Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 08:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Právě jsem kouknul na Tvou prezentaci, terárium je na minimu pro samici, nebo na pár měsíců pro mládě. Dospělý samec může mít s ocasem v klidu i 60 - 70cm, takže bude potřebovat terárium minimálně 100 na 50cm,.... Můj názor je, že už pomalu "vyrůstá" a bude nutné mu pořídit terárium větší,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:55 Karolína
Terárko má 80x 40x 45 (d, š, v) Což prý stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Leze na něj páření a hledá samici, to je to černé zbarvení. Že utíká a převrací vybavení terária, dělají většinou agamy v malém teráriu na nedostatku prostoru, které nejsou spokojené, cca 70 na 40cm a míň, mmch. jak má velké terárium???

S potravou si starost nedělej, až bude chtít sežere cokoli, prostě jen nemá chuť a náladu.
Brzký spánek logicky souvisí s jeho "přehnanou" denní aktivitou. Víc dovádí, dříve usne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:09 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ty seš šíša:-D Vždyť nekoušou a nic neudělají. Ale respektuju Tě ;-) A kdyby sis to rozmyslela, tak se dají koupit i srančata malý nebo střední... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:04 Karolína
Moc děkuju :-) To jsem ráda, že je vše v pořádku.
Sarančata ne, těch se bojím :-D Já se bojím i těch trošku větších divočejších cvrčků, natož takových hnusných obrovských sarančat. To kdyby náhodou vyskočilo, odstěhovala bych se z domu než by ho mamka chytla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2013 19:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko, tak abych to tak nějak shrnul ze svého pohledu :)
1.To že je teď Benjík takovej aktivní, s tím nic nenaděláš, má prostě teď takový období a pokud je jinak v pořádku, tak bych se tím nestresoval ano
To že Ti naráží na sklo a dělá bordel v terárku to je u mě kolikrát taky na běžném pořádku. Určitě chce jít ven a tak na sebe upozorňuje. Je zvyklej chodit ven a tak zlobí :)
2.Myslím, že při jeho velikosti jsou 3 cvrčci v poho, hlavně že papká palec A chutě se mu budou taky měnit, u mně je to to samé. Dřív se mohli utlouct po čímkoliv zeleným a teď tomu taky moc nedají.
3.To s tou černou barvou, nevím co na to říct, třeba mě někdo opraví, ale určitě to taky nic špatného neznamená. Nevím co si pod tím mám přesně představit.
4.To s tím spánkem, může to být jak počasím, tak čímkoliv jiným. Mě holky spí kolem té šesté taky, někdy i celý den a to jim svítím do 20:00 hodin :)

Co se týče těch cvrčků, asi na té burze byli nějaký mrzáčci, nebo nevím. Nepřemýšlela jsi třeba nad sarančata? Necvrkají a jsou mnohem odolnější a nemusíš jich zkrmit tolik.

Snad jsem Ti trošku pomohl a určitě mě ještě někdo doplní, ale nedělal bych si žádné starosti. Povaha Pogon se fakt pořád mění ano Tak ať se Ti daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 19:32 Karolína
Zdravím. Nevím co se poslední dobou s mojím Benjíkem děje...
1, je extrémě hyperaktivní- odpoledne kolem 11-12 hod. nemůžeme skoro otevřít terárko, protože vyskočí z metrové výšky na zem a utíká. V terárku si holem této hod. vždycky vylije vodu, posune misky doprostřed terárka, vysype žrádla atd.. Jak jsme ho pozorovali, tak naráží hlavou do skla, skáče do skla, běhá, skáče atd...
2, skoro nežere- za posledních cca 5 dnů žere strašně málo. Třeba jen 3 cvrčky denně, přitom vždy jich snědl tak 40, A ANI RUKOLU MOC NECHCE! Což je co říct, tu vždycky miloval a dokázal denně sníst 3 hrsti...Jablko a jiné ovoce a zeleninu taky nechce. Vždy si jen jednou kousne...
3, je pořád černý, přitom nemá vůbec důvod...
4, chce chodit strašně brzo spát. Doposud ještě v 9 hodin se chtěl vyhřívat pod lampičkou a teďka už třeba ani ne v 6 hod. si vyleze na vrch lampičky (jeho místo na spaní) a zavře oči a spí (o žrádlo nemá vůbec zájem a chce zadši spát než žrát)

