Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:44 Muž jozkablack [2] - Ještěři – Problém.
Moc děkuji za postřehy.
Takže nožku má OK. Jestli je na fotce vidět nějakej otok, je to jen špatnej úhel. Pořád ještě nežere, ale na druhou stranu se flek nezvětšuje.
Je tedy možné, aby když se začne svlékat, nebude žrát? Nezlobte se za pitomé otázky. Jen nemám zkušenosti a bojim se abych něco nezanedbal.
Jinak ještě na otázku Nikol. Tak vše živé projde Roboranem, jenže to asi vitamíny nejsou co?
Takže zatím nepanikařim a počkám. Jak dlouho mám čekat?
Jo a jak se jmenujou ty vitamíny co mám podávat. Myslim že se to míchá 1:1 s Roboranem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 23:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
A kde že je to zakřivení? Ať na tu fotku koukám jak chci, vidím jen normálně osvalenou pacičku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: jozkablack
Šedý flek na hlavičce je normálním příznakem brzkého svlékání.
Nežravost se občas i u naprosto zdravých jedinců projevuje z důvodů kterým nejlíp rozumí zvířata sama, pokud to nepotrvá příliš dlouho a ještěrka nezačne hubnout nebo tak něco, nemusíš se bát ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 19:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Těsně za palcem začíná takové "normálně-podivné" zakřivení nohy, asi jde jen o blbý úhel focení, ale raději se zeptám, než budu věštit z koule,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 13:24 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Já tam žádný "otok" nevidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 13:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Já si myslím, že to tak je..uvidíme co napíše "jozkablack". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 12:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jozkablack
Na té pravé přední nožce je to otok, nebo to je jen úhlem focení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 11:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jozkablack
Ahoj, jak píše Verčák, žádnou paniku, chystá se nejspíš na svlek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:54 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: jozkablack
to vypadá že se ti na tom místě bude brzo svlíkat ;-) žádnou paniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:03 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: jozkablack
Ahoj, dáváš cvrčky a sarančata do směsi vitamínů???Mohlo by to být nedostatkem vitamínů ale jistá si nejsem. :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:00 Muž jozkablack [2] - Ještěři – Agama má asi problém.
Fotka k příspěvku Zdravim.
Nechci panikařit, ale asi mi nic jinýho nezbývá. Mám problém s Agamou, vlastně dva problémy. Možná spolu souvisejí. Dnes je sobota a Agama od středy nic nepozřela. Ve středu naposled prokazatelně zdlábla pár cvrčků, den před tim pár červů. Sem tam si zobla jablka. No ve čtvrtek jsem přinesl sarančata, který doslova miluje. A stalo se něco co mne udivilo. Po jednom chňapl, ale zas ho ihned pustil a od tý doby nic. Ani zelenina, ani cvrček, saranče, prostě nic.
A co víc včera se mu na hlavě objevil flek (viz foto). Jsem z toho celkem na nervy, nechci aby se trápil. Mám v plánu hned v pondělí s nim skočit na specializovaný pracoviště, kde se zabývají jen a jen plazi.
Nevíte co by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2014 12:54 Muž radek2121 [1] - JeštěřiRe: Landvir
Ano o jde obyčejnou zářivku, jako UVB mám reptiglo v kompaktu než budou peníze na výbojku a předřadník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 12:37 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
No inkubátor nemám ten by se nám už sem nevešel hodně nábytku a terárka a akvária.Už neprosvěcuju jen jsem ráno se mrkla zda se něco od posledka změnilo a asi ne. Mám je v platovým boxu s dírkami ve víku i trochu po stranách teď jsem dostala radu ať je dám někam k teplu aby měly stejné mikroklima a teplotu. Vadí jim pokles teploty v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2014 12:28 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikola90
pokud ti inkubátor nějak nepřekáží tak bych vajíčka nechala tak 14 dní napokoji a jenom vizuálně hlídala jestli neplesniví.. moc tam nevětrat nebrat do ruky neprosvědsovat... bud z toho něco bude, nebo ne.. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 12:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: radek2121
Ahoj Radku, jestli jde o obyčejnou zářivku, tak určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 12:25 Muž radek2121 [1] - Ještěři – Světlo
Chci se zeptat jestli nevadí agamce zářivka T5 místo T8.
Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 10:44 Žena Nikola90 [8] - Hadi – Ještě jednou vejce
Ahojda
Tak mám nový poznatek, vejce drží tvar a nerostou.Z 3/4 jsou žlutá a napočítala jsem tam jen cca 3-5 červených, krátkých žilek. Nejsou po celém vejci jsou na boku a vypadá to, že jsou v nějaké bublině, že je to ohraničené.Mám čekat nebo je dát pryč???Ono těch žilek tam není mnoho a já nevím zda mají být vidět už teď po týdnu a dni a zda jich má být mnoho nebo málo apod. :-O :-O :-( Tamty vejce byly bez žilek a čistě žluté.Díky díky díky moc za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:25 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
No ani jsem si nevšimla zda rostou, jsou větší.Ale všimla jsem si těch barevných puntíků a té žluté barvy..nebo i toho jak jsou propadlá a scvrklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Pokud vejce rostou, jsou oplodněná. Prosvěcovat je a jakkoli s nimi manipulovat je na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 11:51 Žena Nikola90 [8] - Hadi – snůška po kontrole
Tak už od snesení všech vajec uběhl cca týden.A já se rozhodla je prosvítit a zkontrolovat,opatrně jsem odhrnula vlhký vermikulit a rovnou jsem začala zjišťovat, že některá se úplně propadla,jiná zas, že jsou úplně žlutá další, že mají po sobě černé a červené a hnědé ďubky/zbarvení a z toho všeho jen 3 u kterých se začínali objevovat náznaky žilek.Sice byla žlutá ale byly tam vidět žilky, a tak se ptám: Že by jsem viděla první náznaky zárodku???Protože ty vejce nebyly čistě žlutá ale byly tam vidět červené žilky na jednom místě, sice jich nebylo moc ale byly tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 21:20 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Děkuju moc za pomoc, no když to jinak nepůjde, do budoucna je zkusím napářit, samce bych sehnal, to by snad problém nebyl....uvidíme jak to vše dopadne. Ještě jednou děkuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 21:04 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Jardo,zabránit a předejít tomu se dá pářením se samcem, jinak asi ne. Pokud by jsi to do budoucna vůbec neřešil, tak by se taky mohlo stát že ten nápor nerozchodí. Pokud máš nějakého známého co má zdravého samečka nech obě dvě samice napářit jednou za rok a bude klid,oni poté když budou chtít tak si další snůšku oplodněnou vytvoří sami z minulého páření se samečkem.Některé samice vytváří snůšky neustále jdoucí po sobě a to je fakt problém,pokud je nemáš kým pářit.Vejce potom buď odinkubuješ nebo vyhodíš,ale pro samičku je to mnohem lepší a šetrnější řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Ahoj HammerJoe, díky za radu a za názor, podle toho jak jsem dneska agamy porovnával, tak budou obě opravdu nejspíš holky....

