Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:26 Karolína
Kde má větrání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:12 Sooki
terárko má 50x50cm chvili by tam být mohl ale nemá se moc kam šplhat. časem bych mu udělala terárko s tatkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sooki
Pak je ten "kámoš" co Ti to poradil na hlavu hmm tohle je dobrý tak do popelnice s označením "sklo". Agamě pořiď co nejdřív nové, alespoň 90 na 45cm ( ideálně větší ), v tomhle ji akorát utýráš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 21:51 michailo Re: sooki
Chce to hlavně jiné terárko-větší a dobře odvětrané,což se o tomto paskvilu říci nedá. Ten topnej kámen vyndej a dej tam obyč. žárovku a to UVB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 21:13 Karolína
Jak je to terárko velké? Asi moc ne, že? Nevím, jestli je možné, aby se všech cvrčků bála, podle mě ne ne Jak by přežila v přírodě... Ale u některých vousatek je to, že nic nežere možné. Pokud se takto stane, nezbývá nic jiného než umělé krmení. (o tom si kdyžtak vyhledej na internetu, s tím žádné zkušenosti nemám) To, že nežere ovoce a zeleninu je normální, ten můj je taky ještě mládě a taky to nežere. Ale žere ten hmyz. Zkus mu koupit ledový salát. To je jediné ze zeleniny a ovoce co Benjík žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:51 Sooki
jej tak děkuji no Kamoš co agamu taky má a kupoval terarko semnou tak mi tohlensto poradil že ji to vydrží na celý život že má prý taky nějaké menší(asi tak tomu nerozumí jak sem si myslela...) a žije mu v tom...
cvrčky mám malilké tak nevím. ani ovoce ani zeleninku nechce jíst sem z toho nervozní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:10 Karolína
Červíky jí nedávej každý den! Dej jí je tak max. 1x za měsíc po nějaké mističce. Jsou špatní na trávení, agamce by bylo špatně a mohlo by ji to i zabít. Působí střevní potíže. Jak máš cvrčky velké? Můj Benjík (taky vousatka) hned jak jsem ho donesla domů tak bych řekla, že se cvrků taky bál. Měl ty velké (poradil nám to jejich prodávající ne ) Hned druhý den jsme museli kupovat ty nejmenší. Benjík dělal, že tam není a nechtěl je lovit (asi se těch velkých bál)JAk jsme mu dali ty malé, úplně s chutí je jedl, snědl jich 35 v jeden den :-D. Agamce kup ňějaké menší cvrčku (cca 1 cm).

PS: terárko co nejdřív vyměň, pro agamku je nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 19:06 Dannie Re: Sooki
toto není rozhodně vhodné pro jakékoliv zvíře. do toho si zavři kaktus, agamě kup pořádné terárium!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 18:34 Sooki
Fotka k příspěvku Zatím má jen tohle, podle toho jak vydím vaše terárka tak by mu více vyhovovalo to co máme na hada, tak když byroste tak bych je radši přehodila...
