Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:03 elegans1 Re: Pogona
Samozřejmě to jde i takto.Jde jen o množství,které zvířeti dodáš.
A že všechny tyto přípravky obsahují nemalé množství AD3 je prostě fakt.
Když to dělám absolutně blbě,proč mi to funguje?Proč to funguje mým známým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: MudrMichaela
Jsme rádi, že jsi ráda a že Ti naše "diskuze" snad pomohla. Aspoň vidíš, co dokáže udělat ženská s pár chlapy v jinak "nudné a klidné" diskuzi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Na zvířatech děláš chemické pokusy pořád.Co asi jiného jsou ty roborany a nutrimixy?Všechny obsahují AD3 a to v nemalém množství.Proto lze bez problémů chovat zvířata bez UV.Ony totiž potřebné množství dostanou právě z těchto přípravků a pak je už jedno,jestli je v terárku UV nebo není.

Hmmm, koukám, že jsi to nikdy nikde nenapsal ( analfabeta ze mě dělat nemusíš - číst mě naučili ), Tvých tomuto podobných citací můžu poslat víc, ...

Napsal jsi do puntíku přesně to, co jsem napsal o pár řádků níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:49 elegans1 Re: Pogona
Já jsem problém měl,odnesly to hlavně březí samice a měl jsem mizernou líhnivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:47 elegans1 Re: Pogona
Kde jsem to psal?
Psal jsem,že roboran nebo podobný přípravek + combisol.
Bavíme se zde o metabolismu vápníku.K tomu jsou nutné vápenaté ionty a vitamín D3.Vitamín D3 získá tělo buď z potravy(nutrimix,roboran,combisol,nekton, a já nevím co ještě) nebo se vytvoří v kůži vlivem UV záření.
Pokud myslíš toto,vysvětloval jsem nechápajícímu princip metabolismu vápníku.O tom,kolik čeho se dává tady není ani čárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Jenže pořád lepší nějaké maso, než žádné a párek jen z mouky a strouhanky,...že?

Navíc já používám výhradně UVB zdroje a Calcii carbonas a nemám problém,
a v životěbych nenapsal, že NutriMix hravě nahradí zdroj UVB . čili zajistí optimální přísun D3ky terarijním živočichům hmm
( a to nic nemíchám jen píši, co jsi napsal )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:42 elegans1 Re: Pogona
Výrobci toho nakecají,viz hromada výrobků na hubnutí po kterých zhubne akorát peněženka.
Všechny moje denní zvířata si bohatě vystačí s roboranem a combisolem.
Tady se ale trochu sklouzlo někam úplně jinam.Míchají se hrušky s jabkama.Je přece výrazný rozdíl mez UV kompaktem a výbojkou.Že je reptiglo nejlepší kompakt,neznamená nic.V kategorii párků s obsahem masa do 10 procent,bude párek s 9,8 procenty masa jistě vítěz.Kupovat ho ale určitě nebudu.
Moje zkušenost je taková.Používat jen kompakt bez dodávání D3 nejde.Jedna zkušenost mi stačila a opakovat ji už nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Navíc z informací od výrobce tohoto UVBéčka :

"Nejvíce patrná je intenzita světla v oblastech, které obývají pouštní druhy (např. Uromastyxsp., agamy, scinkové, varani, a různé druhy želv). Právě tyto druhy se nejlépe cítí v zajetí tehdy, pokud mohou využívat zdrojů osvětlení s co možná největším podílem UV záření, tepla a viditelného světla. Jedině tak mohou správně růst, vyvíjet se, ukazovat se v přirozených barvách a rozmnožovat se."

