Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 13:30 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: luciferus150
Ahoj, může se stát, že nikdy rostlinnou žrát nebude:-) Žádná speciální rada asi není, hlavně dávat prvně rostinou, když jdeš krmit a živou až potom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 12:13 luciferus150 – krmení
Zdravím, mám cca 25 g agamku zvládá bez problémů žrát cvrčky a červíky, ale nevím jak ji naučit na rostlinnou potravu. Je ještě příliš malá?? nebo poradíte jak navyknout na rostlinnou stravu?? díky ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 18:48 Muž Stranoch1 [2] Re: Martin
Ahoj. Mrkni sem. Taky jsem začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 12:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Martin
Ahoj Martine, podle stáří a váhy ti opravdu nikdo pohlaví neurčí.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 08:14 Martin – samec ?samice ??
Ahoj.bral jsem ve zverimexu pred 10 dny agamu vousatou,podle info ma 4 mesice -100g.vazeno
A prodavacka nejistě říkala ze je to samec.
Je tomu tak?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 20:25 Muž Stranoch1 [2] Re: Landvir
Taky se snažím krmit ručně. Tak jednoho až dva cvrčky denně. Cca 3cm. Dnes poprvé švába. Jednoho cca 2 cm. Malinký lísteček salatu a to je vše. Já chápu že neporadis ale zkusit musím vše. A to mi byl ten "chovatel" doporučen. Trhy. Kupuji si tam rybicky. A už tam mam polovinu prodejců co od nich ani neonku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 20:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Straňoch
Asi Tě nepotěším, ale agamka má dle mého odhadu sotva 5 týdnů:-( Moje 8 týdenní holky mají 25 a 36g a to tu malou bohužel musím krmit ručně, protože odmítá sama žrát.
Dej jí ještě čas... čím ji krmíš? Zkus malé cvrčky, malinké šváby a nebo v nouzi moučné červy... více ti asi teď neporadím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 17:23 Muž Stranoch1 [2] Re: Landvir
Už jsem zjistil. Od chovatele na akva-Téra trhy most. Možná prekupnik. Co teď. Hrozne se bojí, nežere, nekadi a je stále zalezla u stropu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 21:15 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Landvir
Jo teď už koukám do popisu od koho agamku máš? S tím věkem ti dost drsně lžou:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 21:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Straňoch
Ahoj terárko super, kolik váží prďolka? A jak je veliký? A jak ti žere? Mám teď dvě nové samičky a s jednou mám problém, musel jsem ji začít krmit ručně:-(Bohužel vše ignoruje. hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 17:02 Muž Stranoch1 [2] Re: Landvir
Tak už to je oficiální. Prezentace založena. Mam tam vše v poho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 10:03 Straňoch Re: Landvir
Už je tam druhy den. Takže v pohodě jo. Cvrčky žere až když mu vlezou pod nos. Odpo udelam prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 09:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Straňoch
Nechej ho ať se rozkouká:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 07:43 Straňoch
Ahoj.
Zadám o radu. Včera se k nám nastěhovala agamka. Kluk, cca 6 měsíců mladý. Je v poho. Jen se stále zdržuje u stropu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 13:02 Radek Re: vitticeps
LEDky existují i plnospektrální. Jsou dražší. Nebál bych se jich. Výrazně se začínají prosazovat v akvaristické praxi. Ale chápu i konzervatívní přístup. ...tolik ke světelným LED mýtům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 17:06 Stranoch – Agama terarium
Ahoj všem.
