Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:52 Žena Verčák [112] - Ještěři – barvy
tak mě napadlo Jak vnímají vousatky barvy? Nechci na ni děla žádné pokusy :-D a tato informace je mi prakticky k ničemu :-) ale zajímá mě to.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:40 Muž lukys1 [0] - Želvy
Fotka k příspěvku Tak tohle je doufám budoucí terárko vousatek(samozřejmě místo dřevěnejch dvířek bude skleněná šoupačka) :) Někdy na jaře jelikož se bude měnit koberec a kvůli tomu se musí vyházet komplet celej nábytek a některý skříně i rozebrat :-D jinak bych to začal dělat dřív.Jen se chci zeptat jak mám vyřešit větrání ???? Mám na jedný straně dát nějakou mřížku nebo ne ???? Prvně sem myslel napravo a do levýho boku jenže napravo to asi nebude nejlepší když se budev zimě větrat. Bude stačit větrání v levým boku ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:09 Muž lukys1 [0] - Želvy
Jo a jaště když píšeš že na všechno se dá říci ano. Nebude tedy potom nutnost kupovat vetší terárko(když teda budou častý vvycházky po bytě a v létě po venku)?? Protože to by byl trošičku problém vzhledem k tomu že to bude terra ze skříně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:06 Muž lukys1 [0] - Želvy
No tak to je parádní aspoň odpadne narozdíl od felzumek nutnost tak častýho rosení když agamky sou spíš skoro s pouště :-D a navíc sou moc krásný a daj se pěkně proběhnout když sem včera viděl pár videí s felzumkou tak nwm esli bych ji nekdy ještě chytil :-D jo a jenom ještě jaký vitamínky a minerály(napište s čím máte nejlepší skušenosti)??? A ještě můžete někdo napsat nejlepší řešení osvětlení ?? Jestli žárovku obyč + nějakou special zářivku(napište prosím nějaký nejlepší řešení odrazný plochy) nebo nějakou žárovku výhřevnou se spektrem UVA + UVB + obyc zářivku jako světlo jenom(podle mě je lepší UV zářivka + normal žárovka protože zářivka vydá víc UV a na větší plochu , ale je to jenom můj názor. Možná se pletu. A ještě dají se krmit nějakýma sušenejma granulema jako sou např. pro želvy ??? Uvidím tottiž jak by se líbilo někomu (člověku který se bude starat v době nepřítomnosti) pracovat ze cvrčkama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukys1
Na všchno se dá odpovědět, že ANO ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 15:40 Muž lukys1 [0] - Želvy
Chci se zeptat postačí jedné agamě vousaté terárium o rozměru 67x66x33cm s ukrytem pod pískem s korkové kůry, 3D pozadí z polystyrenu a PU pěny UV zářivka a normální žárovka na výhřev(pokud stačí obyč zářivka jako světlo a nějaká žárovka typu Sun Glo tak napište) krmení cvrčci, kousky ovoce mouchy v létě smíkaný hmyz, jednou deně rosení nebo miska z vodou + občasné rození. A chci se zeptat jestli bude v době mé nepřítomnosti (max 1 týden v kuse) stačit miska s čerstvou vodou a 1 krmení cvrčkama a 2x krmení čínské zelí, nakrájen ovoce nebo něco takového ??


edit: samozřejmostí jsou každodení procházky po bytě :) a ještě vydrží přes víkend bez krmení teda spíš sobotu ?? v pátek jezdím od jara do podzimu na chatu takže by v pátek dostala misku z vodou pokropení vodou dávku cvrčků nebo červíků a v neděli až bych odpoledne přijel normálně postřik krmení ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 23:11 Muž Felix [754] - Ještěři
Oblajzávání jazykem je jasné - ona si to "očmuchává" :-)
Běhání v "mrazu"? Těžko říct. Osobně to nechávám na zvířatech samých. Individuálně - Alice hybernuje ztuhlá jak prkno ve vyhřátém terku, Agáta oproti tomu aktivuje (koupe se v akvárku a cpe se jako zavřená), při tč. panující pokojové teplotě.