PS: nemohlo by to, že nechce žrát cvrčky být tím, že teď nedostává cvrky ze zverimexu, ale z terra burzy od chovatele? (mamka zajde zítra zkusit koupit cvrčky ze zveráku, jestli nebude chtít žrát aspoň ty)

A ti cvrčci jsou nevím proč nějací divní. Vždy jak otevřu jednu krabičky, tak do dvou dnů všichni cvrčci, kterří se nesnědli jsou chcíplí. (většinou leží na zádech)Přitom tam mají i zdroj vody i žrádla (dávám jít tam ledový salát, který obsahuje i vodu) Dám jim tam toho docela dost a když to seřerou přidám, takže nevím prčo umírají. Ti ze zveráku (když uděláme zásobu honě balíčků) vydrží i měsíc...

Předem děkuji za odpověď, Karolína :-) Přeji pěkný zbytek dne ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 09:37 Žena Simča [0] – ještěři
Naše agamka si urvala drápek na jednom prstě. Bohužel nevíme jak se jí to stalo, ale máme doma koberce a ona pořád někde lítá, nebo možná někde v terárku. Každopádně jí tam zůstal takový pahýlek a teď už tam nemá nic. Už to tak chvilku je a vůbec to nevypadá, že by se to mělo změnit. Chtěla bych se zeptat zda drápek vůbec doroste a jak dlouho to tak může trvat? Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:38 Karolína
Aha díky moc :-) Já jsem se bála, aby to nebyli nějací paraziti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:08 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
Pohlavně dospívá a tak se mu začal produkovat testosteron ve velkém. Do určitého věku taky nemají lvi hřívu, jeleni paroží, kluci vousy a sklípkaní samci tibiální háky. A pak je to najednou tady ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 18:15 Karolína
A jakto, že Banjík do teď ty póry neměl? To jako teďka nějak dospěl? Já jsem si i všimla, že se změnil povahově- je strašně divoký, utíká, v terárku skáče, běhá lozí atd...A už tak moc nechce žrát cvrčky. Vždy jich zeřral i 40 denně. A včera chtěl jen 2 a dneska 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:40 Muž dblazek [5] - Ještěři
to dole na stehnech jsou femorální póry mají to samci a to nahoře vypadá jak odřenina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:26 Karolína
Fotka k příspěvku Tady je druhá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:24 Karolína
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:21 Karolína
Dneska jak jsem mého Benjíka vytáhla z terárka, všimla jsem si, že má na bříšku u zadních nožek řadu nějakých "znamínek". Je to takové šedé a vystouplé. Tohle stejné má i o něco výše na bříšku, ale už ne tak pravidelně v řadě. Nevíte prosím co by to mohlo být? Za chvíli přiložím fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Larisa
Rozhodně kmitej k veterináři i se vzorky toho trusu! Pokud možno okamžitě tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:12 Žena Larisa [4] - Ještěři – agama-vnitřní parazite
snad nebude vadit, když do tohoto vlákna zadam svůj dotaz, na který nemám reakce když je samostatně. Dnes jsem v trusu své nové samičky objevila malinkaté skoroprůsvitné červy,nehybali se, jsou velci asi 2 mm. nedočetla jsem se nikde přesně co je to zač. Protože ten můj blbon od doby co mám samičku nechce skoro žrát, skoro nevyměšuje a tak nevím zda je ma taky,ale asi určitě. Na veterinu určitě zajdu, jenže chci vědět co to je za potvory, ja když vydím venku žižalu tak mě polívá horký pot, a ted když to mám vlastně doma je mi z toho nanic.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:08 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dblazeks
Ve čtrnáctém stol. se všude psalo, že je Země placatá, měří asi 4 000 km a uprostřed je Řecko. Že Slunce je cca 10 km velká koule hořícího uhlí poletujícího kolem a nad tím vším bdí Bůh.
Protože je historicky mnohem častějším jevem že se mýlí "úplně všichni", než že má alespoň jeden člověk pravdu, vykašli se na rozšířená netová tvrzení a pokus se samostatně přemýšlet - má v sobě larva potemníka moučného nějaké toxiny?