Už se tam po terárku běhá :-D
Kolik může sníst deně červíků? Je možné že se těch cvrčků bojí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 08:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sooki
Nahraj fotku celého terárka,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 03:30 Sooki
Fotka k příspěvku tady je hned jak sem si ho přinesla domů
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 16:07 Honza
Máš tam i jinou žárovku ? výhřevnou ? patrně jí je zima .. jak je zbarvená ? pošli foto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 11:16 sooki
Ahoj, potřebuju poradit. Před dvěma týdny jsem si koupila vousatku a za tu dobu mi snědla asi tak 15 cvrčků a pár červíků, sálát, jablko ani mrkvičku nepapá. od toho co jsem mu předělala žárovku na repti glo 10 tak ani nelítá po terárku a jenom leží za vyhřívacím kamenem... :-( předem děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 08:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
terarka.net/jesteri/clanek/62--spravna-inkubace-vajec-a-nasledna-pece ;-)

Ta splasklá vejce pozoruj, vzpamatovat se můžou, ale taky můžou splasknout ještě víc a začít plesnivět, pokud by se tak dělo, co nejdřív je vyhoď ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 22:49 Žena Verčák [112] - Ještěři
Budu si zítra tvořit ten inkubátor... Staré akvárko zevnitř obložené polystyrenem dole voda s akvarijním topítkem s termostem nad vodou mřížka (nejspíš vytvořená z perlinky páč nic jiného tu teď nemám...) na mřížce krabičky s vermikulitem či perlitem nebo co zítra seženu a vajíčka.. strop šikmý z polystyrenu, ať voda stéká místo kapání. Mám krabičky uzavřít víčky nebo je mám nechat otevřené? jak daleko mám od sebe dát vajíčka? Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 20:35 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku tak jsem nakonec musela použít písek.. ale zverák u nás má zítra otevřeno, takže tam koupím vermikulit a hned to předělám do krabiček ve kterých už budou nastálo :) vajíček mám 20... (nechápu jak se to do ní vlezlo :-o ) hrabala až tak že prohrabala stěnu v terárku do polystyrenu si pak vyrobila cca 3 cm hlubokou díru kam nacpala 5 vajíček :-) dost blbě se to vyndávalo :-D
Některé ty vajíčka jsou trošku promáčklé.. vzpamatuje se to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 18:32 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
děkuji :-) zkusím to :-)
jenom musím vymyslet kde seženu rašelinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 18:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Určitě má, ale vejce nenechávej v teráriu, 3dny 2 agamy s vejci v teráriu = velký průšvih, agamy je téměř jistě "rozdupou, rozhrabou, sežerou,...".
Vajíčka dej klidně do nějakých uzaviratelných krabiček ( samozřejmě s dírkami pro vzduch ) a nouzově použij na dno mírně vlhkou rašelinu, krabičku nechej na terárku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 17:41 Žena Verčák [112] - Ještěři
ahoj... tak se stalo čeho jsem se obávala.. Kimi nakladla vajíčka někdy beěhm včerejška či dneška .. no prostě během doby kdy jsem tu nebyla. Tak na 70% si myslím že užž jsemji koupila gravidní, vož by tak nevadilo, ale nejsem připravená... neám připravený inkubátor.. co myslíte vydrží tam ty vajíčka ty 3-4 dny než nějaký splaším? ... ono je dost na houby že teď jsou ty svátky :(
mám to místo kde vajíčka jsou vlhčit? asi ano že... na místě kde teď jsou je nějakých 27°C na povrchu.. Má to cenu zkoušet?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 16:07 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Karolína
to terárko...to možná ani ne, největší vodopád od exo-terra má 32cm, takže ikdyby to byl ten největší, tak by terárko mělo max. 60 na výšku...no něco příšerného tohleto ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 14:14 Karolína
MYslíš tu agamku, nebo terko? Terko je vhodné pro chamíka, ne pro vousatku :-| Nechápu tyhle lidi, ani si nepřečtou o agamě nic a pořídí ji tady tohle coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 13:36 Muž Matewoo [5] - Ještěři
zvirata.bazos.cz/…
tohle je něco strašnýho... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 10:03 Muž halaly [25] - Ještěři
Elegans: Přesně tak, tahají zadní nohy a byli tacoví vlhčí.
Nevíš ale, čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 08:52 elegans1 Re: halaly
Zmeň dodavatele.Taky jsem párkrát koupil cvrčky,kteří druhý den za sebou tahali zadní nohy,byli jakoby mokří a pochcípali během pár dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 08:48 elegans1 Re: Karolína
Nechat si posílat decku poštou nebo pro ni jet do Ostravy se asi moc nevyplatí,ne?
Když je v litru 600 kusů,kolik asi může být v jednom deci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 08:45 Karolína
A nebo, že bych koupila třeba 1dcl....Kolik je +- v 1dcl cvrčků? Díky, K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 00:00 Muž halaly [25] - Ještěři
Když už tu mluvíme o cvrčcích, tak mám docela problém.