Nech to na té ještěrce a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:55 Žena Verčák [112] - Ještěři
ahoj, jak dloho můžu nechat skoro pětiměsíční agamku běhat mimo terárko aby se nenachladla? V pokoji mám asi tak kolem 24 stupňů. Nepoznám jestli jí je zima nebo ne a nerada bych aby byla nemocná. Ráda (asi) mi tu běhá po gauči, ten není tak studený jak zem.

A ještě jeden dotaz proč, když ji dám mimo terárko tak všechno "ochutnává" jazykem :-) prostě jde a všechno oblizuje, obzvlášť když na oranžovém gauči najde zelený kousek to se zastaví a oblízne ho třeba pětkrát :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:54 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Pogona
jasne,budem ju rosit,díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Dixon
Týden, dva,....ale ros agamu, aby pila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:25 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Pogona
ok,a po kolkych dnoch ak bude spat ju mam zobudit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 17:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Dixon
Nech ji odpočnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:58 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Dixon
pred par hodina zaliezla pod koren a tam zase spi... takze neviem co snou,ci ju mam tak nechat alebo zajtra ak bude spat tk ju zase zobudit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 15:30 Žena Verčák [112] - Ještěři
akvárko nebude třeba... záchod si udělala z misky na zelené.. tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:05 Muž Dixon [1] - Ještěři
Tak vcera som agamku zobudil a ona zjedla 2 cvrcky a jednu mali pistiu hop ,dneska uz je celkom aktivna oproti tomu co bolo predtym.Skusil som jej dat cvrcka ale nemala zaujem,mozno bude chciet neskor,ale chcem sa opytat,ako podporit chut do jedla? :-P
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:23 Muž Felix [754] - Ještěři
Určo jo, akorát se to blbě dohledává a tak to chvilku zabere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2010 20:55 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Fotka k příspěvku K tomu tentění - pořiď jí příjemné vyhřáté akváko, kde zadníma pacičkama dosáhne na dno a předníma se udrží na plovoucích rostlinkách... a máš vystaráno :-) . Veškerá hovnítka od Agátky (Pogona vitticeps) lovíme poslední dva roky ryze z akvária pancéřníčků ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:42 Žena poklad [8] - Hadi
Bylo by možné sem vložit anatomii agamky vousaté, případně jiných ještěrů?? :-( ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:04 Muž Felix [754] - Ještěři
Odborníci doporučují mláďata rozdělovat podle velikosti. Ta silnější občas mohou menší napadat - a zmrzačit. Není to přímo pravidlo, ale projistotu je lepší dát ty prcky stranou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:14 broucin – Tři agamky
Ahoj, tak agamky se mají fajn. Koupil jsem tři mimina, jedna už se svlíkla dvakrát a už je docela obří oproti tomu jaká byla. Druhá jen jednou, je menší ale je vidět že žere a dost běhá. Ale ta třetí je taková líná, jídla si moc nevšímá a je nejmenší. Nebude to problém, aby jí ty vetší potom nějak neubližovali???
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:47 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Pogona
jedna sa o mlada ale myslim si ze vyrazne neschudol,takze ho mam skusit zobudit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Za předpokladu, že se jedná o dospělého, zdravého jedince se může stát, že takto bude "zimovat" i měsíc. Můžeš se ho zkusit opatrně probudit a zajistit jeho aktivitu tím, že zvýšíš o pár stupňů teplotu v teráriu ( tím že dáš silnější žárovku ), začneš jej na noc rosit, a v neposlední řadě mu do terárka nasyp pár cvčků.
Ale spíš bych ještě týden, dva počkal, mě dospěláci nežerou i měsíc - pokud výrazně nezhubl, nebo se nejdná o mládě,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:28 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: dan999
aj mne to pride moc, co mam robit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 19:29 dan999
nevím jestli jí neco je, ale 18dní mi příjde moc!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 16:09 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Dixon
stale spi,uz je to 18 dni,neni jej nieco? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 11:38 Žena Verčák [112] - Ještěři
Dobrá díky :-) ono zatím jsem postřehla že se ji loupe jenom trochu hlavička, ale už se to slouplo, a další kůže se neloupe :-) no uvidím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
Svlek může trvat i týden ( většinou však 2-3dny ), stará pokožka se narozdíl od hadů, kteří ji svlečou v celku loupe ( a někdy to může vypadat až hrozivě ), ale neboj, oloupe se sám, není potřeba nijak zasahovat. Starou pokožku mu zatím neslupuj, kdyby to trvalo více než týden, můžeš mu ji opatrně oloupat.
