Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:59 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
:-D :-D Docela sranda to tady pročítat. Člověk se občas fakt pobaví. Škoda, že jsem ty stránky nenašel. Taky bych si rád početl rady od zkušeného chovatele.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmmm, navíc si kolega Mirek stáhnul prezentace a smazal profil,....to dle mého poví vše.... Každopádně lze dalším generacím vzkázat, že pohlaví u agam obzvlášť mladých nelze na jisto určit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A tohle je důvod proč na jednu stranu proklínám internet.... 12ti letý mladík či slečna si pořídí domů svého prvního hada a samozřejmě snadno vytvoří jakési www stránky o jeho chovu, kam s dávkou důležitosti napíší všelijaké bláboly a nesmysly a bohužel, ten kdo si je ( neznalý věci ) přečte se jimi řídí a šíří je dál, vznikají tak fámy typu : "omyjte savem větve do terária, písek pečte hodinu v troubě", atd. atd.,....

Ona se s jedním teráriem s agamami a jedním s leguánem nedá díra do světa chovatelství udělat,.....

Agamy koupe asi proto, že v Austrálii jim denně klokani skočí napustit vanu jinak vzácné a pro agamy skoro nedostupné vody, během zimování se jim svítí asi proto, aby jin nebyla taková ZIMA,.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:01 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Mirek
Panebože co to máš za stránky? Proč agamy denně koupeš? A proč jim během zimování svítíš? Dál už to ani nečtu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 12:51 R Muž Landvir [231] - Ještěři
V první řadě díky za potvrzení mého komentáře o určení pohlaví v druhé řadě opravdu máš Mirku na svých stránkách spoustu hovadin a za třetí, kupoval jsem agamky ve třech měsících od chovatele,který má už stovky mladých za sebou a ten mě říkal,že bych měl mít podle té tvé 100% teorie zvednutí ocásku,dvě samice a teď to vypadá na samce,takže ať si to každý přebere.Ať se daří;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 10:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mirek
Co znamená celá řada metod? Se ptáš Ty "chovatel"???

Pohlaví se dá odhadnout např.:

- podle stavby těla ( samci bývají robustnější )
- podle tvaru hlavy
- podle kořene ocasu
- podle femorálních pórú ( opět není 100%ní )
- polde hemipenisů
- podle zavedené sondy
- v krajním případě se dá odhadnout i podle chování
- hmm

Oproti tomu souhlasím s HammerJoem, prošel jsem zběžně Tvé stránky a každá druhá věta na nich je holá volovina,..... :-O

Např. ( výtažky z Tvých stránek ) :

- Písek je vhodné čas od času pořádně proprat a vysušit.My to řešíme na plechu v troubě.

- Spodní část terárka by měla být vysypaná pískem.Jakou vrstvu zvolíte,takovou budete mít.Podle mě stačí 2-3cm.Terarijní písek koupíte v každém větším zverimexu.Rozdílné jsou jen ceny a nabídka barevných odstínu.

- dva a více samečků pohromadě být nesmí (pokousali by se)

- agamky krmíme z ruky,nebo plastovou pinzetou,takže misku na cvrčky nebo šváby nepotřebujeme (krmný hmyz z misky stejně uteče).

konec citací.

Podle tohoto mini-výtažku si asi obrázek o Tvé ůzpůsobilosti" asi každý udělá sám.

Dva samečci v teráriu by se "nepokousali" ale jeden druhého zabil, nechápu proč krmit z ruky - jasně, že krmný hmyz uteče z misky - to je ale pro agamu alespoň nějaká zábava- LOV ( on je v přírodě taky nikdo z ruky nekrmí ), pouštní písky do terária je kravina nejvyššího kalibru, stačí obyčejný říční písek - kdyby velkochovatelé takové, předražené písky používali a čas od času je pekli nepochopitelně v troubě- pak by mládě agamy díky těmto nákladům stálo od 1000.- výš,.... navíc 2-3cm vrstva písku pro agamu nestačí , rádi se hrabou, podhrabávají a zahrabávají, ideální je vrstva 10cm a víc,....
Nemluvě o kravinách typu ReptiGlo 10.0 = pouštní slunce, teplotě po teráriu 30C ( taková trvalá teplota agamu totiž odrovná ) atd. atd. atd.,......

Agam jsem odchoval možná několik tisícovek, takže opravdu moc dobře vím, že pohlaví, navíc u mláďat na 100% prostě určit nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2012 21:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Mirek
Na to že na svých stránkách píšeš o repti glu jako o cituji : REPTI GLO 10.0 COMPACT,26W. Má velice silný zdroj UVB záření podobný tomu,který je v pouštích.