Poslední dva měsíce jsem kupoval na burze cca litr cvrčků, dal je do krabice, měli jak suché, tak i "mokré" krmení (saláty, mrkve, jabka apod.). Jenže ani ne po týdnu začali zdechávat. Pro mě zajímavé je, že zdechávali divně. Prostě šupli s sebou na záda, byli ještě živí, ale pak v této poloze do 24h zdechli. Tohle se mi stalo třeba včera, když mi 3 cvrčci utekli. Našel jsem je mrtvé nohama nahoru.
Teď se chci zeptat, čím to sakra může být? Teplota se pochybuji od 18° do 22°C, prostě pokojovka. Ještě jeden dodatek. Když jsem cvrčka vzhůru nohama uviděl, převrátil jsem ho na nožky a v pohodě běhal, za chvíli zase na záda a konec.
Teď kupuji raději cvrčky po krabičkách a nechám je v krabičce, dám jim kousek čínského zelího, nějakou granuli a v pohodě mi vydrží více jak týden.
Omlouvám se za OT a chyby v textu (mám po pivu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:53 Karolína
Aha, ještě jednou strašně moc děkuji!! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 18:56 elegans1 Re: Karolína
mailto:vorax@email.cz
V litru může být tak 600 kusů+-
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:59 Karolína
Moc Vám děkuju. A nedali by jste mi prosím kontakt na toho chovatele z Ostravy? Kolik to je cca cvrčků ten 1 litr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 15:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Ano, mláďata do nějakých 20 - 25cm celkové délky se futrují pořád, u větších agam se pak krmení redukuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 13:48 elegans1 Re: Karolína
Na ifauna.cz najdeš několik chovatelů cvrčků,jeden tam je i z Ostravy.Litr dospělých tě vyjde na cca 250 Kč+stovka poštovné.Kupovat je po krabičkách v obchodě je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 12:38 Karolína
Tak vy jste mi předtím řekli, že ji mám krmit tak dlouho, dokud nepřestane žrát. Benjík je velký 26 cm (celý). Sežere jich denně cca 20- celá krabička...Zelené mu taky dávám, nic nechce, kromě led. salátu. To sní i 10 lístků...Jsem z Orlové.Podala jsem všude možně inzeráty, že sháním chovatele, a 2 týdny a nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 19:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Jak je velký? Nebude spíš lepší mu potravu zredukovat, moje děti by denně taky snědly 20 pytlíků s bonbóny za 300Kč, když bych jim je dal,.....
Určitě agamě krmení zredukuj a doplň o "zelené" - ideální je čínské zelí, mrkev,..... Každopádně ji tolik nekrm - bude obézní. ;-)
Ony jsou to "popelnice" a dokud jim budeš dávat, budou žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 18:54 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Karolína
Co třeba zkusit jiný druh švábů např. shelfordella tartara nebo blaptica dubia chov nění náročný a při splnění podmínek se i dobře množí a určitě se to vyplatí. Nemá cenu kupovat předražený hmyz v petschopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 18:52 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Karolína
od kud jsi?:-) určitě někde v okollí je nějaký chovatel co prodává cvrčky za mnohem levnější peníz než ve zverimexu :-)
Kolik cvrčků je v tom balíčku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 18:47 Karolína
Zdravím, už nevíme co máme dělat... Náš vousáč sežere 1 balíček denně (mimochodem 1 balíček- 55 kč)Takže platíme mailant. Má teprve 4 měsíce, co budeme dělat až bude dospělí, to těch krabiček sní 5?! Chov cvrčků jsem zkoušela, nic... :-( A švábi se taky nevyplatí, sice sní jen tak 3 denně, ale ve zverimexech jsem viděla krabičku se dvěma švábi za 50 kč. A ten náš malej je ješte nesní, jsou na něj moc velcí. Poraďte prosím, neexistuje nějaký hmyz, který se dá chovat jednoduše i pro úplné začátečníky? Děkuji, K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 16:36 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
děkuji :-) no jelikož ted jedu na 3 dny pryč a u druhého terárka nemám časovač tak je dám do společného a jak přijedu a bude ještě furt hrabat tak je oddělím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 14:53 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Ne nemusí pryč a ty máš to terárko přes dva metry,takže tam by neměl být problém,ale na druhou stranu je to lepší. Ona taky ale může dělat zkušební nory třeba týden dopředu...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 14:10 Žena Verčák [112] - Ještěři
Tak tam má dvě kladiště.. a ona hrabe všude kolem ... asi se jí nelíbí... mám ještě hodně blbý dotaz.. může samec zůstat v terárku nebo musí pryč? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 12:58 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
díky :) no udělám ty kladiště prostě dvě a uvidím :) já si stejně myslím že ji jenom hráblo a vůbec v sobě vajíčka nemá :) ale pro jistotu : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 12:41 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
problém je v tom, že ona teď hrabe uplně na opačném knci terárka.. u jeskyně se vůbec nevyskytuje...