Projdi si nutriční tabulky všemožných krmení pro plazy (na netu i v literatuře se dají snadno dohledat) - moučňáci jsou poměrně tuční a mají při dlouhodobém zkrmování špatný poměr fosforu a vápníku. Nic víc, nic míň. Krmnou dávku (dále KD) jen stačí dorovnat složením a poměrově adekvátním kusem jiné potravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 11:53 Muž dblazek [5] - Ještěři
no všude se píše že mají po tom zažívací pozíže a že můžou i umřít tak já nevím no hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 11:25 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dblazeks
A červi jsou závadní? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 07:51 Muž dblazek [5] - Ještěři
takže to neni tak zavadný jak červi?
Protože těch brouku mam docela hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 06:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dblazeks
Určitě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 16:00 Muž dblazek [5] - Ještěři
Dobry den chci se zeptat jestli mohu davat agamě potemnika moučneho ne červy ale ty černe brouky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:56 Muž dblazek [5] - Ještěři
no jde mi o to ze mam terarium kde jsem mel s touto nemoci gekony takže jsem vše vydrhl vysavoval pozadi jsem udělal nový a chci si koupit agamu tak aby to nahodou nechytla i přes tu dezinfekci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dblazeks
Neslyšel jsem o tom....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 15:22 Žena Simča [0] – drápek
Ahoj, naše agamka přišla o jeden drápek, musela si ho asi utrhnout o koberec nebo někde v terárku aniž bychom to zaregistrovali. Chtěla bych se zeptat zda jí doroste a jak dlouho ta tak může trvat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 15:01 Muž dblazek [5] - Ještěři
Ddobrý den může mít agama vousatá nemoc cryptosporidie?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2013 23:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Máš recht. Ode mě to byla jen taková úvaha o etice "chovatelů", díky nimž mám doma asi třikrát víc plazů než bych si normálně pořídil... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:11 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Fakt nevím, s čím se v životě setkáváš ty, ale u nás je málokdy utracení z důvodu "leze mi to na nervy a stojí to prachy!"...
Ale končíme, nebudem tu zabírat stránku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 22:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Myslím že Ti rozumím - jde o včasné rozlišení potenciálně silného tvora (bohužel chovaného v bídě a proto zhuntovaného, z čehož se ale při kvalitní péči může zmátořit) od mrzáčka, který to má (např.) dáno geneticky bez možnosti zlepšení. V takovém případě také nejsem zastáncem udržení chuďátka za každou cenu při životě.
Značná část tvorů příjde v přírodě na svět jen proto aby byla sežrána, Darwinovo sýto je mi velmi dobře známé. V tomto směru jsem už bezmála třicet let realista, zároveň jsem si ale vyvinul cit pro to, že u (nejen) zvířat není nic černobílé a pokud někdo cítí potřebu ukrást zrasovanou ještěrku hrobníkovi z lopaty, ať se o to pokusí ;-)

