Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 16:16 Žena Nessy [124] - Ještěři – Nevolnost
Ahoj, jak to tak bývá, v dobré víře jsem udělala chybu a teď se bojím - mám tři malé agamky (17,15 a 11g). Jsou stejně staré, ale přibírají nestejnoměrně. Tak jsem chtěla tu malou trochu dohnat a poté, co už nechtěla cvrčky, jsem jí nabídla červy. Ty si samozřejmě s chutí vzala. To bylo v pondělí. V úterý jsem našla v terku nazvraceno a od té doby je taková mouchy snězte si mě - přivřená očička, polehává. Je to jen rozbouřeným žaludkem a ona se za chvíli zpraví nebo jsem něco hodně pohnojila? Do té doby byla úplně v pohodě, ale bála jsem se, aby díky velikostnímu rozdílu nebyla za chvíli utlačovaná.
Mám je doma cca měsíc, bobky na rozbor teprve sbírám. UVB i výhřevku mají, skoro každý den obalené cvrčky, vodu k dispozici.
Jo a ještě jim v úterý skoro celý den nešel proud, tak byly po tmě a bez UVB :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 21:24 Muž dushek [0] - agama vousatá
Zdravím,

co se může stát když nebude agama před zimováním úplně vyprázdněná?

Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 16:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Funestar
Nechej to tak, je to OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 19:53 Funestar – Vyhřevne místo
Dobrý večer.
Chtěl jsem se zeptat. Mam pod bodowou 40w žarovkou ve vzdalenosti 20cm teplotu mezi 55 až 60 stupňu. Někde pišou že idealni teplota na vyhřevne misto je mezi 40 az 45 nekde že okolo 50 a někde jsem četl že ideal je 60 stupňu. Tak nevim jestli to mam hodně a jestli mam žarovku zvednout nebo to mam ideal ? předem děkuji za odpoveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 21:24 Kuca
Ještě jeden dotaz.
50W výbojka na to terárium bude stačit ?
Samozřejmě tam bude i obyč zářivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 06:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Kuca
Ahoj určitě nebude problém, udělej nějaké členité pozadí a odpočívadla a v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 21:39 Kuca
Zdravím.
Konečně začínám rozjíždět stavbu terária pro agamy vousaté.
Je reálné ,že v teráriu 140x40x70cm dxšxv by mohla žít skupina tří vousatek.
Budu ho mít na komodách ,tak nechci aby terárium přečnívalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 18:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: adela
Fotka není moc kvalitní, nicméně to vypadá na pořádný zánět, v tom případě pomůže jedině veterinář, který nejspíš nasadí ATB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 17:24 adela
Fotka k příspěvku Zdravím všechny ve fóru,