Prosím radu pro začátečníka. Stavba terária pro agamu vousatou.100x40x60 cm. Vxšxd. Sila skla 5 mm. Dno písčité. Křemičitý písek 0,2 - 1,6 mm. Osvětlení ? Pozadí 3D. Vyhotovení z PU pěny. Vloženy do pěny placate kameny. Pretreno epoxidem. Nějaký ten kořen? Kde je chyba? Nebo co změnit. Děkuji všem za dobře řady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 23:26 ouško – zoo trhy
Fotka k příspěvku Čau lidi, tak v sobotu se chystám na zoo trhy Plzeň, kde mám v plánu koupit agamku nebo možná dvě holky, ale teďka nevím na co si mám dát pozor nebo čeho se vyvarovat...na co se ptát???atd.... Představa byla taková že terárko je dostatečně veliké i pro smečku ale zase bych se nerad unáhlil a přecenil své schopnosti... Rád bych dvě samičky z jednoho rodu ale nemám zase hotové druhé terárko pro případ nejakého nuceného rozdělení to plánuji začít tvořit po koupi první/ch holek, nebo mám se vším počkat až bude hotové druhé terárko, nebo prozatím pořídit jednu agamku??? Jsem si myslel že kdyby byli z jednoho rodu a vyrůstaly společně bylo by to lepčejší...tak nevím prosím o nějaký názor..... :-( a ještě kolik taková agamka na trhách stojí???? ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 11:40 Dominik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky za rychlou odpověď. Posílám foto a pro jistotu dáme na terárko kameru a uvidíme, jestli se napadají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 08:15 Muž cadaverous [22] Re: Dominik
Oddelte tu pokousanou do druheho teraria a uvidite. Minimalne kuli mozne karantene kdyby... Ale spis pokousani. Ale fotka by bodla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 22:03 Dominik – agama zadní nohy
Ahoj, prosím o radu, máme 2 agamy, cca 14měsíců staré. Zatím nevím pohlaví, mame je obě rok. Jedna přes zimu více spala a je menší, jelikož tolik nežere jako ta druhá. Jenže má teď problém se zadníma nohama, buď je od té druhé pokousana,občas po ní vyjede. Ale nic drsného jsme neviděli. Nicméně jí jedna noha natekla a je na nártu krvavá a prsty jí odumírají. zdá se,že i druhá noha na tom bude stejně.Je to nemoc , nebo to je pokousání?

Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 16:44 Martin Re: Martin
Dnes jsem zjistil, že ta druhá ji po té noze jde. Druhé zjištění je, že jsou obě samice. Obrázek mi nejde vložit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 20:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Martin
Ahoj Martine, přidej foto, třeba budeme chytřejší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 17:34 Martin – uschlé prsty
Zdravím, poraďte mi prosím. Dnes jsem si všiml, že jedna agama má uschlé prsty na obou zadních nohách (na obou stejný). Co mám prosím dělat? Koupu je a po tomto zjištění jsem ji to vyčistil antiseptickým sprejem. Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 21:33 ouško – děkuji kluci
Fotka k příspěvku čau lidi. děkuji za názory a rady, jako amatér a začátečník si cením každé rady, Tak přidány nějaké poslední fotky už asi možná zařízeného terárka, jsou tam i naměřené teploty, tak bych prosil o další nápad co a kde mám špatně nebo že by i dobře... smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2017 17:53 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: ouško
► ReptiGlo 10.0 je samozřejmě vcelku solidní UVB trubice, která je samozřejmě schopná agamě poskytnout dostatek UVB. Nevýhoda je ale v mizerném dosahu UVB záření (efektivní zhruba do 15-20 cm) a také jí UVB záření rychle slábne, takže se mění zhruba po 7 měsících. Terárko plánujete dost vysoké, takže UVB v zářivce se příliš nehodí. Při výšce 70 cm bych to viděl jednoznačně na UVB výbojku 70W: www.terasvet.cz/…/
Od agam se dává 30-40 cm, navíc i hřeje (teplo je důležité pro vstřebání UVB záření) a parádně svítí (s jinými žárovkami a blikátky se to nedá srovnávat). UVB v ní vydržet zhruba rok svícení, pak se mění za novou - zde už není potřeba kupovat kompletní set, ale pouze samotnou lampu.
► Na prosvětlení terárka po celé ploše se určitě nehodí LED, protože agama (denní ještěři a suchozem. želvy obecně) vidí světlo jinak než my. Aby zdroj vnímali jako denní, tak vyžadují plnospektrální typ (simuluje plné spektrum přirozeného denního světla), zatímco LED ačkoli "denní" svítí ve skutečnosti modře. Ideální trubice do terárka 130 cm dlouhého je 120 cm: www.terasvet.cz/…/
Pokud by se nevešla i se svítidlem, tak dát alespoň 90 cm.
► Na doladění teplot pak postačí klasická bodová žárovka. Odhaduji to tak na 75W: www.terasvet.cz/…/
► Větrání určitě nedělat proti sobě. jedno menší dát do jedné z bočnic nebo do přední stěny a druhé velké na strop. Stropní by mělo být minimálně přes čtvrtinu plochy stropu, ideálně třetina.
► Doporučuji mrknout i na obecný článek o chovu, v podstatě se v něm opakuji + něco navíc: www.davidmuzicek.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 15:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pawlis
Jakože už má týden stavy dušnosti (protože třeba kousíček pampelišky vdechla)? Nebo jen týden nechce jíst? Nebo má týden nějaký problém protože se jí někdo neodborně vrtal v trávicím traktu a kdoví co jí tam poranil?