Krm stále stejně, nezvyšuj hlavně rošení ( častá chyba ), jelikož pokožka se mu rozmáčí a má problém ji svléknout. Spíš bych řekl rošení omezit jen na to, aby se ještěr napil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 20:41 Žena Verčák [112] - Ještěři
Tak tu časovanou kravinu už mám :-)

Ale mám takový pocit že se Chaki začala svlíkat (dělají to agamy že jo :-D ), nebo se jí aspoň loupe kůže na hlavičce. má se o agamu v době svlékání pečovat nějak jinak než normálně, nebo furt stejně? a dá se nějak poznat že už se celá svlékla? Jak dlouho to asi tak trvá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:25 Žena Verčák [112] - Ještěři
jasné :-) nedělala jsem z toho žádnou tragédii jenom jsem zvědavá.. :-D tu časovanou zásuvku koupím co nejdřív ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
No, lepší je pravidelný cyklus svícení, co se týče výkalů, něco je špatně pokud by nekálela déle než 14 dní. Jinak kálí, jak kdy a jak která, to se napsat přesně nedá :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 19:29 Žena Verčák [112] - Ještěři
Vadí agamě hodně když se nedodržuje přesný denní režim? tzn že nerožínám a nezhasínám přesně ve stejnou dobu, tím pádem má jeden den o trochu delší a jeden kratší? dneska když jsem ji zhasla takuplně ožila a vypadalo to že se chcezterka dostat ven, lezla po větrání, škrábala po skle sad , a ted si lehla uplně na jiné místo než předešlé dva dny :-) jako mi je celkem jedno kde bude spát, hlavně jestli ji nějak neublíží ten nepravidelný denní režim.. ještě jsem si nestihla koupit takovou tu věc co se tam nastaví čas a ono to samo zapíná a vypíná tone ale koupím brzo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
Jetšě mám takový blbý dotaz :-) Jak často mám čekat že bude "dělat bobek" první dva dny ho tam měla pokaždé, ale i když toho celkem dost snědla včera už nic.. :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 08:19 Muž Dixon [1] - Ještěři
Zdravim,agamka uz 14 dni nezrala a spi stale na tom istom mieste.Je to zase tym pocasim? sa zacinam bat ze jej nieco je... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
No ano, nemůžeme, proto jsem pro, doporučit žárovku, samozřejmě profík a chovatel si už poradí,....takových je ale málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:45 Muž Felix [754] - Ještěři
No jo, jenže na stejném principu bychom mohli klidně i rozjet diskusi např. o tom, zda doporučit auto týpkovi, co je imrvere vylitej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:32 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
No právě, proto jej prostě nelze doporučit, pže když už máme toho chamíka, pak i když mu budu celých 24hodin svítit, může slézt a ochladit se někde dole ve stínu,.... topný kámen je prostě pro určitou skupinu zvířat a navíc při nesprávném použití velmi účinná smrtící zbraň,...bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:29 Muž Felix [754] - Ještěři
Za to ovšem nemůže šutr, ale jeho nevhodné použití nepoučitelnými diletanty ;-)
Principielně je to stejné, jako když se "chovatel" kočky bude divit, že se mu tato vydělala v obýváku (když jí bednu nevyčistil teprv týden smich ). Čím to asi bude? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
No právě, že u chamíků dávají kameny na dno - teplo stoupá a dokonale chamíkovi prohřeje po celodenním sepnutí terárko a chudáse ani nikde neochladí což je zlé,...a jsou i případy, kdy je lidé nevypínají ani na noc,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:18 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Hmmm... u chamíka někde na větvi fakt nevím, k čemu by ten šutr byl... To je právě jako o té akvaristice. Když ale bude někdo chovat trnorepa (Uromastyx), tak mu bude vyhřívat zespoda i tu noru. Pro tohle zvíře je to podstatné...