Čili výrobce lže a lže, proč tam raději nenapíše, že pouštní tvorové si bohatě vystačí s NutriMixem,.....Jen úplný blb a neznaboh, by si koupil jakoukoli UVB výbojku, zářivku, trubici,...když ji lze hravě nahradit práškem za 40Kč.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:29 elegans1 Re: Pogona
To já nevím.Používá UV jen u trnorepů.U ostatních denních ještěrů jako galotie,různé mediteránní ještěrky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:26 Žena Nessy [124] - Ještěři
No já ještě trochu nepochopila předřadníky - ty jsou jen k těm vašim drahým nebo ke všem UVB žárovkám? (Vzhledem k tomu, že můj poslední výkon, co se elektriky týče, bylo připojení obvodu od žárovky k baterce na základní škole, tak se nedivte mým možná hloupým otázkám ;-) )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Aha, tak rpoč nekoupil obyčejnou halogenku, např.:

www.kupzarovky.cz/…

to je to samé co ten solar R.

pořád to nechápu,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:22 MudrMichaela
No.. tak jsem to všechno poctivě přečetla a asi se raději přestaňte hádat, protože to stejně nikam nevede.. hmm Každý si stejně bude dál chovat podle svého :-) To co jsem mohla jsem z toho pochytila a já Vám moc děkuji za Vaše odpovědi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:18 elegans1 Re: Pogona
Proč je kupoval?Protože trnorep potřebuje vysokou intenzitu světla.Nestačí jim být ve tmě pod žárovkou,zářivkou nebo UV kompaktem,případně vším dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Podobně jako u kolegy Eleganse nechápu, proč máš u agam vitaluxku za několik set korun, když lze hravě nahradit Roboranem,... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Jiný bude příjem AD3ky nahrazovat NutriMixem pro nosnice ( nebo králíky )
Proč by nemohl?Nechápu,co je na tom k smíchu.


Nechápu tedy proč doporučuješ předražené a zbytečné výbojky a proč Tvůj kamarád, kupoval zbytečně drahý Solar R. trnorepům , když bohatě stačí jako zdroj D3ky NutriMix za 30Kč,.....
teď to teda fakt nechápu,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:38 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: elegans1
Ta cena je vysoká jen na první pohled.

Přesně tak, jen to chce taky kupovat kvalitní předřadníky(tridonic), které vydrží...a potom dokupovat každý rok už jen lampy... Jinak dnes už se dělaj předřadníky na dvě lampy,které jsou už celkem za solidní ceny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:32 elegans1 Re: Pogona
Ta cena je vysoká jen na první pohled.Když si vezmu životnost výbojky a porovnám to s životností a cenou reptigla,tak ještě ušetřím.Kamarád používá pro trnorepy 70w, k tomu ještě výhřevnou žárovku a v létě sedí trnorep pod výbojkou a evidentně mu to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:31 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Přesně tak solar raptor nebo sunlux jsou od 35w a ty mohu doporučit.


Navíc ohromně topí a terárium cca metr na půl metru základny při půldenním svícení přetopí, používal jsem ho kdysi u trnorepů v teráriu cca 120-40-40 a bylo to na hraně,...

Není možné aby ti 35w žárovka přetopila prostor 100x50 nebo 120x40x40 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Pokud máš na mysli Solar raptor, pak ale 35W stojí okolo 1000,- + předřadník, což opět mnoho lidí odradí.

Navíc ohromně topí a terárium cca metr na půl metru základny při půldenním svícení přetopí, používal jsem ho kdysi u trnorepů v teráriu cca 120-40-40 a bylo to na hraně,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:25 elegans1 Re: Pogona
Jiný bude příjem AD3ky nahrazovat NutriMixem pro nosnice ( nebo králíky )
Proč by nemohl?Nechápu,co je na tom k smíchu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:24 elegans1 Re: Landvir
Pokud vím,tak kvalitní UV výbojky se dělají už od 35 w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona


Dle mě je určitě lepší to "nekvalitně-kvalitní" reptiGlo - on totiž každý nemá terárium metr na metr a půl, aby do něj dal 160W výbojku a do menších se určitě hodí a je to lepší než chemie ( se kterou když se to přežene zvíře usmrtí - tedy pro začátečníky super věcička ), to mi nikdo nevymluví ;-)


S tímto souhlasím a více se už nebudu dohadovat, ale je to tady smutná sranda:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:21 elegans1 Re: Landvir
Prezentovat tady nic nebudu,už jsem to několikrát psal.
To jsou moje stránky,pravda,nic moc,tak přes rok jsem tam nebyl.
elegans.webnode.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Wow, jen chvíli jsem tu nebyl a koukám se to pěkně rozjelo. :-D
Holt se na určitých věcech neshodneme, každý máme trochu jiný pohled na věc.