Já bych s ní teda okamžitě mazal k vetovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 00:11 Pawlis – Stresovana agama
Ahoj,naše 4 léta agama se prezrala pampeliškami,cpe se pořád a vsim .Nicméně ted se trochu precenila a začala se dusit. Tudíž jsme z ní vytáhli trs už natravenych pampelišek. Bohužel už to bude týden a od té doby nic nechce jist a je taková apaticka a stále se jen vyhříva.
Nemáte někdo nějaký tip jak do ní nacpat jídlo a nebo ji jakkoli pomoci? Neradi bychom o ní přišli
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 10:22 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ouško
Ahoj, vemu to popořadě:-) Jak jsem psal, ta zářivka je nějaká zbytečně předražená rádoby speciálka. Asi mají něco do sebe s UVB nemá nic společného. Pokud mohu radit, kup si obyčejnou zářivku a nebo tu ledkovou jak píšeš, nebo třeba LED pásky jak mám já, k tomu obyčejnou žárovku za 10Kč na výhřev a vedle ní pověsit co nejníže k agamce UVB žárovku, což je například tato.
www.bezednamiska.cz/…
Ušetříš 500 Kč za tu speciální zářivku a máš za ni UVB žárovku. Potom se dají sehnat i UVB výbojky, které zároveň i vytápí terárko, ale jelikož už tam budeš mít tak dost teplo z okolí, tak je to zbytečné.
Co se teploty týče, tak s tím asi nic nevymyslíš, hold dáš na vytápění slabší žárovku a hotovo;-). Ještě k těm LEDkám, taky mám studnou bílou, ale k hadům jsem dal tzv."denní bílá" a vypadá to mnohem lépe. Ale to už záleží na vkusu. Jinak v tom žádnou vědu nehledej:-D Snad jsem ti pomohl, kdyžtak mrkni ke mně na prezentaci agamy, tam žárovky určitě někde uvidíš... například tady:
terarka.net/fotogalerie.php…
Mám výhřevnou v květináči, za stínítkem UVB a na dosvicení LED pásky, v tvém případě trubici...
Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 08:01 ouško Re: Landvir
Aha asi jsem se špatně vyjádřil UVB by měla být www.ceskyzverimex.cz/…
nebude to moc?? a cca do jakej vejšky by měla být umístěna?? a co ta teplota v bytě nebude to moc...abych docílil nějakého chladnějšího místa v terárku... s tím větráním a průvanem máš zřejmě pravvdu...dám na tvoojí radu, a chladnější místo budu směřovat na stranu k větrací mříšce na boku...
A terárko se pokusím dosvítit LED zářivkovou trubicí 120cm "studená bílá"??? nevadí LEDky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 06:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ouško
Ahoj Ouško, rozměry terária super. To označení osvětlení nějak moc nechápu. Ale asi se jedná o nějakou rádoby speciální zářivku, na tu se vyprdi a dej klasickou plus výhřevnou žárovku a samozřejmě nutný zdroj UVB. Co se větrání týče, nedělal bych otvory na bocích proti sobě, kvůli průvanu, bude ti terárkem profukovat, udělej jeden na boku jak píšeš a pak po celé délce nahoře terária, popřípadě dva pásy nahoře. Toť můj názor, jinak už se moc těšíme, jak se to bude vyvíjet a taky na prezentaci. Ať se dílo daří.... ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 23:57 ouško – Agama vousatá, stavba terárka
Ahoj, Jsem tu nováček, dotaz na stavbu terária které je prozatím v plánování, 1300x700x600mm "DxVxH, větrání v pravé i levé bočnici, cca ve výšce 100mm ode dna otvor větrací cca 100x500mm + otvory nahoře ve stropě??Samozřejmě 3D pozadí, osvětlení bych si představoval Exo Tera 10.0 40W 1220mm není to zbytečně moc???, + výhřevná žárovka umístěna asi na pravé straně terária, ale to se může ještě změnit... Podotýkám že bydlím v podkrovní dřevostavbě takže teplota v bytě stále kolem 24C, v období léta se teplota pohybuje kolem 28 - 30c....i v noci, bude to problém???