Jinak ještě jeden hloupej dotaz..myslíš, že se těmto neoplodněným snůškám dá nějak zabránit, nebo to probíhá častěji? Je mě jí docela líto, když vidím jak ju to vysiluje a je taková unavená... Díky moc za odpovědi. Jarda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:40 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
Podle hlavy se to moc poznat nedá, stejnou hlavu může mít jak samec tak i samice.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:34 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
K té fotce: póry má malé a nejsou tak zřetelné jak u samce.Zduřeniny nebo naběhlé kožní boule od hemipenisů by byly větší nejspíš to bude samice. Ale zkus jak jsem ti psala, taková rektoskopie :-D mírně nenásilně ohni ocas, kde je kloaka a stáhni ji zadek, jako bys se chtěl podívat dovnitř :-D :-D Jo je to k smíchu ale jinak to popsat neumím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:30 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: khopikcopin
Ahoj nevím jak u felzum ale u agam jak jsem popisovala v druhém příspěvku Landvirovi. Možná to bude stejné nebo tam bude něco jiného či jiné znaky jak to poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2014 18:29 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
Co mi tady napsal Tomek nebo kdo to byl, tak agamy snáší u hluchá=neoplodněná vejce bez potřeby sexu s agamákem. Takže pokud máš 2holky nebo holku a druhý nevíš a nepozoroval bys, že se pářili tak to budou hluchá vejce. Ještě jak ti můžu pomoct tak jeden způsob jak zjistit, co máš za pohlaví je ten že si vezmeš danou agamu a stáhneš ji jaksi kloaku, když tam nebude červená kůže a bude úzký prostor tak je to holka a když po stáhnutí kloky bude červená sliznice nebo maso(nevím jak to říct :-D ) tak se jedná o kluka. Dnes jsem to četla v té jedné příručce o agamě, jak jsou ty hubené o dalších zvířatech.A autor tam právě zmiňuje tenhle způsob a že je to nejjistější jak to poznáš...Zkus to a dej pak vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:24 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
No jedno je z 8 splasklé jinak jedno bílé díky asi malilinké rose taky trochu splasklé(a to mám v boxu díry na větrání).A pak 3 jsou růžovo-oranžové, raději jsem je zahrabala do vermikulitu celé a za týden bych je mohla prosvítit, abych zjistila kolik oplodněných bude...Ale je zajímavé, že je nezahrabala ale kladla volně a né najednou :-( . Uvidíme třeba z toho budou 3 nebo 4 či 2 ještěráčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 17:23 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Podle mého je na fotce samička.

Je možný aby vajíčka snesla i když by byli obě samice? (Četl jsem tu že se to stává.)

Samozřejmě, je naprosto běžné a nežádoucí. Pro samičky jsou velice vysilující neoplozené snůšky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 17:00 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – taky
Ahoj já tedy agamy nechovám ale mám jednu felzumu madagas. A když jsem ji kupoval tak to měl být sameček a nedávno mi asi po rocea něco snesl(a) vajíčko (samozřejmě neoplodněné) tak taky nevímno asi jsem ti moc neporadil jen píšu že se mi to stalo taky
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 15:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Landvir
Fotka k příspěvku Lepší foto asi neudělám.... :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 15:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Landvir
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 14:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola90
Ahoj Niki, tak jak to vypadá s vajíčkama?? Prvně jsem Tě tu utěšoval, že to nějak dopadne a dnes po příchodu domů jsem našel po teráriu vajíčka...6 zahrabaných v rohu a dalších 8 roztahaných všude možně.

Paradoxem je, že když jsem před cca 2,5 roky agamky kupoval, bylo mě řečeno, že kupuji 2 samice, postupem času se ale začali vyvíjet jako samci (znatelné hemipenisy, tvar hlavy atd.), tak jsem s tím byl tak nějak smířenej..občas po sobě vyjeli ale nic vážnýho, jinak byli kamarádi. A ejhle, dneska jsem našel ty vejce..

Teď bych chtěl možná hloupou otázku na ostatní kolegy tady:
Je možný aby vajíčka snesla i když by byli obě samice? (Četl jsem tu že se to stává.)

Ještě přiložím foto k posouzení pohlaví druhé agamky....děkuju moc za rady, upřímně jsem z toho jelen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 20:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Klárislávka
Jednu a za pár měsíců až se z ní na 99% vyklube to či ono pohlaví, pořídit stejně velké do skupiny s již určeným pohlavím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 19:38 Klárislávka – Agamku jednu nebo dvě?
