Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:39 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak už se hýbe pije loví: ) jenom to lovení ji teda moc nejde :-) a z pinzety mi crvčka nechce :-( a taky kde sehnat takovou tu fajnou pinzetu? na burze jsem ji já pako nekoupila a ve dvou zverimexech co mám po cestě ze školy ji nemájí.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:58 Žena Verčák [112] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:23 dan999
držím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 19:07 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku tak už ji mám doma. Nakonec jenom jednu samičku. hop jenom se zatím nějak nechce hýbat, a za celý den snědla jednoho cvrčka, druhého se pokusila chytnout a když trochu poodskočil nechala ho být. Takže jediné co se mi v terárku zatím hýbe jsou 4 cvrčci. Zatím si říkám že je trochuve stresu z toho přesunu burzy a všeho kolem:-)
jenom s tou vodou nějak nevím. evidentně se jí nelíbilo když jsem jí pokropila. No nebudu ji teď zbytečně stresovat a uvidím jak se adaptuje :-) Držte palce ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 21:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: petroneus
Nemám ho ani u jedné, spíš to ani není dobré - tato zvířata jaou uzpůsobena na příjem tepla zhora, takto jim trpí zažívací trakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 21:15 Muž petroneus [15] - Ještěři
Je nutné mít v teráriu agamy vousaté topný kámen?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 16:12 Žena blackarrow [1] - Ještěři – Re: blackarrow
Fotka k příspěvku Foceno 8.5.2010 na Terrabazaru v Praze. Tam sem ji viděla poprvé a hned se mi líbila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 16:03 Žena blackarrow [1] - Ještěři
Na burzách teď už bývají vidět. Ale spíš u tzv. velkoobchodníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 15:22 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: Pogona
vůbec nevím, na burze jsem nebyla jenom jsem si prohlížela fotogalerii :-) ale teď v sobotu tam jedu, tak jestli bude, zjistím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 07:44 Muž Sewer [151] - Ještěři
Uch! coze ...ta je super!! ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
Fotka sice nic moc, ale jedná se o agamu trnitou/ agama armata , jedná se o poměrně vzácný druh, kolik za ní prodejce chtěl ? U nás je téměř k nesehnání,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:50 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: fajfmen
no pokud mi ty potvůrky nezleniví a zvládnou si potom někdy ulovit cvrčka sami tak proč ne:-)

mám takový jiný dotaz koukala jsem na fotky z burzy a objevila tohle nádherné zvířátko: www.aquaterra.cz/… moc by mě zajímalo co je to za tvorečka ;-) řeknete mi to někdo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:52 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak je podávej po jednom v pinzetě. Většina ještěrů se takhle baštit naučí velice rychle a Ty budeš mít aspoň dokonalý přehled o krmných dávkách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:52 Žena Verčák [112] - Ještěři
jo jo to mi říkal taky, že proč by to kousal :- ) problém jev tom že tomu cvvrčkovi se tam asi moc líbit nebude když zjistí že jsem ho poslala na smrt :-) tak mě zajímalo jetli mi tím třeba neproleze, co jsem pochytila tak ty potvory zalezou kamkoli :-D hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 18:54 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Samci jsou oproti tomu "pučítka". Hele na Rudolfa, když jsem se ho pokusil na chatě fotnout - a on si před tím myslel, jak bezvadně se v roští utajil :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 18:47 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Magada
Fotka k příspěvku Samičky jsou vůči libovolným tvorům ve svém okolí výrazně komunikativnější bez toho, že by se s nimi chtěly handrkovat o pozici ve "smečce". Spíš se snaží o přátelská gesta i například k člověku, kterému důvěřují a berou ho za člena své komunity ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 17:29 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Fotka k příspěvku Krm banánovými. Ti když zdrhnou (a on vždycky nějaký zdrhne), tak se v našich podmínkách nedokáží rozmnožit a během pár dní uhynou. Černí se dovedou dost účině bránit (už bylo dost případů, kdy sejmuli malé zvíře, kterému byli předloženi jako potrava) a takové domesticy zas po útěku velmi rychle zamoří celý dům. Jsou horší než švábi tone ;-)
K terku - asi bych ani neřešil to, čím se ještěr prohrabat může či nemůže, ale spíš to, aby ho ta činnost ani nenapadla ;-). Když se mu v Tebou vytvořených podmínkách bude líbit, tak můžeš mít stěny klidně z papundeklu a bude to OK. Mrkni na tuhle mou obluděnku - ta okolo sebe nemá nic a přitom takřka neopouští prostor tak cca metr na půl metru kolem toho akviška (když jsem ji ale dal s nástupem chladného počasí do terárka, tak tam málem zešílela a ošklivě si poranila tlamku, při pokusu prohrabat si cestu ven :-O ) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 22:54 Žena Tessee [1] – Re: Pogona
Tak nápad stejně padl, ale děkuji za odezvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Tessee
Na dospělou agamu je to malé, může se dorůst až 60ti cm ( i s ocasem ) a sotva by se v tomto otočila, zauvažuj o něčem menším - gekončíci, gekoni, hadík,.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 16:55 Žena Tessee [1]
Ahojky, ráda bych se zeptala, zda - li by mohla být agamka v teráriu (d*v*h) 70*55*45, na větší bohužel není místo, s tím, že by se minimálně obden proběhla po bytě?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 15:33 Žena Verčák [112] - Ještěři – cvrčci
tak a teď řeším nový problém, a to větrání. plánuji ho dělat z perlinky, viděla jsem to u nás na stanici mladých turistů a přírodovědců kde pan Hodák vede teraristický kroužek a ujistil mě, že vousatky by to překousat neměly. jenže jediná perlinka kterou mám doma má ty oka veliké cca 4 x 4 mm a mě napadlo jestli tím neprolezou cvrčci. Obzvlášť ti malí kterými budu krmit ze začátku. A jestli to neprokoušou.