po předchozích nájemících mi zůstay v bytě dvě agamy..které jsem samozřejmě již adoptovala a přijala za své. Nikdy jsem se ale o agamy ani jiné ještěry nestarala, takže jsem sem zavítala pro nové informace a moc ráda bych Vás tu poprosila o radu. Jedna agama má zalepené oko a teče jí z něho hnis. Myslíte, že je možné, aby měla zánět spojivek? Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Očistila jsem jí to jemně vodou, oko je ale stále zalepené. Předem děkuji za pomoc mě a snad i agamě..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:26 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Ok, dík love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 10:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Klidne ji pristi mesic davej hole tydne, tzn. 5 holat po tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2015 20:16 Žena Nessy [124] - Ještěři – Falešná snůška
Tak Matylda měla už čtvrtou falešnou snůšku a je celá pohublá hmm Jak často jí můžu dávat holata, aby se dostala zase do formy?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 20:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Kuca
V takovém rozměru bude taková výbojka málo, buďto pořiď silnější, nebo pořiď dvě - což bude lepší pro agamy...budou tři ( v budoucnu třebas víc ) a pod jednou 50tkou se budou přetlačovat o nejlepší místo. Pokud Ti to finance dovolí, udělej to tak. Co se týče doporučení, nechci nikomu dělat reklamu,
na to stačí prohledat zboží.cz, aukro, heureku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:50 Kuca
Koukal jsem po výbojkách , ale nevím jaký výkon.
Na osvětlení použiji normální zářivku.
Plus bych tam dal výbojku nejspíš 50W.
Bude stačit na vytápění terária?
Případně prosím o radu kde výbojku i předřadník koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Kuca
Rozměr bohatě postačí i 5ti dospělým agamám. Co se osvětlení týče, záleží na Tobě a financích, stačí projít místní diskuze, již se to řešilo nesčetněkrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:14 Kuca
Zdravím.
Budu rušit své akvárium a místo něj bych rád pořídil terárko pro agamy vousaté.
Rozměr si představuji 150x60x70 dxšxv.
Může i někdo poradit ,jestli bude rozměr vhodný pro jedno chovné trio a jaké osvětlení mám použít.
Předem moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2015 11:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: :)
Brckem. Nejprv si serizni delku, jakou budes potrebovat. Na nozku jej pak fostanes tak, ze ten kousek podelne nariznes, navleknes na nohu a slepis kouskem izolepy. Zvys agame prisun vapniku a za nejakych 8 -10dni muzes sundat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:09 :) – Zlomená noha
Dobrý den,
moje agama vousatá má zlomenou zadní nohu sad a tak jsem se chtěla zeptat, jak se dá zadní noha při domácích podmínkách fixovat?
Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 22:31 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
A je ten piesok frakcie 0,8 - 1,2 mm ? Ja mám aj väčšie kamienky pri agame a v jednej skupine spravili zo mňa tyrana, najvyššieho stupňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 11:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Hunter
Leta pouzivam klasicky ricni pisek s kaminky, opuku a sem tam vetsi kamen a v zivote jsem problemy s drapy neresil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 00:06 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
Čo je také najvhodnejšie ? Ja mám aj kamene, potom mám hrubší a jemnejší štrk a bridlicu na vyhrievanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 22:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Bara
Pořídit jim vhodný substrát do terária.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 22:00 Bara – Agamy
ahojky vi te někdo co delat z drapky u agam,maji ji je prilis dlouhe a prijde mi ze si je vůbec nebrouseji.dekuji za odpověď. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 11:43 Muž dushek [0] - agama vousatáRe: Landvir
Díky, tak to nechám až se jedna rozhodne... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2015 17:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dushek
Ahoj, mě se většinou přizpůsobila jedna druhé, určitě to vychytáš, buď je budeš zimovat sám když se rozhodneš a zařídíš se podle toho jak se má zimovat a nebo když se rozhodne jedna zimovat sama, tak když utlumíš světla, necháš je vyprázdnit, přestaneš krmit atd. Tak ta druhá půjde určitě také. U mě to tak tedy fungovalo. :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 16:32 Muž dushek [0] - agama vousatáRe: Nessy
Děkuji za odpověď, ale abych se přiznal tak z toho nejsem moc moudrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 14:09 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: dushek
Nedomluví se ony, domluví jim to chovatel správnými podmínkami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 13:00 Muž dushek [0] - agama vousatá – zimování
Zdravím všechny,