Tak bych se zdržel komentářů tipu zvednu ocásek a vidím a nebo něco ve stylu ostuda a tak podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 19:52 Mirek Re: Mirek
Já mám metodu jednu a ta je stoprocentní! Ta metoda je taková,že agamce zvednu ocásek a podívám se.To je vše. Okamžitě poznám,jestli mám,kupuji,nebo prodávám samečka nebo samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 19:08 Mirek Re: Pogona
Co to znamená celá ředa metod???????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 19:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mirek
Pohlaví neurčí, ale odhadne, existuje celá řada metod, ale žádná není na 100%, sebelepšímu chovateli se časem z určené samice může klidně vyklubat samec a naopak, sám jsem takových případů zažil mnoho a věř, že pohlaví určovali opravdoví chovatelé,...... Na 100% se prostě a jednoduše pohlaví určit nedá.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 18:58 Mirek Re: Landvir
Drahý příteli Landvíre.Nechci se s Tebou přít kdo má pravdu a kdo ne.Pokud Ty,nebo kterýkoliv jiný chovatel agam vousatých neumí určit pohlaví u odrostlejšího mláděte natož v dospělosti,tak je to přinejmenším ostuda.Nechci říct,že jsi špatný chovatel-to rozhodně ne,ale netvrď tady ostatním,že u agam vousatých je pohlaví i v dospělosti nerozpoznatelné.Když to nepoznáš Ty,tak to přece neznamená,že to nepozná nikdo.Pokud kupuji dvou měsíční agamku a chci samečka (barevné formy,která je dost drahá),tak vím, že si od chovatele odvezu samečka.Ten kdo se chovu Pogony vitticeps věnuje delší dobu a odchovává hodně mláďat,dovede pohlaví bez problému rozpoznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 18:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
Přesně tak, souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 17:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Mirek
Ahoj,dovoluji si Ti Mirku oponovat, na 100 % to neurčíš ani v dospělosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   02.11.2012 20:22 Mirek Re: fusicek
Ahoj,udělej foto,pošli a pokusíme se určit pohlaví.Ve čtyřech měsících už to je krásně rozpoznatelné.Záleží ale na kvalitě fotek.Na živo to určíš ve čtyřech měsících na sto %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 14:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fusicek
Klidně je nechej zatím spolu ;-) Nikdo Ti neřekne na 100%, že máš dva samce.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:08 fusicek Re: Mirek
mám tedy počkat až to půjde poznat nebo je oddělit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 20:31 Mirek Re: Filda
V Ostravě to v OBI nebývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 20:23 Filda
To jsem zvědav zejtra kouknu v obi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:58 Mirek Re: fusicek
Ahoj,na 99% máš v teráriu dva kluky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:36 Mirek Re: Filda
Fotka k příspěvku Poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:35 Mirek Re: Filda
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:35 Mirek Re: Filda
Fotka k příspěvku Ahoj.Tak jsem na to přišel a posílám slibované fotky Callisie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 16:53 Filda
nemám problem mailto:flowirs@seznam.cz děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:20 Mirek Re: Filda
Rád Ti ji vyfotím a pošlu ale vůbec nevím jak tady na to.Na tomto webu jsem dnes poprvé a ještě se tady neorientuji. Což takhle poslat Ti ji na email.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:07 Filda
JJo pokud to nedělá problem :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:02 Mirek Re: Filda
Myslíš foto Callisie??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:53 Filda
Mirku pošleš sem když tak obrázek dal jsem si to google a našlo to milion obrázků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:32 Mirek Re: TerkaS
My jsme ji koupili v Baumaxu,ale pokud jí v květinářství nemají,tak by Ti jí tam mohli obědnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:18 Žena TerkaS [12] - Ještěři
muze mit agama skytavku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:17 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Mirek
nebo rukolu a polníček, nebo můžeš nechat naklíčit čočku, slunečnici.. a kde se dá sehnat kalisie? Na me vsude koukaj jak na blazna v kvetinarstvich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 17:28 Mirek Re: Filda
Ahoj,kup si pokojovou rostlinu "Calisii" a můžeš krmit celou zimu.Agamky ji milují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 16:23 Filda
Ahoj čím krmíte obvykle přes zimu myslím že jim bude protivný když jim budu pořád servírovat zelí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:14 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj, s pískem typu dětské pískoviště buď raději opatrná. Bývá v něm obvykle vysoký podíl slídy a dalších přilnavých materiálů, které mohou ještěrky obtěžovat.
Osobně nabírám už přirozeně těchto komponentů zbavený písek z jednoho potoku, properu jej a pak vysuším. Je to sice pracné a docela na dlouho, ve finále se to ale vyplatí. A čištění? Něco jak psal HammerJoe - průběžně odstraňuji hovínka a další nečistoty z povrchu, jednou za čas pak všechen substrát vyndám z terka a properu naprosto stejně, jako písek od rybiček z akvária :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:19 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Já než to nadatluju, tak jsi mě předběhl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:14 Karolína
Aha, tak ještě jednou děkuju :-) hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2012 16:12 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Karolína
měnit cca jednou za měsíc by vyšlo pěkně draho