taky by mě zajímalo jakým druhem cvrčka krmit:-) domácí? banánový? černý? stepní? .... :-)

děkuji za další rady ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 14:24 Magada
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaké pohlaví je lepší kluk nebo holka ?
A ještě kolik by agamce (ji /jemu )mělo být aby se co nejlépe dala ochočit ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 21:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři
pinzeta je OK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 22:08 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: broucin
Videl bych to na pinzetu, ale nemam to odzkousene. Teprve se pripravuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:39 broucin
Ještě jedna maličkost, máte nějaký fígl jak dostat z krabice jenom určitý počet cvrčků aby ostatní nezdrhli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:36 broucin – Re:
No když jí mám zapnutou pořád tak se mi zdá že topí až moc, tak bych jí třeba hodinama vždycky třeba na půl hoďky vypnul a pak zase zapnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 17:46 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: broucin
Ups. Tak možná si sedím na vedení, ale nějak si to nedovedu představit ;-)
Prosím Tě, kapánek to upřesni potažmo rozepiš... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 17:44 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Karolína
Rozměry terka budou stačit jenom dočasně. Dospělá vousatka měří okolo 50-ti cm a i když nejde o nijak aktivního tvora, stísněné podmínky si uvědomuje velice dobře. Pokud ovšem bude mít v dospělosti každodenní výběh po místnosti, teoreticky by to i stačit mohlo. Rozhodně ale bude lepší projistotu každý rozměr Tvého terka vynásobit minimálně dvěma ;-)
K UV z Tvého linku - s "áčkem" nemám žádné osobní zkušenosti (protože má údajně vliv primárně jen na pěkné vybarvení pokožky, což je u víceméně šedobéžově nenápadných vousatek podle mého nepodstatné) svítím jenom UV-B majícím vliv na tvorbu kostí. Rozhodně se tím ale nedá nic pokazit, spíš ale nos agamku co nejčastěji na sluníčko, pokud to počasí dovolí. Jedna takto strávená hodina venku v červenci vydá za minimálně týden ozařování pod všemi nejlepšími hypersuper úsporkami, co kdy přišly do oběhu. V kombinaci s vhodně dávkovanými vitamíny by to mělo plně kompenzovat i určitou jejich deprivaci v zimě... Já je vlastně mám jen a pouze kvůli zimě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:13 broucin – Dotázek
Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Koupil jsem červenou infra žárovku a chtěl bych s ní regulovat pomocí termostatu teplotu v terarku. Nebude agamkam vadit když s ní budu "blikat" podle teploty? Jinak mám samozřejmě zářivky které budou přes den svítit.. Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:23 Karolína
Dobrý den,chěta bys se zeptat mam terárim velké 60x40x50(dxšxv)bude stačit pro jednu agamu ??
A ještě bych se chtěla zeptat stačila by zářivka Exo-Terra Repti Glo 10.0 +
www.exota-jansova.com/…
předem moc děkuji za odpovědi :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 21:04 Žena Verčák [112] - Ještěři
Dobrá díky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:18 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
žádná trouba ani savo, či přelévaní vroucí vodou není třeba, co najdu strčím do terária ( mnohdy i s breberkami ) a nikdy nic se nestalo,....a že těch zvířat ( i větví ) mám,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:07 Žena Verčák [112] - Ještěři – Větev
Ahoj, tak písek jsem zvolila bílí křemičitý, zrnitost nevím, ale není nějak estrémě jemný tak snad to bude ok.