Dobrý den, pouštíme se do chovu agam, nevíme ale zda je lepší koupit rovnou dvě. Chtěly bychom to zkusit první s jednou, nebude pak problém dodat do terária další? Chceme samice, terárko bude cca 120x50x60. A navíc sem slyšela něco o tom, že jim je lépe když nesou samotné. Kukují :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 13:23 Žena Nessy [124] - Ještěři – Nachlazení
Tak mě napadlo - v kolika může agama nastydnout? Když mi Matylda leze na okno - v pokoji mám cca 24°C, ale na okně bude o něco míň. Je to takový ten starý barák. Na okně mám sice koberec, aby to nebylo studené, ale stejně... Samozřejmě, když svítí suníčko, může se tam i trochu vyhřát. Ale zůstává na okně i když slunko zajde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:25 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Nikola90
Tak jsem zkontrolovala vrstva je asi 18cm a písek byl suchý jen na povrchu ale raději jsem to postříkala vodou, pro případ, kdyby měla klást dál...Fíha..No u samce tam ta vrstva nebyla tak vysoká :-( ale teď když je u sebe tak ona to vyprdne i s výkaly..na vajíčkách byly přilepené i hovínka...Mají to vrozené ne?Jako tu reakci na kladení, že musí vyhrabat díru naklást a pak zas zahrabat...Ona asi týden před kladením pořád běhala po teráriu ale nehrabala...chtěla ven ale když jsem s ní byla v bytě tak jen utíkala jako vždycky.U samce se zklidnila a lezla mu po skalnaté zadní zdi a po kořenu.Jo přiznávám mou chybu, že jsem nebyla na to připravená a že jsem s tím vůbec nepočítala a že jsem to na jejím chování nepoznala. :-( Ponaučení pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:03 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
No písek má ale včera nakladla jedno a dneska ráno další 3 ne coze Rychle jsem je přendala do vermikulitu jen to jedno bylo ze spodu jaksi splasklé tak nevím ale všechny byly žluté...asi prohrábnu písek vypadá to, že je asi suchý :-( :-O Mám fixírku tak to raději navlhčím ale písek i terárko vlhčím 2x denně.Jen teď byla na delší dobu se samcem tak je tam sucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 10:17 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikola90
hlavně by agama měla naklást všechna vajíčka najednou... :-( má odpovídající kladiště? vysokou vrstvu vlhkého písku nebo tak něco? Aby ten zbytek vajíček nezadržela.... to by mohl být velký problém pro ni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:21 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nikola90
Skoro bych se vsadila, že je má na stejné straně jako ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:01 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
No tak z terka a do terka, na to přišla rychle. (Taky ho mám kvůli tomu natočené na postel :) ) Ale je mi divné, že by chápala, že já jsem vzdušná cesta do terka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 18:48 Žena Nikola90 [8] - Hadi – anatomie samice agamy
Mám dotaz na uložení vaječníků u agamy vousaté, na které straně je má?Nebo na které straně jsou uvnitř samice vajíčka. Dneska ta moje mamina vyprdla další vajíčko..a tak jsem ji zkusila jemně hmátnout na bříško a asi jsem nahmatala další vajíčko na pravé straně.Je to možné u nich nahmatat ale abych nenahmatala něco jiného.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 17:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, agamy jsou inteligentní tvorové a pokud to bude dělat častěji, tak se to naučila. :-) Musíš to vyzkoušet víckrát, sama uvidíš jestli to byla náhoda. :)
Já je mám takhle naučený na vylézaní po taburetu do a z terária, když je nechám otevřený a nedám jim taburet, tak koukají a čekají a asi po půl hodině na to prdí a skočí dolu i tak, ale nahoru už je to horší. :-D
Stejně tak, když je patlám a sedím na sedačce, tak jsou naučený po nohách běhat na konfer. stolek, když mám nohy dole, tak vždycky popoběhnou po nohách, zastaví se a běží zpátky a čekají až je natáhnu, tak asi budou hodně chytrý. ;-)
Určitě by se takových případů našlo i víc.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 17:35 Žena Nessy [124] - Ještěři – Inteligence agamek
Mám další hloupou otázku - jak jsou agamy inteligentní?