Někdo z nás si nacpe terária UVB zářivkami, které vlastně žádné UVB nevydávají.
Jiný bude příjem AD3ky nahrazovat NutriMixem pro nosnice ( nebo králíky ). :-D
Nebo se vrátí k soudruhům do 50tých let. :-D

Hlavní ale je, aby se zvířata měla dobře a prospívala, ne?

Dle mě je určitě lepší to "nekvalitně-kvalitní" reptiGlo - on totiž každý nemá terárium metr na metr a půl, aby do něj dal 160W výbojku a do menších se určitě hodí a je to lepší než chemie ( se kterou když se to přežene zvíře usmrtí - tedy pro začátečníky super věcička ), to mi nikdo nevymluví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:19 elegans1 Re: HammerJoe
Já jsem si samozřejmě vědomý,že ládovat do zvířat přímo combisol je nesmysl.Vždy jsem psal,že se musí ředit a to pořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:15 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: elegans1
Nechtěl jsem se zapojovat do diskuze,ale musím, zdá se že landvir tomu moc nerozumí i když jsi mu to vysvětlil několikrát :-D.Máš samozřejmě pravdu. A kdo říká že ne, tak tomu nerozumí.Jinak samozřejmě nejsem pro chov na kapičkách,ale zároveň nepodporuji sračkojidní uvb zdroje jakými jsou reptiglo a jim podobný.Když už tak to chce kvalítní zdroje uvb!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:12 elegans1 Re: Landvir
Jo?V čem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:12 elegans1 Re: Landvir
Tak se stav.Bydlím v Opavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:09 elegans1 Re: Landvir
Pane bože,jak nejsem věřící,tak asi budu.
Bavíme se zde o metabolismu vápníku.K tomu jsou nutné vápenaté ionty a vitamín D3.Vitamín D3 získá tělo buď z potravy(nutrimix,roboran,combisol,nekton, a já nevím co ještě) nebo se vytvoří v kůži vlivem UV záření.
Stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Mě je úplně jedno,co si myslí 4 lidi.Já mám prostě zkušenost úplně jinou.Chovám zvířata přes 25 let,momentálně asi 45 druhů ještěrů.Já chápu,že svými zkušenostmi ti nesahám ani po kotníky,ale co už nadělám.

Chichi:-D Samochvála smrdí potlesk Ale jinak dobrý no...bych chtěl tu tvou sbírku někdy vidět, teoretiku:-D
Mohl bys tady alespoň 10 druhů odprezentovat, když už né víc:-D
Jinak, neříkám že jsi špatný chovatel, to né, ale pro začátečníky máš nepraktické rady... tak si cpi zvířata chemií a ať se daří
ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:06 elegans1 Re: Landvir
Mě je úplně jedno,co si myslí 4 lidi.Já mám prostě zkušenost úplně jinou.Chovám zvířata přes 25 let,momentálně asi 45 druhů ještěrů.Já chápu,že svými zkušenostmi ti nesahám ani po kotníky,ale co už nadělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Když nebude UV, můžeš se se všemy doplňky vápníku přeba posrat a je to k ničemu.
Já si neuvědomil, že to má být citace, tak to sorry, to je samozřejmě pravda.

Ty jsi však psal:
Vitamín D3,který se tvoří v kůži vlivem UV dodáš prostě v potravě.Co na tom nechápeš?

A kde teda seženeš to tvý UV???? o kterým jsi psal? Snad z toho záření ne?? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:02 elegans1 Re: Landvir
Když nebude UV, můžeš se se všemy doplňky vápníku přeba posrat a je to k ničemu
Nepsals to náhodou ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:01 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Já to chápu moc dobře ale ty si protiřečíš...na jednu stranu píšeš, že UV není potřeba a na druhou stranu píšeš, že: Když nebude UV, můžeš se se všemy doplňky vápníku přeba posrat a je to k ničemu.