Co si o tom myslíte??? postupem času kterého není zas až tak tolik tak začnu stavět, a poté bych přidal i tu fotečku, poté to všechno proměřím teplotní rozdíly a uvidím co a jak a dám vědět....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 21:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Shanard
Ahoj, určitě nebude, kolik jich plánujete? To už bylo pěkný terárko i na chovnou skupinku... určitě pak vytvoř prezentaci, budeme se těšit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 18:17 Shanard – Terárium pro agamu vousatou
Zdravím, chtěli by jsme si pořídit agamu vousatou, většinou se píše, že terárium by mělo být pro jedince velké cca 100x50x50. A teď můj dotaz - bude agamě vadit terárium o velikosti 200x60x125?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 20:33 TomášN – Agama při chuti
Ahoj, asi mát trochu opačný problém než ostatní zde píšící. Naše Agama cca 1 a 1/4 roku se rozjedla a je schopna za den sníst poloviční saranče a s klidem okolo 10-15 cvrčků. Asi by dala i více ale bojím se aby nebyla obézní. K tomu má stálý přísun zeleného, který si dá i po cvrčcích. Četl jsem, že by měla dostat do 15 cvrčků ob den, ale ona hrozně pochtívá a sotva ji hodím cvrčka, tak i když se vyhřívá, skočí po něm nekompromisně kamkoliv v teráriu. Snažím se jí je aspoň dělit rovnoměrně do dne, aby jich neměla moc najednou. Opravdu ji mám držet co druhý den jen na zeleném? Pohyblivá je dost, v bytě je teplo, vypouštíme ji pravidelně na procházku, sama si řekne pokud nechce, vrátí se k teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 08:25 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: janec
Ahoj, docela strohý popis problému, možná se nemůže vyprázdnit, zkus ji nechat vykoupat ve vlažné vodě. Kdy naposledy kadila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 22:06 janec – agama se kroutí
agama kroutí bříškem a leze se zvednutým zadkem co by to mohlo být
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 20:41 mikes
Díky za radu ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 20:37 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: mikes
Ahoj, vše vypnout, terárko až na větrání přikrýt a nechat v klidu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 20:34 mikes – Jak zazimovat
potřebuji poradit při zimování jak upravit terárko vypnout zářivku i zdroj tepla?UV nechat?Díky za rady
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 21:53 marekm Re: Nessy
Ok tak este pridam nejake konare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 21:42 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: marekm
Aha. Tak to opravdu není nic moc. Ale tak je to suché terárko, tak by to i tak mohlo stačit.
Ona stejně na zemi moc nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 21:18 marekm Re: Nessy
diery su v tom dreve pod dvierkami navrtane a priotvorene dvierka este tam navrtam dalsie,k tym konarom bojim sa dat viac aby mala aj miesto na zemi lebo ked pridam misku s vodou a na krmenie tak aj to zabere dost miesta,a celkovo toto este neni konecny vysledok,musim sa s tym trochu vyhrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 20:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: marekm
Zkus to přeměřit se šedesátkou, do prostředka to určitě nedávej. Když bude na nejchladnějším 23-25 C, tak pohoda. V létě ji zas vyměníš třeba za 40W. Klidně tam dej víc větví. A až agamka povyroste, tak budou potřeba asi silnější. Na té fotce nevidím ty větrací otvory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:44 marekm Re: Landvir
nizsie davat nebudem lebo este tam neni piesok takze pridaj +5cm piesku a je to akurat vyska teda aspon myslim potom to este raz premeram ked to bude kompletne spravene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: marekm
Ahoj, myslím že to bude stačit, dej kapku níž tu bodovku a UVB určitě taky, mysli taky na okolní teploty, jednou budeš mít doma chladněji a jednou teplo, těch 25 stupňů by mělo stačit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:12 marekm
Fotka k příspěvku toto je moje terarko este tam neni piesok skusam teploty a nic moc bodova ziarovka 50w pod nou 37+- a v celom terarku 21-25(strasne malo asi to budem muset presunut niekam do stredu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 16:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: marekm
Dole by byl fajn slabý pás. Buď vyvrtej větší otvor a kup do něj větrací mřížku (což je ale u hotového terárka na prd práce) nebo si udělej větrání vedle dvířek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 09:50 marekm
Prosim poraste este bojim sa ze mam slabe vetranie, hore je pas 100x7cm to si myslim ze je dost ale na prednes stene mam iba diery velke 4mm vzdialene od seba 5cm+dvierka priotvorene 1cm.mam navrtat viac dier?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 18:51 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: marekm
Řekla bych, že by to takový problém být neměl, pokud je problém ji vyměnit ;-) Je prostě do nižšího terárka, ale UVB má stejně pro pouštní ještěry. Já mám tuhle malou u miminek, protože jsou v 60*30*30 a vypadají v pohodě (ťuk ťuk :) ).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:42 marekm Re: Nessy
sakra som sa pomylil a kupil som reptile 200 ale iba 13w je to velky problem ked to dam na max 10cm od agami?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=151