Dneska mě Matylda docela dostala a nevím, co si o tom myslet - byla na okně, kam si sama vyleze, začalo se stmívat a už nesvítilo sluníčko, Matylda koukla na „schůdky“ a asi se na to necítila, tak zase popoběhla k oknu. Tak jsem tam šla, dala jsem tam ruku a ona mi k ní hned přiběhla. Ale nebylo to, že by na ruce něco hledala, prostě jako by čekala, až jí vezmu a dám do terárka. potlesk Nevím, jestli může být takhle inteligentní - včera jsem jí brala z okna a dávala do terka, ale že by jí to takhle došlo a sama si přišla? coze Jen mě to zarazilo a potěšilo a ráda bych věděla, jestli tomu nepřikládám moc velkou váhu a nebyla to jen náhoda. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 20:43 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
No já jsem zvědavá...Mám doma termobox a napadlo mě je dát do něho plast.krabka se tam vejde v pohodě...a pokud teplo tak petky s teplou vodou...Zatím jsou na skříni, kde je nejtepleji u stropu...Prkna tu nemám ale možná v dílně u přítele by se něco našlo co by se dalo strčit do termoboxu....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 20:19 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
Nj Tomáš je pro mě jaksi zhrubělé lepší je ten Tomek ještě ti můžu psát Tomíku ale to by bylo asi ještě horší.Jen dotaz, dneska jsem koupila ten vermikulit litr=malý sáček dala do plastového boxu na hračky a zjistila, že to vydá na polovinu té plochy a né na celý?Vadí to při inkubaci?Je to už navlhčené vodou a vajíčka už tam jsou ale aby tam nevadil ten prostor, kde vermikulit není...Přesná gramáž tam nebyla ale na mé váze to dalo 40g a v návodu na sáčku bylo na 100g 100ml vody..Tak jsem to pokrátila na 50ml-100ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:53 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikola90
nestresuj... pokud jsou oplodněná myslím že z nich něco bude.. já jsem taky k vajíčkům přišla jak slepý k houslím (na štědrý den jsem vyráběla inkubátor) byly asi dva dny na písku na terárku a bylo z toho krásných 15 agamek... ;-) další snůžku o které jsem si byla naprosto jistá že je neoplodněná (všechny vajíčka spíš růžové než bílé neskutečně měkké a splasklé, vůbec jsem nedbala na to v jaké poloze je kam dávám) jsem dala do inkubátoru protože jsem měla vajíčka vézt do prahy slečně pro jakési vejcožrouty tak at se "nezkazí" no se slečnou jsme se nedomluvili tak jsem po nějaké době.. už fakt nevím jak dlouho možná 3 týdny vajíčka chtěla vyhodit... jenom ze zvědavosti jsem jedno rozřízla a tam zárodek.. jasně zřetelný ocas páteř hlava, místo pro oči a pod. bylo mi jich líto... ale dalších 15 agamek jsem si fakt dovolit nemohla... a to to faky vypadalo jako jasně neoplodněné vajíčka ;-) takže zkus to ono z toho něco bude ;-)
jako inkubátor jsem vzala staré akvárko, obložila ho zevnitř polystyrenem udělala tam dvě polystyrenové příčky do toho vodu akvatirní topítko s termostatem, na ty příčky položila sítku na to krabičky s vejci, jako víko inkubátoru další polystyren (položený šikmo aby voda nekapala na vejce) a bylo hotovo ;-)
cca takhle nějak terarka.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 17:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Hihi, teď jsi mi připoměla jednoho kolegu z práce, je to JEDINÝ člověk na světě, který mě oslovuje Tomku :-D

Co se týče snůšky, za to nemůže "první zavrznutí" samice běžně kladou vejce neoplozená, i když u sebe nemají samce. Čili prostě snesla vejce a buď budou oplodněná nebo ne. Snášet může 1 - 4krát do roka.
Co se týče mláďat ty můžeš mít první měsíc, dva v plastovém boxu o základně cca 30-40cm na ubrouscích či malé vrstvě písku, samozřejmě pod zdrojem UVB a dopované vápníkem.
V pohodě je pak za rozumnou cenu na dvou měsících prodáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:51 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: fajfmen
Tak to by snad neměl být problém..Můžu se zeptat? Je normální, když ta vejce měla včera trochu propadlou jakoby promáčklou stěnu? Já některý právě našla s touhle stěnou jsou asi 2 z těch 5 tak zda se to vývojem spraví nebo zda je to neoplozené?Jinak všechna jsou pěně oválná a bílá.A teda ty 2-3měsíce inkubace?Jen si ověřuju fakta.Díky všem i Tobě Tomku :) Jo já vím měla jsem být připravená a s tím obracením to jsem si uvědomila trochu pozdě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 00:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nikola90
I kdybys měla prťousky rozdat za pár kaček, zájemci se najdou ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=901