Mě taky většina agam hrabe a následně klade kousek od světel a né naučně ve studenějším koutku....Ona si to nakonec vyklade tam kde bude chtít...i kdyby si jí tam dala tři kladiště do různých částí terária tak se ti třeba stejně vyklade mimo ty předem připravená kladiště(stalo se mi)...a kor jestli je to prvnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 12:12 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Děkuji děkuji děkuji.. zkusím teda dát kladiště do nejtmavějšího koutu tj do "jeskyně" problém je v tom, že ona teď hrabe uplně na opačném knci terárka.. u jeskyně se vůbec nevyskytuje... tam kde ted hrabe je kolem 30 -35 stupnů.... jeskyně je o pokojové teplotě :-) přidávám fotku.. modře je vyznačeno kam bych dala kladiště já, červeně kde hrabe agama (myšleno za kořenem) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:31 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Pogonova odpověď je naprosto vyčerpávající. Není co dodat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 22:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Kladiště - vlhký koutek - udělej co možná nejdál od světel, zkus vytvořit nějakou skalku, nebo klidně krabici od bot napůl zapuštěnou do písku, hlavně ať má agama klid a přítmí, písku se neboj i půl metrovou vrstvu vyhrabe kladící samice až na dno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:10 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
Děkuji :-) kladiště teda vyrobím tak, že tam dám \"vlhký koutek\".. ? mám ho dát tam, kde teď hrabe? : )může tam být vlhký písek nebo tam musí být něco jiného vlhkého? ;-) děkuji : )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 21:33 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Martina
Jak kolega nastínil, je to vždy o individuálním výběru. Ti ještěři jsou vybaveni instinkty starými miliony let a jednají podle nich, cítí-li potřebu si něco doplnit.
Jeden z našich ještěrů např. téměř nejí čerstvé listí, na které se ostatní lačně vrhají. On vždy počká až zbytky z něj seschnou jako seno - a teprv pak si na tom jde pochutnávat. Dokud jsem nesežrané zbytky zeleného okamžitě odstraňoval, trpěl průjmy. Něco v jeho střevech prostě nefunguje tak jak má, prostinké proschnutí potravy ho ale zažívacích problémů zbavilo a od té doby kypí zdravím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:40 Martina Re: Pogona
Děkuji moc za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 19:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martina
Vitamíny ze "zeleného" krmení pro ně až tak důležité nejsou, mají-li dobré UVB záření a přísun minerálo-vitaminových směsí ( NutriMix,apod. ). Bez "zeleného" se obejdou i úplně - některé z mých agam je odmítají úplně a není to problém, hlavní složka potravy je hmyz. Je to jako u lidí, jednomu chutná sladké, jiný by se nedotkl masa,...... Pokud to Tvá agama odmítá, nic si z toho nedělej, občas jí to zkus nabídnout a časem uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:49 Dannie Re: PavelPavel
a co třeba počkat a ne hned útočit a nadávat, opravdu tu nikoho neplatí za to aby ihned odpovídal, tohle není call centrum u čezu rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1851