To neměň tak často, pokud budeš pravidelně vyndavat exkrementy....stačí jednou za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko,prosímtě nebuď blázen:-D Písek se nekupuje a už vůbec ne do takovýho terárka. Normálně zajdi na jaře, nebo klidně i teď k jakékoliv větší řece a všude kolem budou naplaveniny písku, takový ty ostrůvky víš? A když ho pěkně usušíš, třeba na pytlu od plastů a popřípadě ho přeseješ, tak máš nádhernej píseček;-) A jestli je to pro tebe problém, tak v jakýchkoli stavebninách nebo nějakej známej zedník, Ti dá pytel písku zadarmo. Ten když přeseješ na tzv. hlaďůšek tak to máš to samé. Ten od řeky ale bývá mnohem jemnější;-) Hlavně nebuď šíša a nekupuj předražené terarijní písky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:07 Karolína
aha, děkuji :-D Protože jsem se zhrozila, ve zveráku 3 kg písku 200 kč, a do terária aspoň tak 20 kg a měnit cca jednou za měsíc by vyšlo pěkně draho :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:04 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Karolína
přesně tak skoč na hřiště ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:03 Karolína
A ten se dá taky v poho koupi za dobrou cenu, nebo mám vzít igelitku a lopatku a jít na hřiště?? :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:02 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Karolína
Stačí obyč. z pískoviště. Tak alespoň 15-20 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 15:51 Karolína
Za kolik prosím kupujete pro agamu písek? A jaký? Kolik kg za tu cenu kupujete a kolik kg se do toho jednoho terárka (100x50x50) musí těch balíčků dát? Děkuji K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:35 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Navrhuji od teďka Debílka ignorovat, takovýchto puberťáku, co nemají co dělat a s prominutím vysírají....a to ani nejsou registrovaní na stránkách a jen melou sačky, je mezi náma spousta;-) A zbytečně se plní vlákno blbostma a až tu bude někdo chtít něco najít, tak nevím. Kdyžtak jeho komenty správci smažte, a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 10:32 Filda
Myslím že fajfmen se zvířaty opravdu ví co dělat a má zkušenosti takže nechápu proč si na něj vyskakuješ ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2012 20:00 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Debílek
Ahoj "Debílku". Ačkoli jistá míra ironie leckdy není od věci, nebylo by marné podpořit své příspěvky do fóra buďto aktivní prezentací (jakou zde má např. tebou znevažovaný Sewer, Hammer ad.) anebo aspoň odkazem na osobní stránky (jako má např. elegans1). Ať všichni vědí, jaká práce za tebou stojí ;-)
Mmch. matfyz, jádro a pod. dnes přílišný dojem neudělá. Umíš si vůbec představit, kolik např. inženýrů řídí autobusy MHD nebo tvrdne po obchoďácích na stojkách v mundůrech bezpečnostních agentur za 48,50 Kč hrudého měsíčně? Kolik týpků s veřejnoprávním vzděláním staví dnes a denně do latě vyučený prodavač? Halda lidí i s červeným diplomem dnes neseže ani tu rachotu krumpáčem! Vítej v realitě soudobé ČR, študentíku. A odnauč se aroganci! Až budeš (a to budeš!) po absolvování stát na pracáku frontu na "blbou" lopatu, možná to i pochopíš...
Milý "Debílku", ty sis svůj nick fakt nevybral náhodou X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2012 19:01 Žena Verčák [112] - Ještěři
bez teorie by nebyla praxe, nebo by byla hodně drahá v některých případech :-) ovšem tady někdo teoreticky vypočítal blbost :-) takže jako by to byla praxe bez teorie... ale to jsme jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Debílek
Tebe je lepší ignorovat:-D Takový profíky z matfyz jsme tady fakt potřebovali:-D Škoda mluvit:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:41 fusicek Re: Verčák
to právě nejde ještě poznat myslíme si,že je to ale páreček, jsou stejně staré a jedna je taková mohutnější i hlavu má větší a širší ocas...četla jsem,že tohle je znak samce...ta druhá je drobnější...žerou stejně....akorát sem je teď přistihla,že se pobili tak nevím jestli si jen vyznačovali dominanci.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 17:50 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Filda
terarka.net/jesteri/clanek/75-zimovani-jesteru-a-vse-kolem
tady máš všechno, stačí si to tu projít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 17:35 Filda
Potřeboval bych vysvětlit zazimovaní :-) Mužu někoho poprosit ? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2101