Mmch.: zažil jsem až příliš smrtí kolem sebe, abych dané téma bral na lehkou váhu. Je totální zánik pro nějakého tvora (odhadnuto jiným tvorem, chovatelem) vážně vysvobozením, nebo popravou proti vůli postiženého živočicha? Ony ty obvyklé hlášky o eutanázii neznamenají v překladu do lidského jazyka obvykle nic jiného, než - "leze mi to na nervy a stojí to prachy!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:52 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Ok, tak jsou asi lidi, co by se pitvali se skoro mrtvou čerstvě vylíhlou agamkou. Já to ale beru jako trápení. Samozřejmě, zázraky se dějí a vykřesat se může z čehokoliv. To, jestli to stojí za to trápení se ale nedozvíš.
Vidím to v práci každou chvíli. Včera zrovna skoro mrtvá kočka. Paní jsme k eutanazii nepřesvědčili, kočka chcípla po několika hodinách sama. Myslíš, že byla ráda za "šanci"? Jindy pes. Bylo jasné, že to zabalí, ale lidi ho nechtěli uspat, takže umíral několik hodin (v takových situacích bych nejraději ohlašovala týrání). Myslíš, že byl rád? Jindy kotě. To samé. Bohužel se to táhlo několik dní. A o mojí babičce, která umírala v bolestech na rakovinu se tu rozepisovat nebudu. Ale rozhodně si troufnu tvrdit, že nebyla ráda, že tu neexistuje ta možnost to ukončit, dokud na to člověk má sílu. Každopádně to už je OT.
Na tohle jsou prostě různé názory a těžko se můžou všichni na světe shodnout. Každopádně já budu vždy pro ukončení trápení, pokud budou šance mizivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Tady bych si dovolil trochu oponovat - už jsem sice zažil ranec tvorů co podlehli nejen triviálním poraněním ale dokonce i pouhé přítomnosti silnějšího jedince (aniž by je přitom vědomně utlačoval), na stranu druhou ale i několik zvířat, co se vykousala z brutálních ran takřka neslučitelných se životem nebo finálních stádií nějakých těžkých nemocí.
Příkladem je naše T. s. scripta Mája: Když jsem ji poprvé držel v ruce - měla gumovitě měkký krunýř, hloubkovou nekrózu plastronu (zasažen byl už i karapax!) který byl nadto vlivem podvýživy vpadlý dovnitř jako břicho chrta. Na suchu nedovedla unést vlastní váhu... Léčba zabrala půl roku, dnes je ale z toho tvorečka vitalitou doslova hýřící nejsilněší želva ve skupině s vizáží od prtěte kvalitně opečovávaného tvora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:22 Muž dblazek [5] - Ještěři
No kdysi jsem měl samičku chameleona měla 2 roky nakladla neoplozená vajíčka a umřela tak se bojím aby se to nestalo i těmto tak proto asi vemu toho 1 samce ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dblazeks
Ahoj, pokud 2 agamy tak určitě samice, pokud jednu, tak je to jedno. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:30 Muž dblazek [5] - Ještěři
Dobry den planuji si pořidit agamu jen nevim jestli samce i samičku nebo jenom samce co je lepši? mam o nich pročteny dost i knižky mam doma všude pišou že je lepši skupina ale na to nemam tararium mam 100x50x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:23 Muž Střelec [74] - Ještěři – mrazák
Mrazák je vedle zkrmení asi nejlepší řešení. Podchlazení funguje obdobně i na lidi. Ve vodě kolem 15°C upadne nechráněný "plaváček" do bezvědomí po dvou až třech hodinách, na následky podchlazení zemře až po čtyřech až šesti hodinách (proto se doporučuje používat plavací vesty). Čím větší zima, tím to jde rychleji. Nechráněný v tomto případě znamená bez speciální tepelné izolace. Totéž bude platit i pro ostatní živočichy, jen časy se budou lišit podle druhu a velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:23 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Lucifer
Nevím sice, jak je to se studenokrevnými živočichy, ale co vím, tak voda tuhle při 0°C. Pokud člověk zmrzne, dřív, než mu začne mrznout krev, se mu teplota sníží na teplotu neslučující se se životem, ale rozhodně né na bod mrazu, a on usne. Operace v anestezii jsou založeny na tom, že operovaný díky lékům hluboce spí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:07 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
Je dobře, žes jí zabila. Lidi, kteří léčí zvíře s mizivou šancí a jen tím prodlužují jeho trápení, nechápu.
Ale holčina je ještě dítě, nemá z toho rozum, tak jí omluv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verčák
Přesně tak, prcků ještě bude :). Nejsí první ani poslední ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
Karolínko už vidímm, jak je můj veterinář nadšený když ho budím o půl 6 ráno aby mi uspal 3 denní agamu. Né jenom že to snad ani nejde, ale agama by do té doby než by dojel nejspíš umřela :-) Navíc do té školy prostě musím jezdit včas, na předmětech kde není povolená žádná absence omluvenka od veterináře nestačí :-D a už to neřešme, stalo se stalo. Jdeme dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lucifer
Jenže 99% veterinářů ani neví jakou by použili "smrtící" injekci a poradí mrazák,.... Navíc třídenní agamě ani snad není možné injekci dát, jí by zabil už jen samotný vpich....