Ale mám dálší dotaz, dneska jsem byla na procházce se psem v lese a našla jsem si pěknou větev, je už taková celkem seschlá a vypadá to že i prožraná nějakýma breberkama které bych od tam chtěla vypudit:-) tak se ptám jestli nemáte někdo nějaký osvědčený postup, bojím se do dát do trouby mám strach že to zhoří:-) Ono nejednodušší bude asi uříznout nějakou čestvou co? :-)

Děkuji :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:54 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Pogona
ok,díky ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Dixon
Moje chovná skupina agam dnes žrala asi po 10ti dnech - přes den leží a nevyvíjejí žádnou činnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:46 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Pogona
takze je to v poriadku ze uz 4. den nezrala a spi na to istom mieste?? :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Dixon
Je to počasím,....řešíme to teďko v podstatě v každém druhém vláknu,....je jedno zda je to chamík, pogona, macularius,.... prostě zvířata mají přirozený zimní útlum spojený s menší aktivitou, větším odpočinkem a menším příjmem potravy,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
Já požívám klasický říční či betoňák ( to je ten hrubší a do červena ), zvol jaký chceš krom jemých pouštních, ty moc vhodné nejsou,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:43 Muž Dixon [1] - Ještěři
Dobry den,agamka sa naposedly nazrala v piatok a zjedla 11 malinkych cvrckov a od vtedy nezrala a spi na jednom mieste,ked som ju zobudil tak trochu sa prebrala na chvilku ale o cvrcka nemala zaujem,potom zase isla na to miesto spat.... myslite ze je to pocasim? lebo posledne dni je fakt skaredo,zima a zamracene.... alebo nemoze zimovat?? to asi nie ked je este mala.... :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 13:05 Žena Verčák [112] - Ještěři – písek
a jak hrubý/ jemný písek ji tam mám teda dát? v mm ? :-) děkuji ;-) ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
Získá z UVB záření, nicméně podáním jednou až dvakrát měsíčně tekuté |AD3ky nic nezkazíš,...naopak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:24 Muž dedy [1] - Ještěři – Re: Pogona
Diky potlesk a ten vitamin D3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Česrtvé ;-) a hlavně pohyblivé. Co se nehne ji nezajímá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:02 Muž dedy [1] - Ještěři
Chci se zeptat na posledni veci, je treba davat agamce vitamin D3, kdyz ji budu posypavat Roboranem a bude mit jak topnou zarovku a zarovnku s UVA a UVB a jestli ji i mrtve cvrcky nebo si potrpi jen na cerstve "maso". Diky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 00:15 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Určitě dvě samičky. Jen je potíž, že pohlaví vousatek se spolehlivé rozezná až u plně dospělých jedinců. A dva dospělí samci (i třeba bráchové, co spolu vyrostli), se začnou nekompromysně mlátit o území, sotva fyzicky dospějí ;-)
Samice oproti tomu, bez ohledu na příbuzenské vazby nebo věk, bývají k sobě přátelské :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Dixon
Ukázkový jedlík smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:23 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: Pogona
tak to som rad hop dneska zjedla 5 cvrckov a 3 listy jetele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 19:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Dixon
Úplně v pořádku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 19:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dedy
Toný kámen na noc vypínej !!!! Noční pokles na 15C je u nich ideální,.... naopak dlouhodobé teplo i v noci může být v extrému i smrtelné,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:09 Muž Dixon [1] - Ještěři
Zdravim,za ten mesiac co mam agamku som odpozoroval ze zozere denne tak 2-3 niekdy 4-5 cvrckov,zalezi od velkosti.Je to v poriadku? :-) ked boli este lucne koniky tak tie jej ovela viac chutili,raz zozrala 8ks!! ;-) inokedy 4-5.... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=3451