mám jednu otázečku. Když jsou dvě agamy spolu v terárku jak to mají se zimováním? " domluví se " a mají zimní spánek společně nebo to má každá individuelně? Jedna už nám vloni zimovala a ta druhá by měla letos prvně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 22:11 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: cadaverous
Plazy maju pohlavie determinovane podla teploty inkubacie, krokodily to maju ine, tak sa tusim pri vyssej teplote liahne viac samcov. Aspon tak sme sa ucili na zoole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 22:06 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: cadaverous
Ano ma to docasne, nestihao som spravit konecne a prerastla mi mensie terium, cc 40l tak som jej spravil docasne toto 100l akverko ako terarko, viem ze to nie je dobre, taknaj svetlo som tam dal take docasne. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 14:14 Muž cadaverous [22] Re: Nessy
Obecně na to nevěřím. Sám jsem to nezkoušel, ale myslím si, že je to nesmysl. Na této stránce je krásně popsána inkubace vajec. (myreptiles.netstranky.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 11:58 Žena Nessy [124] - Ještěři – Inkubace
Ahoj, jak je to s inkubací vajíček - prý je nějaká teplota vhodnější na holky a nějaká na kluky, ale nikde to nemůžu najít...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 09:04 Muž cadaverous [22] Re: Hunter
Jo taaakhle. Lampicka se skřipcem.... Tak to by asi fungovat mohlo. :) Jen mne trochu trápí větrání. Je to klasické akvárko nazývaná terárium co? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:50 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: cadaverous
Fotka k příspěvku :-D uz som dokupil obimku, dam tam na teplo halogenku... prikladam foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 12:49 Muž cadaverous [22] Re: Hunter
Upřímně se musim přiznat, že nevím, co znamená "stolnu stipcovaciu lampu s dierkami". A taky si nemumím představit, jak máte stolní lampu v teráriu, ale Vy víte jak to máte. Fotka by pomohla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 11:50 Muž Hunter [100] - Želvy
Ďakujem za rady, do elektriky sa nevyznám, prepáčte, niečo si zapojiť viem aj sam, ale hlbšie sa nevyznám, takže UVB ostava v objimke na volno. Inak nemam keramicke tienidlo, ale stolnu stipcovaciu lampu s dierkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 10:49 Muž cadaverous [22] Re: Landvir
A píšu snad něco jiného? Vycházel jsem z jeho prezentace terária pro agamu. Tam má napsaný kompakt. Nicméně zakrytí je kontraproduktivní jak u výbojek, tak u kompaktů. Ať už přehříváním, či stíněním.
PS: Ta Vaše kroucená trubice se nazývá kompakt. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 10:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: cadaverous
Hunter ale nepsal o žádném kompaktu, pokud má klasický UVB (kroucenou trubici), tak tam je to stínítko upravdu na nic, jak píše Střelec. ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 09:55 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: cadaverous
Hrozí hlavně to přehřátí integrovaného předřadníku - většina UVB speciálek (těch zhruba kuželového tvaru) má nejúčinnější vyzařování UVB v relativně úzkém paprsku směrem dolů a předřadník umístěný v patici. "Všesměrové" záření vydávají kusy, co se tvarově neliší od běžných "úsporek" (kroucená trubice) a tam může být stínidlo na závadu - pokud nemá tvar a funkci parabolického zrcadla v reflektoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 09:36 Muž cadaverous [22] Re: Hunter
Ono ani nejde o snižování účinnosti, jako o to, že se bude kompakt přehřívat. Když zakryjete žárovku, tak také neosvítí tolik, jako žárovka ve volném prostoru. S UVB je to stejné... A pokud kompakt obložíte keramikou a nebude mít teplý vzduch kam odcházet, tak se prostě předřadník bude přehřívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 17:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Hunter
Ahoj, účinnost to určitě o dost sníží, pokud se Ti UVB nelíbí jen v objímce, tak si ho zakryj jen z pohledové strany jak to mám já ale už i tak je to dost naprd :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 13:02 Muž Hunter [100] - Želvy
Ahojte, neviem či to tu niekde je, ale chcem sa opýtať, ak dám UVB do lampičky, stane sa tomu niečo ? Myslím ak to nebude len čisto v obímke, ale bude mať okolo seba "tienidlo", niekde som čítal že to znižuje účinnosť... čo je na tom pravdy ? teraz to mám len v obímke, ale nevyhovuje mi to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2015 08:06 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: cadaverous
Potvrzuju, platí to obecně i pro jiné ještěry. Postupně jsem vystřídal všechno a nakonec skončil u speciální výbojky s předřadníkem. Výbojky bez externího předřadníku jsou problematické - ty o větším výkonu často trpí přehříváním, slabší "vyšumí" a přestanou dávat UVB příliš brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 23:24 Muž cadaverous [22] Re: Sanyo
Takhle je to správně. Předřadník má mít stejnou Watáž jako výbojka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:49 Sanyo Re: cadaverous
Dobre takze koupim www.terarijni-potreby.cz/…
www.terarijni-potreby.cz/…
(nebo mam ten predradnik koupit silnejsi?)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:37 Muž cadaverous [22] Re: Sanyo
50W bude do téhle výšky stačit. Nezapomeňte, že zase u výbojky musíte dodržet minimální vzdálenost od zdroje ke zvířeti. Což je u této cca 30 cm!
Lineární zářivky by měli mít cca 6500k. Což označuje "teplotu barvy". Laicky řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 16:44 Sanyo Re: cadaverous
Dobre koupim tedy s predradnikem. Bude ta 50W stacit do tohodle teraria nebo mam koupit silnejsi? A u tech zarivek potrebuji v podstate jen co nejvic lumenu (nebo jak se tomu rika). Chape tu dobre? Predem diky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 12:31 Muž cadaverous [22] Re: Sanyo
Obecně vzato se výbojky bez předřadníku nedoporučují. Nikdy nebudou tak kvalitní, jako s předřadníkem.
Tudíž spíše doporučím zachovat 2x lineární zářivku pro osvětlení, ale vyměnit výbojku za předřadníkovou. Například tuto mohu doporučit (www.terarijni-potreby.cz/…). Na tomto odkaze lze koupit i předřadník značky Tridonic. Není to kdo ví jak drahá investice, ale zvíře to určitě ocení. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:29 Sanyo – Terarium
Zdravim chlapci, zarizuji terarium pro agamu vousatou 140x70x60 (d,v,s). A nevim co tam dat za osvetleni Muzete mi prosim poradit?
Ja bych to udelal asi takhle

Lampa 100W UVB E27 Solar Raptor
2x linearni zarivka 120cm
Muze to byt takhle nebo byste to udelali jinak? Predem diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 10:41 Muž cadaverous [22] Re: martinjurek
A pokud ani sarančata, tak můžu doporučit šváby. Třeba klasicky používané Blaptica Dubia. Nesmrdí, nevydávají žádné zvuky a množí se prakticky sami. A pogony se mi po nich můžou utlouct. Stačí jim dodat teplo, jídlo a příjem vody (jako u cvrčků). Tudíý třeba topný kabel, granule pro psy a sem tam nějakou mrkev pro vodu... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=301