Konstatování, že je to bolestivá smrt si myslím, ńení pravdivé. Plazy všeobecně se snižující se teplotou tlumí své tělesné funkce a tím pádem usínají. - na tomhle principu třebas zimují hadi.
Takže s klesající teplotou ještěrka usne a její smrt není bolestivá.
Takhle se utrácí plazíci desetiletí a myslím, že se na tom v brzké době nic nezmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:16 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: Nessy
Nessy napsala: ...No já bych teda jako nejmíň bolestivou domácí smrt volila mrazák....
teda, již ze základní školy víme, že když voda mrzne, tak se krystalizuje. Bavila jsem se s veterinářem přes plazi a ten říká, že ačkoliv se to zdá být vhodným řešením, je to pro agamy jedna z nejbolestivějích smrtí. Jelikož krev je tekutá, dokážete si vůbec představit, jak bolestivé je umrznutí? Zkus si dát ruku na půl hodiny do mrazáku, bude tě pálit jak čert! I když se zdá, že ten ještěr spí, tak tuhle bolest cítí, přijde mi to jako strašná smrt. Přikláním se k možnosti, raději nechat sežrat, nebo dojet k vetovi ho nechat uspat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verčák
Ahoj Verčo, je mě líto, že Ti agamku takhle cvrčci rafli :( Sám jsem byl názoru, že když mají cvrčci krmení v terku, tak agamek si nevšímají, tak mě to překvapilo. Ber to tak jak to je a netrap se tím, je to život a ztráty v chovech bývají, i když takhle blbá smrt je fakt smutná :-( Snad se Ti to už nebude opakovat. Držím palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko,neblbni s tím léčením a injekcí,takovým zvířátkům se snad ani injekce nedávají a jak píše Verča,v přírodě by skončila zrovna tak;-)A jet s takovým mládětem k veterináři je blbost,je to prostě život;-)A jedna agamka to nezachrání i když je to smutný a prcka je Ti líto:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:36 Karolína
A proč ji nedáš utratit? coze Byla by to jedna injekce a agamka by to hned a bezbolestně měla za sebou... Jak bys ty chtěla raději umřít? Jednou bezbolestnou injekcí, nebo aby tě hodili tygrům?

Dělej s agamkou jak chceš, to je tvoje věc, ale já bych teda radši (aspoň bych se o to pokusila) zachránila agamku a přišla později do školy, než abych ji nechala umřít...

Toť můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:14 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Karolína
TO Karolína:
pochybuji že by nějaký veterinář byl schopen vyléčit 3 dny starou agamu z takové rány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:09 Žena Verčák [112] - Ještěři
a prosím Pavla který mi psal do vzkazů (Ahoj. I kdybys na noc do terárka dala kilo ovoce nebo zeleniny,cvrčci Ti do rána odrovnají další agamku.Proč si necháváš radit od lidí,kteří si na chovatele jen hrají???
Všechny cvrčky musíš na noc vytáhnout. Ahoj.)
aby se příště vyjadřoval tady, ať si to mohou přečíst všichni.. tohle se tu v současné době řeší hned ve dvou vláknech a hold existujou dva různé názory, já se i přes mou zkušenost klaním k tomu že cvrčky v terárku nechávat budu.. nejsem schopná je pochytat, věřím že se mi to už nestane, když provedu jistá opatření (víc návnad a pod.)
Mimochodem Pavle nemyslím že si Pogona a spol pouze hrají na chovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:04 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Dávám malinké banánové cvrčky, největší cvrček kterého jsem viděla neměl ani centimetr..
Karolíno.. neříkám že to bylo nebolestné, ale nejpřirozenější vzhledem k tom co by se stalo v přírodě. Na poušti by ho nikdo neléčil, ani by ho nikdo nedal do mražáku. Dospělá agama ho sežrala během chviličky. Bylo to v 5:30 ráno a mě jel za 15 minut bus do školy který sem bohužel musela stihnout. Neměla jsem čas ho léčit a ani bych to nedělala, je mi ho líto, ale stojím si za tím že jsem udělala dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Karolína
No já bych teda jako nejmíň bolestivou domácí smrt volila mrazák.
Jinak léčit přichcíplé mládě ještěrky asi není dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Jak velké cvrčky jim dáváš coze jak jsem psal, já se s tím nesetkal,...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1501