se obludíkům daří nejmíň po nejbližších 15 let :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:20 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak už je mám doma. A z velké části za to můžeš ty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Tlachapoud
Naší Alici se takový prstýnek na konci ocásku utvořil když se mi ještě vešla do dlaně. Rostlo to s ní a odpadlo až ve věku víc jak tří let - cca 4 mm od konce. I tak má ocas mnohem delší než její větší a robustnější sameček, ono vlastně není poznat že jí tam tam nějaký ždibec chybí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 19:36 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Tlachapoud
Ahoj, jak píše Pogona, je možné že o ten kousíček ocásku přijde, ale taky nemusí. Staly se mně při svleku tyhle jak píšeš "prstýnky" na ocásku u obou agam a ne jednou a buď jsem to opatrně časem sloupnul a nebo se to spravilo při dalším svleku, však sám uvidíš... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=551