Tak já Tě nechápu, ale když tady další 4 lidi píšou, že meleš sračky, tak na tom něco asi bude:-D Končím to dohadování s tebou, jaksi to ztrací smysl:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:59 elegans1 Re: Dannie
Slepice a ještěr to zpracovávají úplně stejně.Viz hojně používaný nutrimix pro nosnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:57 elegans1 Re: Landvir
Když nebude UV, můžeš se se všemy doplňky vápníku přeba posrat a je to k ničemu
Vitamín D3,který se tvoří v kůži vlivem UV dodáš prostě v potravě.Co na tom nechápeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:55 elegans1 Re: Landvir
Stačí,já mám doma asi 6 repti gel,starých cca 5 let.Používám je jako osvětlení,protože svítí fakt dobře.Žádné jiné UV nemám a používám jen roboran,plastin a jednou za čas combisol AD3.Jo,všechny zvířata mají v terárkách vaječné skořápky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Chlapče,UV má význam jen v metabolismu vápníku.
No a o to tady snad celou dobu jde ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:54 Dannie Re: elegans1
jenomže v příbalovém létáku přípravků s ad3, alespon těch které mi prošly rukou není dávkování pro ještěry. a promiň ale i podprůměrný blb si může domyslet, že býk, slepice a ještěr zpracovávají déčko poněkud jinak, jinak si nedovedu vysvětlit proč jsou některé léky speciálně pro to a ono zvíře. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:53 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Jinak MudrMichaela už se tady asi úplně ztratí:-D Ale hlavní je, že odpověď dostala už níže a stejně je to asi prd platný;-) Znám spoustu chovatelů co nemají UVB a pouze Nutrimix nestačí, jak tu píše elegans1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:52 elegans1 Re: Landvir
Chlapče,UV má význam jen v metabolismu vápníku.Prosím,napiš mi další biochemické reakce,kde je nutné UV.
Vápník dodáš potravou,vitamín D3 buď s potravou nebo se vytvoří vlivem UV záření určitých vlnových délek v kůži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Aha, tak tady je zakopanej pes:-D Ty jsi asi ještě nepochopil, z jakého důvodu se dodává UV záření, že? Nechápu jak to můžeš stavět do protikladu s Nutrimixem a jinou chemií:-D UV je náhrada záření které normalně zvířata přijímají ze Slunce, chápeš? Když nebude UV, můžeš se se všemy doplňky vápníku přeba posrat a je to k ničemu....neboli cituji fajfema:Je potřeba UV, které by v přímém kontextu spustilo metabolizaci potřebných látek. Takže buď UV a nebo tu chemii jako je AD3. Ty meleš kraviny, ach jo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:48 elegans1 Re: Dannie
Ještě ke combinalu.I podprůměrný blb by si měl přečíst návod k použití.Pokud je v příbalovém letáku uvedeno,že dávka pro pětisetkilového býka je 1 ml,těžko dám pár dekové agamě kapku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:43 elegans1 Re: Dannie
Na zvířatech děláš chemické pokusy pořád.Co asi jiného jsou ty roborany a nutrimixy?Všechny obsahují AD3 a to v nemalém množství.Proto lze bez problémů chovat zvířata bez UV.Ony totiž potřebné množství dostanou právě z těchto přípravků a pak je už jedno,jestli je v terárku UV nebo není.
Schválně zkus vysadit třeba nutrimix,pověsit reptiglo a dodávat jen čistý uhličitan vápenatý.Uvidíš jak moc účinné to je.Jako snad všichni jsem samozřejmě reptiglo taky zkoušel.Povzbuzen barevnými grafy na obalu a kecy v krabičce,jsem přestal dodávat AD3,taky můj oblíbený roboran.plastin jsem omezil.Pár felsum to odneslo křivicí a ten rok jsem odchoval tak polovinu mláďat než obvykle.
Mě je úplně putna,jaké UV kdo používá nebo nepoužívá.Já jen tvrdím,že to není rozhodně samospasitelné a nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:37 Dannie Re: Verčák
nevím jak kompakty, ale v práci jsme používali krom jiného i výbojky od arcadie a nebyl s nimi problém a spokojeně pod nimi žilo několik druhů ještěrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dannie
Přesně tak, mě prostě příjde, že kolega se zasekl někde v 70tkách a tam prostě zamrznul.
Jeho logikou se můžeme zeptat, proč vlastně on sám svým zvířatům vůbec svítí, topí a používá k rošení rozprašovač, navíc proč používá skleněná terária.