Samozřejmě, že potroublům, co sesypou haldu tvorů z odlišných prostředí dohromady nevysvětlíš nic, to už je ale tématicky docela jinde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Už když jsem to smolil, věděl jsem, že pasáž s tím, že zvíře si může odejít z kamene příjde, já však ´prostě tyhle kameny ne a nedoporučuji, spíš nadělají "neznaBohům" víc škody, než užitku, někdo si přečte naši diskuzi a zítra ho strčí k chamíkovi,.... obyč žárovka nic nepokazí, naopak,... ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:47 Muž Felix [754] - Ještěři
No ale pozor na ten detail - "... po ochlazení vzduchu se vyhřívá ze šutrů, země..." A o tom to je ;-) . Topný kámen lze jednak připojit na spínačky a jednak je to natolik izolovaný autonomní zdroj tepla, že z něj zvíře sleze kdykoli se mu namane a dál to na ně nemá vliv. Tedy za předpokladu, že ten šutr nebude vyplňovat skoro celou plochu dna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
A nelezou :-) větčina pouštních ještěrů se v období největšího horka tz. cca od 11ti do 15ti hodin ukrývá někde ve stínu, resp. na hranici polostínu, nahřát se odpspodu vylézají především navečer, kdy zem není tolik žhavá - což zaručí ohřev země, kamenu, atd. od obyčejné žárovky. Zvíže si "naleze" zahřívá se a logicky se zem pod ním ochlazuje, kdežto kámen topí a topí jak zděšenej a zvíře tak přijímá "nepřirozené" teplo,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:37 Muž Felix [754] - Ještěři
Mě osobně po takovém zchlazení nesežrané kusy vždycky do dvou dnů uhynuly. Takže chladit ano, ale pro sichr vždy jen počet omezený na jednu krmnou dávku. Samozřejmě taky podle druhu, např. domesticám by to ublížit nemělo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:29 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Jedenáctého jsi psal o tom, že při spodním výhřevu jim trpí zažívací trakt. Tome, konečně spolu můžem zgruntu nesouhlasit :-D
Že spodní výhřev vadí želvám je mimo jakoukoli diskusi. Pokud je to ale naškodu ještěrkám, vysvětli mi prosím, proč teda všechny (kdekoli na planetě), lezou při každé příležitosti na rozpálené zídky, šutry atp. Např. trnorepům nebo čukvalám trávení BEZ intenzivního výhřevu zdola spolehlivě odděláš!
V tomhle směru je to stejné, jako vycházet z potřeb pouštního druhu a roubovat to na (i třeba příbuzný) druh pralesní! Paušalizace v praxi vážně nefunguje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 16:04 Žena Verčák [112] - Ještěři
ok :-) já se ptala hlavně proto ať dobře tráví nebo tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:17 dan999
no myslím že to je clekem jedno, když to bude zhruba ve stejnou dobu. já všechno krmím večer, když jdu spát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 21:31 Žena Verčák [112] - Ještěři
Ještě mě zajímá, jestli je nějaká speciální doba kdy to čtyřměsíční mrně krmit, ráno? odpoledne? dopoledne? večer?
nebo spíš naopak kdy rozhodně krmit nemám? jestli někdy krmit nemám .... :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 19:54 Žena Verčák [112] - Ještěři
no, já právě na burze nekupovala, jsem si říkala že doma pinzetu mám, mám ale s tou se to nedá, a potom mám ještě jednu z dětské hry Malý chemik, a ta už je lepší, ale prvního cvrčka který se mi podařil chytnout jsem zabila... no už se s tím pomalu učím, a ona je stejně z pinzety nechce :-D

a otvírá si na mě pusu, to když je na vyhřátém místě tak se chladí? a když ji mám na ruce to se vzteká? :-D rozzureny ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:52 dan999
na ty cvrky e dporučuje ledničky, normálně tam hodíš krabku cvrku na 5-10 min, oni jakoby ztuhnou, zpomalí a ty se mužeš v pohode přendat, pak zase roztajou, ale jestli to má na ně nějaký negativní vliv a je to jen pro pohodlí člověka vážně netuším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:35 dan999
my jsme koupili pinzetu 20cm na burze v ostravě (akva-tera) a stála něco přes 200 ano ale je fajná, používáme ji ke krmení pavouka, čištění terárek, sazení rostlinek do akva, proste super...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=3401