Ona teraristika sahá až do starého Egypta několik tisíc let před Kristem, tam nebyla elektřina, žádné UVB zdroje ani vitamíny či minerály, první terária byla hliněná, keramická, drátěná,....o rozprašovačích nemluvě a taky to ŠLO....
a staří egypťané měli zajisté početné a zdravé odhcovy, stejně jako soudruzi v roce 1950, kdy teraristika právě díky "jednoduchosti" zaznamenala největší celosvětový rozmach.
Nechápu proč má tedy takovéto "moderní" chovatelské názory 70tých let,......


Holt, správně jsi napsala, doba je ve všech směrech pokroková a pokud dnes můžeme zvířatů zajistit lepší podmínky, větší a kvalitnější terária, odpovídající vlhkost, teplotu a alespoň z části fungující zdroje UVB, pak proč bychom radili se na tohle všechno vykašlat a vrátit se zpět o desítky let,....nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:23 Dannie Re: elegans1
pořád řešíš co bylo před revolucí, ale to už je víc jak 20let. Dnes máme jiné možnosti než dělat na zvířatech chemické pokusy, což by tak dopadlo jelikož ad3 v rukou začátečníka je zbraní a ne vitamíny. Když je dnes možnost zvířata chovat tak aby byla spokojená bez rizika předávkování tak proč toho nevyužít. Proč se držet v době kdy teraristika oproti dnešnímu měřítku byla v plenkách? Osobně si myslím, že to je to samé jako prát na valše protože se na ní kdysi taky pralo a prádlo bylo čisté..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:20 Žena Verčák [112] - Ještěři
když už je to tady o tom UVB.. já když jsem zařizovala první terárium, tak jsem tam původně chtěla dát tuhle zářivku: www.zoohit.cz/…
Máte někdo se značkou Arcadia zkušenosti? Všude čtu o reptiglo.. ale zmínku o tomhle jsem nikde nenašla
Mají jak zářivky tak ty podobné Solar glo (výbojka tuším): www.zoohit.cz/… tak kompaktní: eshop.farmapython.cz/…/
V češtině jsem toho o nich moc nenašla, ale v zahraničních forech se docela často vyskytuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Co se týče období před 50ti lety, pak to soudit nemůžu - nebyl jsem na světě, nicméně od starších kolegů vím, že odchovy nebyly v takové míře jako dnes, zvířata často zkomírala, trpěla mnoha deformacemi apod.,.... rozhodně to nebylo jako dnes, chameleona měl jeden nadšenec v kraji a i ten měl co dělat, aby mu poskytl plnohodnotný život a chovné podmínky.


Já prostě nechápu Tvé stále dokola se opakující otázky jak se to dělalo před X lety??? Dnes je teraristika jinde, mnohem pokročilejší a zvířatům se dají pořídit mnohem lepší podmínky chovu než před X lety, proč se tomu pořád bráníš???

Proč se tedy nestaví domy technologií jako před 50ti lety, proč se nevyrábí auta jako před 50ti lety, proč dnes mají děti ve školách interaktivní učebny, PC, internet, když před 50ti lety taky nebyl a učili se.......

Pokrok nezastavíme a zrovna v teraristice je to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tohle jsou konkrétní výsledky měření ReptiGla měřené kvalitními přístroji, opakovaně, po několika tisících hodinách provozu...

Ty tady zatím jenplkáš o tom, že to nefunguje, ale konkrétní hmatatelný důkaz, že to NEFUNGUJE, nepodáš,.... hmm

Já jsem o pár příspěvků níže psal, že rozhodně mezi TOP UVB zdroje nepatří, ale oproti jiným je to jeden z nejdostupnějších fungujících UVB zdrojů a určitě
se použít dá.Málokdo má doma terárium takových rozměrů a takové finance, aby si pořídil třeba vitaluxku,.... a rozhodně je lepší alespoň nějaký FUNGUJÍCÍ zdroj UVB než žádný.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1701